•  
facebook share image

AUTOGA ROOTSI

Rootsis on enamat kui Stockholm!

Kui on soov Rootsis ringi vaadata ka Stockholmist kaugemale, tasub minna autoga. Laevaga jõuad kaugele, laeva ja autoga veelgi kaugemale! Oleme Sinu jaoks kokku pannud näidismarsruudid, mida perega Rootsis ette võtta 3 päevaga, 5 päevaga või koguni terve nädalaga.

 

alates
173 €
/autopakett
Club One’i kullale
al 140 €

Tallinna–Stockholmi liini autopaketi hind sisaldab:
ühesuunareisi Tallinnast Stockholmi või Stockholmist Tallinnasse
1–4 inimesele valitud kategooria kajutis ja sõiduauto* ülevedu.

* kuni 5 m pikk ja kuni 1,9 m kõrge

Club One'i kaardiga soodustus! Ei ole veel liige?   Liitu tasuta siin » 

 

  • 3 päeva
  • 5 päeva
  • 7 päeva
  • Laeval

Autoga Rootsi

Kui on soov Rootsis ringi vaadata ka Stockholmist kaugemale, tasub minna autoga. Laevaga jõuad kaugele, laeva ja autoga veelgi kaugemale! Oleme Sinu jaoks kokku pannud näidismarsruudid, mida perega Rootsis ette võtta 3, 5 või 7 päevaga.

KOHAD KAARDIL

  • 3 päeva
  • 5 päeva
  • 7 päeva
  • Laeval

3 päeva Rootsis – ligi 450 km

Stockholm – Södertälje – Norrköping – Eskilstuna – Stockholm

Esimese hooga sõida Stockholmist Södertäljesse ja külasta näiteks Tom Tit's Experimenti, Scania muuseumi või Torekallbergeti vabaõhumuuseumi.
Sealt edasi sea tee Norrköpingusse, kus asuvad Kolmårdeni loomaaed, Tropicarium, pronksiaegsed kivijoonistused (Hällristningsmuseet) ja Centralbadeti veekeskus.
Järgmine sihtkoht võiks olla Eskilstuna, kus ootavad ees Parken Zoo, Munktelli tehnikamuuseum, veekeskus Vattenpalatset ja Sigurdi ruunikivid (Sigurdsritningen). Sealt tuleks võtta suund uuesti Stockholmi peale.


KOHAD KAARDIL

Tom Tits Eksperiment

Storgatan 33, Södertälje

Kogu perele mõeldud teaduskeskus asub Stockholmist umbes 30 km kaugusel Södertälje linnas. 600 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Näiteks saab omal nahal järgi proovida, miks peab autos turvavöö kinnitama, sõita jalgrattaga mööda seina, seigelda labürindis, testida vee jõudu, teha keemiakatseid ja veel palju muud põnevat.
Club One’i kaardiga kohapeal soodustus 15%.

Vaata lähemalt »

Kolmårdeni loomaaed

Kolmården, Kolmården

Stockholmist umbes 150 km kaugusel läänes asub Kolmårdeni loomaaed. Siin võib leida umbes 750 metsiku looduse vaatamisväärsust maailma džunglitest, savannidest ning meredest. Kolmårdeni loomaaed-pargis on loomadele loodud võimalikult looduspärane keskkond.
Osta pilet koos laevareisiga!

Vaata lähemalt »

Parken Zoo

Flackstavägen 13B, Eskilstuna

Parken Zoo asub Stockholmist ligi 120 km kaugusel Eskilstunas. Loomaaias on esindatud nelja maailmajao loomad, muu hulgas väga haruldased Sumatra tiigrid. Lisaks laste loomaaed, lõbustuspark, mänguväljakuga fantoomimaa ja väikese lisatasu eest saab kasutada välibasseine.

Vaata lähemalt »

Centralbadeti veekeskus

Drottninggatan 88, Stockholm

Veekeskus asub kaunis juugendstiilis sisehooviga hoones juba aastast 1909. Seal on võimalik end hellitada erinevate protseduuridega, näo- ja kehahooldusega.

Vaata lähemalt »

Munktelli tehnikamuuseum

Munktellstorget, Eskilstuna

Põnevast tehnikamuuseumist pindalaga 5000 m² leiab 180 aastat Rootsi tööstusajalugu ning ligikaudu 200 objekti, mis esindavad erinevaid ajastuid. Muu seas leiab sealt esimese Rootsi traktori aastast 1913.

