Avasta teistmoodi Helsingi!

Kui olete Tallinki laevaga mugavalt Helsingisse jõudnud, ootab teid vaid lühikese trammisõidu kaugusel Helsingi kesklinnas tõeline metropol, millega saab hõlpsasti tutvuda ka jalgsi.

Helsingi on moodne ja urbanistlik umbes 600 000 elaniku kodupaik ja Soome kõige rahvusvahelisem reisisihtkoht. Põnevad linnaosad ja arhitektuuri-kihistused, muuseumid ja kultuur ning riigi parimad ostuvõimalused on vaid mõned põhjused, miks kindlasti Helsingit külastada.

2017. aastal tähistab Soome 100 aasta möödumist iseseisvusest. Pidustused algavad mahuka programmiga juba jaanuarist. Loe lähemalt »

Elamused Helsingis

Helsingis jätkub vaatamisväärsusi igale maitsele. Vaata lähemalt »

Perega Helsingisse

Avasta Helsingi vaatamisväärsusi koos lastega. Vaata lähemalt »

Sündmustekalender

Oleme välja otsinud kõige põnevamad sündmused Helsingis. Vaata kalendrit »

Meremaailm Sea Life

2016. a veebruaris avati Sea Life’is uus näitus, kus on esil meie sõralised sõbrad vähid ja krabid. Näitusel tutvute erinevate liikidega alates hiidkrabidest kuni väiksemate erakvähkideni. Tere tulemast uurima ja imetlema!

Meremaailmas Sea Life on kokku üle 30 akvaariumi ja üle 100 kalaliigi. Loe lähemalt blogist »

Vaata asukohta kaardilt »

Tallinki eelmüügist ostes
kuni 31.12.2017

* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 15 €
* 3–14-aastane laps 10 €

Soodustus Club One'i kliendile
1.01–30.05 & 1.09.–31.12.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 10 €
* 3–14-aastane laps 7,5 €
1.06.–31.08.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 12,5 €
* 3–14-aastane laps 10 €

 

Superpark Espoo

Suur siseruumides asuv seikluspark pakub tegevust aasta läbi ja iga ilmaga. Proovi erinevaid tegevusi ja mänge. Saad hüpata batuutidel, tuhiseda alla liumägedest ja proovida oma oskusi ronimisseinal. Pane oma oskused proovile skatepargis või veeda aega mängude ruumis. Espoos asuv seikluspark sobib kõigile olenemata vanusest.

Vaata asukohta kaardilt »

Tallinki eelmüügist ostes
1.01.–31.05.2017

* 1 päeva pilet 14 €
* alla 4-aastane laps tasuta

1.06.–31.12.2017
* 1 päeva pilet 15 €
* alla 4-aastane laps tasuta

Osta

Superpark Vantaa

Suur siseruumides asuv seikluspark pakub tegevust aasta läbi ja iga ilmaga. Proovi erinevaid tegevusi ja mänge. Saad hüpata batuutidel, tuhiseda alla liumägedest ja proovida oma oskusi ronimisseinal. Pane oma oskused proovile skatepargis või veeda aega mängude ruumis. Vantaas asuv seikluspark sobib kõigile olenemata vanusest.

Vaata asukohta kaardilt »

Tallinki eelmüügist ostes
1.01.–31.05.2017

* 1 päeva pilet 14 €
* alla 4-aastane laps tasuta

1.06.–31.12.2017
* 1 päeva pilet 15 €
* alla 4-aastane laps tasuta

Osta

Linnanmäki lõbustuspark

Linnanmäkil on Põhjamaade suurim atraktsioonide valik. Siin on karusselle ja atraktsioone nii päris väikestele lastele kui ka suurematele. Närvikõdi armastavate külastajate rõõmuks on püsti pandud Kingi torn, mis saavutab vabalangemise kiiruseks kuni 23 m/s. Lõbustuspargis on kokku 10 tasuta atraktsiooni pisematele külastajatele ning Kinect ja Xbox mängude ala. 

Vaata lähemalt »

Tallinki eelmüügist ostes 28.04.–22.10.2017.

* käepeal täiskasvanu ja laps 37 €
* alla 100 cm pikkustele lastele tasuta kui täiskasvanud saatjal on käepael

 

Tallinki voucher tuleb käepaela vastu vahetada kohapeal Noutopiste müügikohtades.

Finnair Sky Wheel

Katajanokka sadama lähedale on püstitatud 40-meetrine vaateratas, mis on külastajatele avatud iga päev. Siit avaneb suurepärane vaade Helsingile. Vaaterattas on 30 kabiini. Tiiru võib peale teha ka VIP kabiinis.

 

Tropicario

Tropicario kutsub inimesi seiklema usside ja sisalike maailma. Saab näha maailma kõige mürgisemaid madusid ja mitmemeetrist kägistajat silmast silma. Tropicario on Põhjamaade kaasaegseim troopikamaja, mille elanikel on ruumikad terraariumid, mis vastavad võimalikult lähedaselt iga liigi looduslikele elutingimustele ja kus elavad peamiselt maod ja sisalikud. Lisaks on ekspositsioonis ka linde, kalu, sisalikke, kilpkonni ja ämblikke.

 

Korkeasaari loomaaed

Korkeasaarel asuvas Helsingi loomaaias paikneb ühel saarel kogu maailm - saate reisida tundrast vihmametsa ning mägedest Soome märgaladele. Loomaaia 150 loomaliiki ja peaaegu 1000 taimeliiki annab tunnistust looduse mitmekesisusest. Seesuguse liigirikkuse kaitsmiseks kasvatatakse loomaaias ohustatud liike ja osaletakse töös, mille eesmärgiks on kaitsta mitmete liikide elupaiku vabas looduses. Loe lähemalt blogist »

 

FLAMINGO SPA JA VEEPARK

Soome suurim lõbustuspark ja ostukeskus. Siin võite nautida tervistavaid wellness-hoolitsusi ja lõbutseda koos lastega veepargi liuteedel. Muljet avaldavad ka Metsik Jõgi, vettpurskavad geisrid, streampool ja hüppetorn ning spordibassein erinevateks veemängudeks.

 

Serena veepark

Serenas on palju erinevaid veeliumägesid, koski, lainebasseine, saunasid. Põnevuseotsijaile meeldib kindlasti Musta Augu veeliumägi, kus valgus- ja heliefektid pakuvad täiesti ainulaadset elamust. Metsiku Voo
140 meetrile mahub nii vahutavaid koski kui ka rahulikke vooge. Suviti on avatud ka väliveepark, kuhu meelitavad liumäed, kaks pikka rõngasjõge ja populaarne Liaanitorn.

Tallinki pardakaardi esitamisel piletid 10% soodsamad.

Heureka

Heureka on põnev kogupere näituse- ja tegevuskeskus Vantaas. Peaväljapanekul on üle 200 eksponaadi erinevatelt teadusaladelt. Seal on huvitavad ja õpetlikud näitused igas eas lastele nii sise- kui välisruumides, suveperioodil on avatud ka teaduspark "Galilei". Teatri "Verne" poolkerakujulises saalis näidatakse päeva jooksul 5-7 korda filme. Loe lähemalt blogist »

 

Helsingi mängukoobas

Leikkiluola Helsinki Playground on enam kui 1000 m2 suurune mängukoht igas vanuses lastele. Siin on batuudid, batuudimäed ja Lego-mängud. Väiksematele lastele omaette pehme mänguala. Lisaks erinevad mängud ning kohvik suupistete ja karastavate jookidega. Avatud seitse päeva nädalas. Loe lähemalt blogist »

 

Ronimiskeskus

Põhjamaade kõrgeim siseronimissein pakub elamusi nii algajale ronijale kui ka kogenud mägedevallutajale. Pane end proovile ja näe elu uuest vaatenurgast! Loe lähemalt blogist »

 

MUUMIPOOD

Ole sa suur või väike, noor või juba elu näinud, Muumitrollid ei jäta külmaks mitte kedagi. Suundu Muumitrollide poodi ja leia sel aastal Jõuluvana kingikotti midagi hoopis teistsugust. Tove Janssoni kuulsate tegelaste poode on Helsingis mitmeid – otsi üles oma lemmik!

Tsirkus

Kaasaegne tsirkus ja mustkunst otse linna tuiksoonel. Maagiat täis majas leiab elamusi nii suur kui väike tsirkusefänn.

 

Langevarjuhüpe

Hüppa seiklustesse ja lase rutiinist lahti. Aga ettevaatust, 200 km/h vabalangemist ja adrenaliin tekitavad sõltuvust!

Karting

Vajuta adrenaliin põhja ja kihuta kardiga just nii palju kui jaksad ja julged. Kiire ja kurviline rada pakub elamusi nii väikestele kui suurtele.

 

ARMASTUSE SILD

Tabalukk kui igavese armastuse sümbol on tuntud üle maailma. Helsingi Katajanokka linnaosas olev sild lubab kõigil soovijatel oma metallist armuamuleti sinna igaveseks jätta, kui seal juhuslikult veel ruumi peaks olema – aastatega populaarsust kogunud sild on tabalukke triiki täis!

TALVEAED

Poe külma eest peitu Helsingi talveaias. Kui termomeeter näitab miinuskraade, siis paki kaasa väike lõuna ja sea sammud talveaia poole. Pea piknikku keset troopilisi lilli ja eksootilisi kaktuseid! Pärast piknikku suundu jalutuskäigule ja avasta üle 120 aasta vanuse talveaia aarded.

 

Kaisaniemi botaanikaaed

Kas hiidvesiroosi leht kannab meie kõige väiksemat aednikku? Kus saab ühe päevaga mitmel mandril ära käia? Kirevat elusate taimede kollektsiooni on võimalik imetleda ja nuusutada Kaisaniemi ja Kumpula botaanikaaias.

 

Haltia looduskeskus

Soome looduskeskus Haltia on elamuslik näituste ja ürituste keskus Nuuksio rahvuspargi külje all. Haltias saad imetleda Soome kõige uhkemaid loodusobjekte ja kas või rebaseurgu roomata või ahvenatega kõrkjastikku sukelduda.

 

Helsingi observatoorium

Mäe otsas kõrguv uhke observatoorium on eelkõige kooliõpilastele mõeldud teaduskeskus, mis tutvustab kosmost ning astronoomia ajalugu ja tulevikku.

 

Loodusteaduste muuseum

Kamppi kaubanduskeskuse lähedal asuv muuseum tutvustab loodust näituste „Soome loodus", „Elu tekkimise ajalugu" ja „Luud jutustavad" kaudu. Võimalus virtuaalselt sukelduda Läänemere põhja või imetleda luustikukollektsiooni ning võimsaid dinosauruseid. Loe lähemalt blogist »

 

Soome rahvusmuuseum

Kirikut meenutava esindusliku juugendhoone projekteeris maailmakuulus arhitektide trio Gasellius-Lindgren-Saarinen ja see valmis 1910. aastal. Muuseumi põhiekspositsioonid tutvustavad soomlaste ajalugu alates eelajaloolistest aegadest kuni tänapäevani. Lapsed leiavad tegevust Vintti töötoas.