Vaata lähemalt »

Veekeskus Vattenpalatset

Vänerparken 1, Vänersborg

Veekeskusest leiab kanalid, veekahurid, koopad ja palju muid lõbusaid tegevusi kogu perele. Tõeliseks maiuspalaks on 54 meetri pikkune liumägi.

Vaata lähemalt »

5 päeva Rootsis – ligi 950 km

Stockholm – Nynäshamn – Ojamaa – Oskarshamn – Göteborg – Jonköping – Norrköping – Stockholm

Stockholmist sõida Nynäshamni, kust saad praamiga Ojamaale (Gotlandile) Visbysse. Sealsete vaatamisväärsuste hulka kuuluvad vanalinn, Lummelunda koobas, loopealsed, raukarid ja külakirikud.
Edasi sõida praamiga Oskarshamni, siit mitte kaugel leiad Vimmerby ja Astrid Lindgreni maailma ning Kalmari läänis asuva paljude klaasitööstuskeskustega Glasriketi (Klaasiriigi). Teel Göteborgi võib külastada High Chaparrali Metsiku Lääne maailma. Göteborgis ootab Sind Lisebergi lõbustuspark, Universeumi teaduskeskus ja meremuuseum.
Järgmine sihtkoht võiks olla Jonköping, kus tasub kindlasti üle vaadata Gränna kommivabrik ja Göta kanal.
Sealt suundu Norrköpingi, kus asub kuulus Kolmårdeni loomaaed, Tropicarium, pronksiaegsed kivijoonistused (Hällristningsmuseet) ja Centralbadeti veekeskus. Sealt tuleks võtta suund uuesti Stockholmi peale.

KOHAD KAARDIL

Vimmerby ja Astrid Lindgreni maailm

Fabriksgatan, Vimmerby

Astrid Lindgreni maailm Vimmerbys, tema kodukandis, on koht, kus muinasjutud ärkavad ellu ja saad kohtuda Pipi ning politsei Kling ja Klangiga, Emili, Ronja, Mattise ning kõigi teiste raamatutegelastega.

Vaata lähemalt »

Glasriket

Engshyttegatan 6, Nybro

Glasriket on juba 17. sajandist tuntud oma laialdase klaasitööstuse poolest. Tänapäeval on Glasriketis 14 erinevat klaasitööstust ning suur osa teisi väiksemaid ettevõtteid. Külastajatel on võimalus töökodadesse sisse astuda ja näha kõike oma silmaga, samuti saab ka ise proovida klaasi puhuda.

Vaata lähemalt »

Lisebergi lõbustuspark

Örgrytevägen 5, Göteborg

Lisebergi lõbustuspark Göteborgis on üks suuremaid Euroopas ja pakub meelelahutust, atraktsioone, restorane ja majutust. Lõbustuspargis on ligi 40 erinevat atraktsiooni lihtsamatest lastekarussellidest ja muinasjutulossist peadpööritavate ja kiirete atraktsioonideni välja.

Vaata lähemalt »

Universeum

Södra Vägen 50, Göteborg

Göteborgis asuv Universeum on Rootsi suurim teaduskeskus. Ära lase sõnal „teadus“ end heidutada – see koht on avastamist väärt ning siin saad ise eksperimenteerida. Universeumi seitse korrust on täis seiklusi, eksperimentaalseid töötube ja kosmoselaevu.

Vaata lähemalt »

Meremuuseum

Stumholmen, Karlskrona

Rootsi meremuuseumis on võimalik tutvuda Rootsi mereväe ajalooga. Kõige esinduslikum on mudelite tuba, mis sai alguse juba 1752. aastal. Siit leiab nii miniatuurseid koopaid kui ka suuremaid ehitisi, millega katsetati erinevaid tehnilisi lahendusi ja laevakonstruktsioone.

Vaata lähemalt »

Kolmårdeni loomaaed

Kolmården, Kolmården

Stockholmist umbes 150 km kaugusel läänes asub Kolmårdeni loomaaed. Siin võib leida umbes 750 metsiku looduse vaatamisväärsust maailma džunglitest, savannidest ning meredest. Kolmårdeni loomaaed-pargis on loomadele loodud võimalikult looduspärane keskkond.
Osta pilet koos laevareisiga!