 

Helsingi linnamuuseum

Linnamuuseum avab taas uksed mais, pakkudes avastamist ka neile, kes varem käinud – lisandunud on Murtud Südamete näitus, kus eksponaatideks on suhetega seonduvad esemed ja neid kirjeldavad lood.

 

Arhitektuurimuuseum

Soome arhitektuurile pühendatud muuseum pakub silmailu suurele arhitektuurisõbrale ning palju avastamist võhikule – keskaja joonistest kaasaegsete suurhoonete mudeliteni.

 

Teatrimuuseum

Üks vähestest muuseumitest, kus lisaks püsinäitustele saab kõike ise järele proovida. Riietu oma lemmiktegelaseks, mine lavale ja tunne end kui tõeline staar. Loe lähemalt blogist »

 

Disainimuuseum

See rahvusvaheliselt hinnatud muuseum on Soome disaini üleriigiline erimuuseum, mis uurib, kogub, säilitab, dokumenteerib ja esitleb disaini Soomes ja rahvusvahelistel rändnäitustel. Eraldi saab külastada ka väljapanekuid Arabia tehases, Iitalas ja Nuutalas.

 

Disainikvartal

Unikaalses kvartalis asub umbes 200 disaini-, sisustus- ja antiigiäri ning rõiva- ja ehtepoodi, siin on galeriisid, muuseume ja restorane. Keskuseks on linnaosade ristumiskohas asuv Diana park, kust kvartal ulatub Kaartinkaupunki, Kamppi, Punavuori ja Ullanlinnani. Disainikvartali võrgustikku kuuluvad kauplused tunneb ära aknal näha oleva kleebise „Design District Helsinki” järgi. Disainikvartali territooriumil asub ka Disainimuuseum (Korkeavuorenkatu 23), mille näitused jutustavad sisustuskunsti arengust ja praegusest olukorrast Soomes.

 

Kultuuride muuseum

Koge tõelist kultuuride sulatsuahju ja avasta kaugete esivanemate elu Helsingi Kultuuride Muuseumis.

 

Kultuuritehas korjaamo

Töölö vanas trammidepoos asuv Korjaamo on üks Põhjamaade suurimaid kultuurikeskusi, mille programmis on muusikat, teatrietendusi, näituseid, laatu ja muid üritusi. Suviti on Korjaamo rikkaliku rohelusega aias avatud hubane suveõu, kus augustis toimub rahvusvahelise teatri festival Stage. Korjaamo hallis on kunstiteoste laenutuskontor, disaini pop-up kauplus ja raamatupood, lisaks Korjaamo Baari & Keittiö (baar ja köök) ning sushibaar + Wine Korjaamo. Trammidepoos asub lastega perede lemmik Trammimuuseum.

 

Kiasma

Kaasaegse kunsti muuseum Kiasma on aktiivne visuaalse kunsti keskus ja kohtumispaik, mis toidab mõtteid, jagab informatsiooni ja loob kogemusi. Kõrgete standardite ja mitmekülgse rahvusvahelise repertuaariga laiendab ning süvendab Kiasma kaasaegse kunsti mõistmist.

 

Ateneumi kunstimuuseum

Ateneumi Kunstimuuseum on Soome rahvusgalerii. Riigi suurim kunstikogu kajastab Soome kunsti ajalugu 18. sajandi keskpaigast 1960. aastateni. Väliskunstikogus on esindatud lääne kunst 19. sajandi II poolest 1950. aastateni. Ateneumis saab imetleda Soome kunsti kuldaja ja modernismiperioodi kunstnike – Albert Edelfelti, Akseli Gallen-Kallela, Helene Schjerfbecki, Hugo Simbergi jt – töid. Muuseumis korraldatakse ka erinäitusi.

 

Kaablitehas

Nokia vana kaablitehas on inspireeriv ja loominguline külastuskoht. Kaablitehases tegutsevad näiteks Soome Fotomuuseum, Hotelli- ja Restoranimuuseum, Teatrimuuseum, restoran Hima & Sali ning mitmed galeriid, tantsuteatrid jne. Tehase ruumides korraldatakse ka messe, pidusid, tantsu- ja teatrietendusi, näitusi, kontserte ja muid üritusi.

 

Helsingi kunstimuuseum

HAMis ehk Helsingi Kunstimuuseumis on nii palju kunsti, et kõik ei mahugi ühe katuse alla – lisaks püsinäitusele saab erinevaid teoseid näha ka linnatänavatel, sest paljud skulptuurid on viidud õue.

 

Sinebrychoffi kusntimuuseum

Sinebrychoffi kunstimuuseumi kollektsioonidesse kuuluvad Soome kõige väärtuslikumad ja rahvusvahelises ulatuses tähtsaimad Euroopa vanade meistrite maalid. Muuseumi kogud on moodustunud peamiselt annetatud kollektsioonidest. Muuseumi südamikuks on Paul ja Fanny Sinebrychoffi ainulaadne kodumiljöö, mida eksponeeritakse pidevalt muuseumi teisel korrusel.

 

Uspenski katedraal

Uspenski katedraal ehitati ajavahemikul 1862–1868. Selle arhitektiks on Aleksei Gornostajev ja eeskujuks on võetud Moskva lähistel asuv 16. sajandi kirik. Katedraal avaldab muljet oma tumepunaste telliskividest müüridega ja rohekaskuldsete kuplitega. Kokku on kirikul 13 kuplit, mis sümboliseerivad Kristust ja 12 apostlit.

 

Templiväljaku kirik

Templiväljaku kirik on Soome üks populaarsemaid vaatamisväärsusi ja Helsingi moodsa arhitektuuri hinnatumaid ehitisi. Kirik on raiutud kaljusse ja hea akustika tõttu kasutusel ka kontserdipaigana.

 

Toomkirik

Suur valge Toomkirik Senati väljaku ääres on Helsingi üks tunnusmärke. Arhitekt C. L. Engeli projekteeritud uusklassitsistlik kirik ehitati 1852. aastal. Oma apostlikujude ja laia trepi tõttu on Toomkirik arvatavasti Soome enimpildistatud ja tuntuim hoone.

 

Senativäljak

Uusklassitsistlik Senativäljak koos Turuväljakuga on Helsingi süda. Siin domineerivad C. L. Engeli projekteeritud toomkirik, presidendiloss ja ülikooli peahoone. Läheduses asuvad Rahvusraamatukogu, Sofiankatu tänavmuuseum, Esplanaadi park ja Turuväljak. Suve ajal on Turuväljak elu täis. Siin võite osta aed- ja puuvilju, suveniire ja palju muud. Kai ääres tegutsevad ka kalakaupmehed.

Näitusekeskus Weegee

Näitusekeskuse Weegee katuse all tegutseb viis muuseumit, kaasaja kunsti galerii, kohvik-restoran ja muuseumipood. Siin on enam kui 10 näitust igas vanuses külastajatele. Muuseum asub Helsingist 8 kilomeetri kaugusel Espoos. 

 

Suomenlinna merekindlus

Suomenlinna rajati 18. sajandil ja see kuulub maailma suurimate merekindluste hulka. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud ajalooline kindlus pakub elamust kõigile. Suve ajal on saar idülliline koht, kus saab pidada piknikku, päevitada ja meres ujuda.

 

Sibeliuse monument

Sibeliuse pargis on maailmakuulsale Soome heliloojale Jean Sibeliusele (1865-1957) pühendatud monument, mille autoriks on Eila Hiltunen. Helsingi üks tuntumaid mälestusmärke on valmistatud terasest, ta meenutab orelivilet ja küljel on helilooja büst. Monument on 8,5 m kõrge, 10,5 m lai ja 6,5 m sügav. See on ehitatud üle 600 torust ja kaalub 24 tonni.

 

Olümpiastaadioni torn

Üks Helsingi tuntumaid maamärke on Olümpiastaadion, mille ajaloo tähelepanuväärseimaks sündmuseks olid XV olümpiamängud 1952. aastal. Staadioni torni kõrgus on 72 meetrit ja sealt avaneb vaimustav vaade tervele Helsingile.

 

Spordimuuseum

Spordimuuseum hoiab, uurib ja esitleb Soome spordiajalugu võistlusspordist harrastusliikumiseni. Muuseumis vahelduvad tänapäeva tipptehnoloogia võimalused vanade mälestustega. Püsinäitus tutvustab tähtsamaid sündmusi ja selliseid spordilegende nagu Paavo Nurmi, Hannes Kolehmainen ja Mika Häkkinen. Muuseumi vanim eksponaat on Viitasaarist leitud vana suusk, mis pärineb 5. sajandist eKr.

 

Turukvartalid

Turuväljaku ja Senativäljaku vahel asetsevad turukvartalid on pärit 18. sajandist, kuid arhitekt C. L. Engel sobitas need renoveerimise käigus Senativäljakuga ühtseks tervikuks. Kuni 20. sajandi algusaastateni oli siin kauplemise ja seltskonnaelu keskus. Tänapäeval täidab turukvartaleid aktiivne linnakultuur mitmesuguste ürituste, disainiäride, restoranide ja kohvikute kujul.

 

Legendaarne saun

Selg puhtaks Soome moodi aastast 1928. Helsingi vanimas traditsioonilises puuküttega saunas küüritakse kogu keha puhtaks just nagu vanasti.

 

Yrjönkatu ujula

1928. aastal ehitatud ujula on Helsingi vanim ujula, kus veemõnusid nauditakse tavaliselt alasti. Eraldi ujumisajad meestele ja naistele lubavad ka häbelikel teha kiire hüppe vette.

 

Hop-On Hop-Off buss

Helsingi bussiekskursioonil saad ülevaate tuntud vaatamisväärsustest. Marsruut kulgeb ümber Helsingi kesklinna ja teele jäävad Sibeliuse monument, Senati väljak, Lasipalatsi, Olümpiastaadion, Finlandia maja, Templiväljaku kirik ja mitmed teised huvipunktid ning populaarsemad ostukeskused. Busse võib vahetada nii palju kui soovid ja jõuad.
Loe ekskursiooni kohta lisaks »

Tallinki eelmüügist ostes
05.05.–23.09.2017

* täiskasvanu 27 €
* 6–15-aastane laps 13 €
* kuni 5-aastane laps tasuta

Soodustus Club One'i kliendile
05.05.–23.09.2017
* täiskasvanu 25,5 €
* 6–15-aastane laps 12,5 €
* kuni 5-aastane laps tasuta

 

Osta

Helsingi bussiekskursioon audiogiidiga

Strömma Finlandi korraldatav Helsinki Panorama Sightseeing Audio Tour on heliefektidega elavdatud ja 8 keeles pakutav kuuldemänguline ekskursioon, kus tutvustatakse Helsingi kõige olulisemaid vaatamisväärsusi (väljumine Esplanaadi pargist, Fabianinkatult). Ekskursiooni aitab hubasemaks muuta bussi „perenaine”. Suvehooajal korraldatakse ka Helsinki Panorama Sightseeing Guided Tour ekskursioone giidi juhtimisel rootsi ja inglise keeles (väljumine Olümpiaterminalist). Helsingi kaardi omanikele on ekskursioon tasuta.