Vaata lähemalt »

Visby

Visby, Gotland

Visby on Rootsi saare Ojamaa (Gotland) suurim linn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linn lummab oma romantilise, ajaloolise õhkkonnaga. Menukas puhkusepaik, mille tähtsamad vaatamisväärsused on 3,4 km pikkune ringmüür ja vanad kirikuvaremed.

Vaata lähemalt »

High Chaparrali Metsiku Lääne maailm

Box 56, Hillerstorp

Kui otsid põnevaid seiklusi, siis pane kaboi-saapad jalga ning võta suund Metsikusse Läände. Seal on põnevad kangelased ja lurjused, show-numbrid ja line-tants, hea toit ja jook ning palju muud, mida teha.

Vaata lähemalt »

Göta kanal

Box 3, Motala

190 km pikkune kanal ühendab Rootsi suurimaid järvi Vänernit ja Vätternit Läänemerega. Kauneid maastike on võimalik nautida Göta kanali kruiisil ajaloolistel laevadel või 87 km rajal jalgrattaga.

Vaata lähemalt »

7 päeva Rootsis – ligi 1410 km

Stockholm – Sigtuna – Uppsala – Gävle – Falun – Leksand – Örebro – Göteborg – Borås – Stockholm

Stockholmist sõida Sigtunasse – viikingiaja tähtsaimasse linna Rootsis. Kui sealsed vaatamisväärsused on üle vaadatud, sea sihiks Uppsala, kus paeluvad katedraal, Uppsala loss ja ruunikivid selle pargis ning botaanikaaed.
Uppsalast sõida Gävlesse, mille vaatamisväärsuste hulgas on näiteks raudteemuuseum ja ka Furuviki lõbustuspark. Pärast seda soovitame suunduda Falunisse, kus on põnev rauakaevandus, raudteemuuseum ja vanglamuuseum.
Leksandis on samuti olemas lõbustuspark. Sealt edasi sõida Mora poole, kus tee peale jäävad nii Santaworld, Vasaloppeti muuseum kui ka Orsa Grönklitti karupark.
Järgmiseks võta ette Örebro (Wadköpingi vabaõhumuuseum ja loss) ning sealt edasi Göteborg Lisebergi lõbustuspargi, Universeumi teaduskeskuse ja meremuuseumiga. Boråsi linnas, kuhu võiksid järgmiseks sõita, on tore loomaaed.
Ja enne Stockholmi tagasipöördumist sõida läbi Linköpingist, kus on kuulus toomkirik, Ekenäsi loss ja lennumuuseum. Sealt tuleks võtta suund uuesti Stockholmi peale.

KOHAD KAARDIL

Sigtuna – viikingiaja tähtsaim linn Rootsis

Stora Gatan 33, Sigtuna

Rootsi esimene linn, mis asutati 10. sajandil. Väike ja jalakäijasõbralik, võluvate puidust hoonetega linn Mälareni järve kaldal. Viikingite ajal 11. sajandil oli siin tähtis kaubanduskeskus ja sadam. Piirkond on rikas ruunikivide poolest, mida on ka linnas näha.

Vaata lähemalt »

Furuviki lõbustuspark

Dannemansvägen 4, Furuvik

Furuviksparken on ideaalne perereisi sihtkoht Rootsis, mis asub kaunil Läänemere rannikul. Siinses loomaaias elab pisut üle 60 loomaliigi ja lõbustuspargis leiab omale meelepärase atraktsiooni igaüks.

Vaata lähemalt »

Päkapikumaa Tomteland

Gesundaberget, Gesundabergsvägen 80, Sollerön

Imedemaa Rootsi metsade ja järvede keskel, mis hõlmab enda alla umbes ühe ruutkilomeetrise maa-ala, mille igast nurgast õhkub salapära ja müstikat. See on unikaalne võimalus külastada tõelist Jõuluvana kodu, trollide kuningriiki, haldjate maailma, metsatrollide küla ja palju muid põnevaid kohti.