Ekskursioon muuseumitrammiga

Stadin Ratikat korraldab suvel ekskursioone muuseumitrammiga, mis väljub Turuväljaku peatusest. 1919. aastast pärit avatud järelkäruga varustatud tramm sõidab ringi nädalalõppudel mai keskpaigast kuni augusti lõpuni.

Vaata lahtiolekuaegu »

Ekskursioon jalgrattaga

Kaherattalisel avastad põhjanaabrite pealinna kordades kiiremini kui jalgsi. Ekskursioonid viivad kultuurikohtadesse, parkidesse aga ka saunaõhtutele ja disainipiirkonda.

 

Meremaailm Sea Life

2016. a veebruaris avati Sea Life’is uus näitus, kus on esil meie sõralised sõbrad vähid ja krabid. Näitusel tutvute erinevate liikidega alates hiidkrabidest kuni väiksemate erakvähkideni. Tere tulemast uurima ja imetlema!

Meremaailmas Sea Life on kokku üle 30 akvaariumi ja üle 100 kalaliigi. Loe lähemalt blogist »

Vaata asukohta kaardilt »

Tallinki eelmüügist ostes
kuni 31.12.2017

* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 15 €
* 3–14-aastane laps 10 €

Soodustus Club One'i kliendile
1.01–30.05 & 1.09.–31.12.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 10 €
* 3–14-aastane laps 7,5 €
1.06.–31.08.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 12,5 €
* 3–14-aastane laps 10 €

 

Superpark Vantaa

Suur siseruumides asuv seikluspark pakub tegevust aasta läbi ja iga ilmaga. Proovi erinevaid tegevusi ja mänge. Saad hüpata batuutidel, tuhiseda alla liumägedest ja proovida oma oskusi ronimisseinal. Pane oma oskused proovile skatepargis või veeda aega mängude ruumis. Vantaas asuv seikluspark sobib kõigile olenemata vanusest.

Vaata asukohta kaardilt »

Tallinki eelmüügist ostes
1.01.–31.05.2017

* 1 päeva pilet 14 €
* alla 4-aastane laps tasuta

1.06.–31.12.2017
* 1 päeva pilet 15 €
* alla 4-aastane laps tasuta

Osta

Linnanmäki lõbustuspark

Linnanmäkil on Põhjamaade suurim atraktsioonide valik. Siin on karusselle ja atraktsioone nii päris väikestele lastele kui ka suurematele. Närvikõdi armastavate külastajate rõõmuks on püsti pandud Kingi torn, mis saavutab vabalangemise kiiruseks kuni 23 m/s. Lõbustuspargis on kokku 10 tasuta atraktsiooni pisematele külastajatele ning Kinect ja Xbox mängude ala. 

Vaata lähemalt »

Tallinki eelmüügist ostes 28.04.–22.10.2017.

* käepeal täiskasvanu ja laps 37 €
* alla 100 cm pikkustele lastele tasuta kui täiskasvanud saatjal on käepael

 

Tallinki voucher tuleb käepaela vastu vahetada kohapeal Noutopiste müügikohtades.

Superpark Espoo

Suur siseruumides asuv seikluspark pakub tegevust aasta läbi ja iga ilmaga. Proovi erinevaid tegevusi ja mänge. Saad hüpata batuutidel, tuhiseda alla liumägedest ja proovida oma oskusi ronimisseinal. Pane oma oskused proovile skatepargis või veeda aega mängude ruumis. Espoos asuv seikluspark sobib kõigile olenemata vanusest.

Vaata asukohta kaardilt »

Tallinki eelmüügist ostes
1.01.–31.05.2017

* 1 päeva pilet 14 €
* alla 4-aastane laps tasuta

1.06.–31.12.2017
* 1 päeva pilet 15 €
* alla 4-aastane laps tasuta

Osta

Karting

Vajuta adrenaliin põhja ja kihuta kardiga just nii palju kui jaksad ja julged. Kiire ja kurviline rada pakub elamusi nii väikestele kui suurtele.

 

Tsirkus

Kaasaegne tsirkus ja mustkunst otse linna tuiksoonel. Maagiat täis majas leiab elamusi nii suur kui väike tsirkusefänn.

 

FLAMINGO SPA JA VEEPARK

Soome suurim lõbustuspark ja ostukeskus. Siin võite nautida tervistavaid wellness-hoolitsusi ja lõbutseda koos lastega veepargi liuteedel. Muljet avaldavad ka Metsik Jõgi, vettpurskavad geisrid, streampool ja hüppetorn ning spordibassein erinevateks veemängudeks.

 

Serena veepark

Serenas on palju erinevaid veeliumägesid, koski, lainebasseine, saunasid. Põnevuseotsijaile meeldib kindlasti Musta Augu veeliumägi, kus valgus- ja heliefektid pakuvad täiesti ainulaadset elamust. Metsiku Voo
140 meetrile mahub nii vahutavaid koski kui ka rahulikke vooge. Suviti on avatud ka väliveepark, kuhu meelitavad liumäed, kaks pikka rõngasjõge ja populaarne Liaanitorn.

Tallinki pardakaardi esitamisel piletid 10% soodsamad.

Helsingi mängukoobas

Leikkiluola Helsinki Playground on enam kui 1000 m2 suurune mängukoht igas vanuses lastele. Siin on batuudid, batuudimäed ja Lego-mängud. Väiksematele lastele omaette pehme mänguala. Lisaks erinevad mängud ning kohvik suupistete ja karastavate jookidega. Avatud seitse päeva nädalas. Loe lähemalt blogist »

 

Korkeasaari loomaaed

Korkeasaarel asuvas Helsingi loomaaias paikneb ühel saarel kogu maailm - saate reisida tundrast vihmametsa ning mägedest Soome märgaladele. Loomaaia 150 loomaliiki ja peaaegu 1000 taimeliiki annab tunnistust looduse mitmekesisusest. Seesuguse liigirikkuse kaitsmiseks kasvatatakse loomaaias ohustatud liike ja osaletakse töös, mille eesmärgiks on kaitsta mitmete liikide elupaiku vabas looduses. Loe lähemalt blogist »

 

Heureka

Heureka on põnev kogupere näituse- ja tegevuskeskus Vantaas. Peaväljapanekul on üle 200 eksponaadi erinevatelt teadusaladelt. Seal on huvitavad ja õpetlikud näitused igas eas lastele nii sise- kui välisruumides, suveperioodil on avatud ka teaduspark "Galilei". Teatri "Verne" poolkerakujulises saalis näidatakse päeva jooksul 5-7 korda filme. Loe lähemalt blogist »

 

Ronimiskeskus

Põhjamaade kõrgeim siseronimissein pakub elamusi nii algajale ronijale kui ka kogenud mägedevallutajale. Pane end proovile ja näe elu uuest vaatenurgast! Loe lähemalt blogist »

 

MUUMIPOOD

Ole sa suur või väike, noor või juba elu näinud, Muumitrollid ei jäta külmaks mitte kedagi. Suundu Muumitrollide poodi ja leia sel aastal Jõuluvana kingikotti midagi hoopis teistsugust. Tove Janssoni kuulsate tegelaste poode on Helsingis mitmeid – otsi üles oma lemmik!

Heureka

Heureka on põnev kogupere näituse- ja tegevuskeskus Vantaas. Peaväljapanekul on üle 200 eksponaadi erinevatelt teadusaladelt. Seal on huvitavad ja õpetlikud näitused igas eas lastele nii sise- kui välisruumides, suveperioodil on avatud ka teaduspark "Galilei". Teatri "Verne" poolkerakujulises saalis näidatakse päeva jooksul 5-7 korda filme. Loe lähemalt blogist »

 

Tropicario

Tropicario kutsub inimesi seiklema usside ja sisalike maailma. Saab näha maailma kõige mürgisemaid madusid ja mitmemeetrist kägistajat silmast silma. Tropicario on Põhjamaade kaasaegseim troopikamaja, mille elanikel on ruumikad terraariumid, mis vastavad võimalikult lähedaselt iga liigi looduslikele elutingimustele ja kus elavad peamiselt maod ja sisalikud. Lisaks on ekspositsioonis ka linde, kalu, sisalikke, kilpkonni ja ämblikke.

 

Korkeasaari loomaaed

Korkeasaarel asuvas Helsingi loomaaias paikneb ühel saarel kogu maailm - saate reisida tundrast vihmametsa ning mägedest Soome märgaladele. Loomaaia 150 loomaliiki ja peaaegu 1000 taimeliiki annab tunnistust looduse mitmekesisusest. Seesuguse liigirikkuse kaitsmiseks kasvatatakse loomaaias ohustatud liike ja osaletakse töös, mille eesmärgiks on kaitsta mitmete liikide elupaiku vabas looduses. Loe lähemalt blogist »

 

Ronimiskeskus

Põhjamaade kõrgeim siseronimissein pakub elamusi nii algajale ronijale kui ka kogenud mägedevallutajale. Pane end proovile ja näe elu uuest vaatenurgast! Loe lähemalt blogist »

 

Esitatud on hotellipaketi hind ühele inimesele arvestusega, et reisib kaks inimest. Hotellipakett sisaldab reisijapiletit suunal Tallinn-Helsingi, ühte ööd hotelli kaheinimesetoas, rikkalikku hommikusööki hotelli Rootsi lauas ja reisijapiletit suunal Helsingi-Tallinn.

Võimalus tellida lisaöid.

Original Sokos Hotel Presidentti

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Original Sokos Presidentti asub kesklinnas ja kõik tähtsamad ostukeskused, vaatamisväärsused ja poetänavad on lähedal. Hotellis on ööklubi. Hotellil on oma tasuline parkla, broneerimine ja maksmine kohapeal. Hommikusöök ja sauna kasutus hinnas.

Al.85€

Hotell asub Helsingi kesklinnas Kamppi ostukeskuse lähedal.

Osta

Original Sokos Hotel Vaakuna Helsinki

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Heatasemeline Sokos hotell, mis sobib nii äri kui puhkusereisiks. Ostukeskused, ööelu, restoranid ja vaatamisväärsused on mõneminutilise jalutustee kaugusel. Hotellil on tasuline parkla. Hinnas hommikusöök ja sauna kasutus.

Al.94€

Original Sokos Hotel Vaakuna Helsinki asub linna keskuses.

Osta

Radisson BLU Royal Hotel

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Radisson Blu Royal hotell on Helsingi üks kaunima arhitektuuriga ehitisi. Hotell on väga populaarne Helsingi ärireisijate hulgas. Hotellil on tasuline parkla. Hinnas hommikusöök.

Al.95€

Hotell asub kesklinna lähedal, bussi- ja metroopeatuse läheduses.

Osta

Radisson BLU Seaside

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Radisson Blu Seaside hotell on klassikalise Skandinaavia stiiliga hotell Ruoholahti piirkonnas Lääneterminali lähedal. Sobib nii ärireisijale kui ka perele. Sauna ja jõusaali kasutus ning hommikusöök hinnas. Parkimine ja lemmikloomad lisatasu eest.

Al.88€

Asub Läänesadama läheduses, kesklinna saab mugavalt trammiga.