Vaata lähemalt »

Orsa Grönklitti karupark

Orsa Grönklitt, Orsa

Orsa Rovdjurspark on Euroopa suurim karupark. Peamised vaatamisväärsused on maailma suurim jääkarudele mõeldud rajatis polaarmaailm ning leopardikeskus ja tiigrimaailm. Lisaks on näha nelja suuremat põhjamaade kiskjat pruunkaru, kaljukassi, hunte, ilveseid ning mitmeid ohustatud loomaliike.

Vaata lähemalt »

Lisebergi lõbustuspark

Örgrytevägen 5, Göteborg

Lisebergi lõbustuspark Göteborgis on üks suuremaid Euroopas ja pakub meelelahutust, atraktsioone, restorane ja majutust. Lõbustuspargis on ligi 40 erinevat atraktsiooni lihtsamatest lastekarussellidest ja muinasjutulossist peadpööritavate ja kiirete atraktsiooideni välja.

Vaata lähemalt »

Universeumi teaduskeskus

Södra Vägen 50, Göteborg

Göteborgis asuv Universeum on Rootsi suurim teaduskeskus. Ära lase sõnal „teadus“ end heidutada – see koht on avastamist väärt ning siin saad ise eksperimenteerida. Universeumi seitse korrust on täis seiklusi, eksperimentaalseid töötube, kosmoselaevu.

Vaata lähemalt »

Meremuuseum

Stumholmen, Karlskrona

Rootsi meremuuseumis on võimalik tutvuda Rootsi mereväe ajalooga. Kõige esinduslikum on mudelite tuba, mis sai alguse juba 1752. aastal. Siit leiab nii miniatuurseid koopaid kui ka suuremaid ehitisi, millega katsetati erinevaid tehnilisi lahendusi ja laevakonstruktsioone.

Vaata lähemalt »

Uppsala

Uppsala

Uppsala on tõeline unistuste linn, mis pole Stockholmist liialt kaugel, kihab elust, kuid samal ajal pakub maalilisi vaated ja maakoha hõngu rahu armastajatele. Siit leiab kaunid vaatamisväärsused, mõnusad restoranid, šopingupaigad, kultuuri ja palju muud.

Vaata lähemalt »

Vasaloppeti muuseum

Vasaloppets Hus

Mõned aastad tagasi uuenduskuuri läbinud muuseum annab interaktiivse ja põhjaliku ülevaate Vasaloppeti 90-aastasest suusamaratoni ajaloost. Näiteks on muu hulgas võimalik läbi põneva mängu võistelda legendaarsete Vasaloppeti võitjate vastu.

Vaata lähemalt »

Elamused laeval

 

Parimad maitseelamused

Tallinki kruiisilaevadel leiab hulganisti rõõmustavaid maitseelamusi. Õhtusta moodsas buffet’s, mõnusas grillirestoranis või kõrgeklassilises a la carte restoranis. Valik on Sinu! Ostes eined ette, säästad kuni 10%!

Vaata lähemalt »

Värvikas meelelahutus

Suvine kruiisiprogramm ei jäta kedagi külmaks. Värvikirevad kostüümid, suurepärane koreograafia ning põnevad vaatemängud, mis kutsuvad kaasa elama. Elu on päike, meri ja rock`n`roll!

Vaata lähemalt »

Cruise Car Shopping

Enam ei pea raskeid ostukotte kandma autotekile, sest meie teeme selle töö Sinu eest! Tule Car Shopping ostukruiisile ja vormista tellimus mugavalt laevas.

Vaata lähemalt »

Saunakeskus

Saunas unustate kõik argimured ja pinged ning keskendute naudinguterohkele merereisile. Tavasaunadele lisaks on laeval ka Türgi saun, kust võid enda värskendamiseks sulpsata otse kosutavasse mullivanni. Saunabaaris pakume jahutavaid jooke.

Suvine päikeseterass

Suvel päikeseliste ilmadega saad õhtut alustada päikesetekil, kus Sulle pakutakse maalilise merevaate ja mõnusa muusika kõrvale karastavaid jooke. Sun Bar asub laeva ahtris 9. tekil.

Laste suvekeskus

Suvel on kruiisilaevadel avatud laste suvekeskus. Mängujuhtide eestvedamisel toimuvad laevas džunglist ja mereelukatest inspireeritud mängud ning meisterdamise töötoad. Lisaks on lapsi laevas rõõmustamas koeratüdruk Lotte.