Osta

Scandic Marski

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Helsingi kesklinna hotell, sobib nii peredele kui ka ärireisijatele. Hotellil on fantastilise vaatega katuseterrass. Hotelli baarid on väga populaarsed ka kohalike hulgas. Hotellil on oma parkla. Hommikusöök ning jõusaali ja sauna kasutus hinnas.

Al.97€

Hotell asub Helsingi kesklinnas, ostukeskuste lähedal.

Osta

Scandic Park Helsinki

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Scandic Park sobib neile, kes soovivad pisut vaiksemat ümbrust, kuid siiski keskuse lähedust. Ostukeskused ja vaatamisväärsused asuvad lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on oma parkla. Hinnas hommikusöök ja sauna kasutus.

Al.94€

Scandic Park on tore hotell Helsingi kesklinnast veidi eemal.

Osta

Scandic Grand Marina

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Hotell on heaks keskuseks, et avastada Helsingi vaatamisväärsusi ja ka ostukeskused ei ole väga kaugel. Hotell sobib tänu avaratele tubadele lastega peredele. Parkla on tasuline. Hotellist on võimalik laenutada jalgrattaid. Hinna sees hommikusöök, jõusaali ja sauna kasutus.

Al.93€

Kesklinna sadama lähedal asuv hotell on ainult lühikese jalutuskäigu kaugusel Helsingi kesklinnast.

Osta

Scandic Paasi

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

2012. a augustis avatud hotell asub Helsingi keskuses Siltasaaril. Kõik populaarsemad vaatamisväärsused, ostutänavad ja restoranid asuvad vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Piirkonnas on palju teatreid ja muuseume. Hinna sees hommikusöök ja jõusaali kasutus. Hotellist on võimalik laenutada jalgrattaid. Hotellil puudub oma parkla.

Al.98€

Hotell asub Helsingis Hakaniemi väljaku lähedal mereäärses Siltasaare linnaosas.

Osta

Scandic Simonkenttä

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Modernne skandinaavialik hotell asub kesklinna lähedal. Kaugele ei jää bussiterminal, raudteejaam ja metroo ning Kamppi ja Forumi ostukeskused. Restoranist avaneb suurepärane vaade linnale. Hotellil on oma parkla. Hommikusöök on hinna sees.

Al.98€

Hotell Scandic Simonkenttä asub kesklinna lähedal.

Osta

Kämp Hotel

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Üks lukskuslikumaid hotelle Helsingis. 8. korrusel asub glamuurne päevaspaa. Suured ostukeskused ja tähtsamad vaatamisväärsused on jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on oma parkla. Hinnas hommikusöök ning sauna ja jõusaali kasutus.

Al.135€

Helsingi kesklinna hotel Kämp asub Esplanadi pargi vastas.

Osta

Break Sokos Hotel Flamingo

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Break Sokos Hotel Flamingo asub samanimelises meelalahutuskeskuses. Sobib eriti hästi peredele, kuna samas on ka suur veekeskus, bowling, kinod ja head restoranid. Tubadesse saab paigutada kuni 2 lisavoodit. Hotellil on oma parkla. Hinnas hommikusöök.

Al.94€

Break Sokos Hotel Flamingo asub kesklinnast umbes 5 km kaugusel suures ostu- ja meelelahutuskeskuses.

Osta

Crowne Plaza Helsinki

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Heatasemeline hotell Helsingis, lähedusse jääb Soome Rahvusooper, Finlandia Hall ja rahvusmuuseum. Hinna sees on hotelli basseini, jõusaali ja sauna kasutus. Spaa-teenused ja parkimine lisatasu eest.

Al.94€

Heatasemeline hotell Helsingis.

Osta

Solo Sokos Hotel Torni

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Solo Sokos Hotel Torni on üks Helsingi vanimaid katkematult tegutsenud hotelle. Asub kesklinnas, läheduses on raudteejaam ja Kammpi ning Forumi kaubanduskeskused. Sobib nii ärireisideks kui ka peredele. Hommikusöök hinnas. Parkimine ja lemmikloomad lisatasu eest.

Al.117€

Helsingi kesklinnas asuv hotell. Hotelli baarist avaneb kena vaade linnale.

Osta

Forum

Kesklinnas asuv paljude kauplustega ostukeskus. Riided, vabaajakaubad, kodukaubad jne. 

 

Marimekko

Marimekko ei vaja tutvustamist– selle ajatud moerõivad ja sisustuskaubad on nii kuulsad. Esinduskauplus Pohjosesplanadi 33. Kauplus Kamppi ostukeskuses Urho Kekkosen katu 1. Tehasekauplus Herttoniemi tööstuspiirkonnas Kirvesmiehenkatu 7.

Iittala

Maailmakuulsa klaasiettevõtte esinduskauplus asub Pohjosesplanadi 25. Kauplus ka Kamppi ostukeskuses.

 

Design Forum Finland

Selles disainikeskuses saate elamuse ja võimaluse tasuta tutvuda ka tänapäeva Soome disainiga. Vahvad disainvidinad ja mõnus kohvik. Kui disain teid vähegi huvitab, siis peate tulema siia!

 

Zara

Mõnus poeke, kus pakutakse hinda väärt riideid nii meestele kui naistele. 

 

Stockmann

Põhjamaade suurim kaubamaja Helsingi südames. Auväärne stiil, tippklassi tase ja hea teenindus.

 

Kamppi

Mannerheiminkatul, Klaaspalee taga ja Kamppi maa-aluse bussijaama kohal asuv suur ja mitmekülgne ostukeskus koos arvukate kiirsöögikohtade ja restoranidega. 

 

Kluuvi

Kesklinnas asuv Kluuvi ostukeskus avati 2011. aastal. Uued ja peened firmapoed, Soome disain ja lisaks kohalikud mahetooted. Palju restorane ja kohvikuid ning tasuta WiFi. 

 

Streetbeat

Suur valik vingeid T-särke, teksasid, ägedaid pükse ja palju muud. Siin saab teist tänavakunn!

 

Sokos

Sokose kaubamaju on pea igas Soome linnas. Riided, ilutooted ja sisustuskaubad. 

 

Ikea

Eestlaste seas suurt populaarsust võitnud mööblikaubamaja, kus on lai valik hästi disainitud tooteid soodsa hinnaga.

 

Feminett

Vanade traditsioonidega naistebutiik, mille teevad tuntuks asjatundlik personal ja peened kaubamärgid, sh Dolce & Gabbana, Escada, Betty Barclay, Seidensticker ja Vera Mont. Hotell Kämpi vastas.

 

Ivana Helsinki

Soome moemaja. Ivana Helsinki taga on disainer Paola Suhonen, kelle isepäises stiilis segunevad retro ja novaatorlus. Lisaks on rõivatoodang eetiline ja valmistatakse käsitsi.

 

Kämp Galleria

Terve ostukvartal, mis hoiab sama kõrget taset kui viietärnihotell Kämp. Kaubamärgid L'Occitane en Provence, Karen Millen, Gant, Efva Attling, Guess by Marciano och Filippa K. Head restoranid ja kohvikud.

 

Skanno

Veel üks vanade traditsioonidega sisustus- ja disainiettevõte, Soome ja rahvusvahelise mööblidisaini ühendaja. Skanno kollektsiooni kõrval esindab kauplus ka tuntud kaubamärke, nagu Ligne Roset, Minotti ja Missoni Home.

 

Artek

Selle ettevõtte asutasid 1935. aastal Alvar ja Aino Aalto, Maire Gullichsen ja Nils-Gustav Hahl. Siit leiate niisiis Aalto maailmakuulsat mööblit ja kodutarbeid, samuti fantastiliselt stiilseid laearmatuure. 

 

Koomiksikeskus

Selles mitmekülgses keskuses tegutsevad Soome koomiksiselts, Koomiksite infokeskus, koomiksipood, galerii ja kohvik. Raamatupoes müüakse uusi ja kasutatud koomiksiajakirju, fännilehti, T-särke ning kollektsioneerimis- ja elustiilitooteid.

 

Boulevard Social

Vahemere köögi toitusid pakkuv restoran, kuhu on hea tulla tassikest kohvi jooma, pikemale õhtusöögile või värskes õhus terrassil kokteili nautida.

 

Ragu

Uus restoran, millel on selge ambitsioon saada Michelini tähega pärjatud restoraniks. Roogades leiad põnevad maitsete ja värvide kombinatsioonid.

 

Hernesaaren ranta

Merekonteineritesse ehitatud restoranid ja kohvikud on ideaalsed tänavatoidu austajatele. Herensaari rand on üks kohalike lemmikpaiku. Hernesaari on avatud ainult kevad-suvisel perioodil!

 

Muru

Road on rafineeritud, aga julge lähenemisega. Muru on populaarne, seega tasub kindlasti laud reserveerida.

 

Demo

Väike, kuid suurepärase toidu- ja veinivalikuga restoran, millele omistati 2011. aastal Michelini tärn. Õdus atmosfäär.

 

Farang

Ajaloolise Helsingi Kunsthalle hoones asuv resstoran, kus pakutakse unikaalseid ja värskeid maitseid Kagu-Aasiast. Lihtne ja kaasaegne sisekujundus koos sooja teeninduse ja heade teadmistega Aasia köögist loob suurepärase atmosfääri tervikliku kogemuse saamiseks. Restorani söögituba saab lihtsalt muuta, et mahutada erinevaid üritusi.

 

Gaijin

Bulevardi ja Yrjönkatu nurgal asuv restoran avas uksed külastajatele 2011. a aprillis. Gaijin pakub unikaalseid maitseid kombineerides uudselt traditsioonilisi Jaapani ja Korea roogi Põhja-Hiina omadega. 

 

Grotesk

Sellel kesklinnarestoranil on sama omanik, kes Demol, kuid siinne söömiselamus on võrreldes sõsarrestoraniga lõõgastavam. Groteskile on omistatud Michelin Bib Gourmand' aunimetus.

 

Kuu

Kuu on saanud suureks osaks Helsingi traditsioonist ja ajaloost, sest on järjepidevalt tegutsenud aastast 1966.

 

Juuri

Kui soovite mõnusas keskkonnas nautida värsket ja uuenduslikku Soome toidukultuuri, siis seadke sammud restorani Juuri, mis asub Olümpiaterminali ja Esplanaadi vahel. Nende „sapas" (soomlaste vaste tapas-tüüpi suupistetele) sulab suus ja on taskukohane.

 

Lappi

Lapimaa ehedusest pakatav metsamajakeseks maskeeritud restoran üllatab erimenüüga – valikus on põhjapõdra keel, kohalikest vetest püütud kala ja loomulikult Lapimaa juust.

 

Kosmos

Kosmose deviisiks on „Cultural culinary Helsinki restaurant". See keset südalinna asuv väärikas restoran on saanud inspiratsiooni Vene, Prantsuse ja Rootsi köögist, mis on ühendatud Soome toidutraditsiooni ja Soome toorainetega.

 

La Famiglia

Hubane „Väike Itaalia" keset Helsingit pakub ehtsat Itaalia toitu New Yorgi moodi.

 

La Torrefazione

Helsingi tõenäoliselt parim kohv – vahet pole, kas latte, espresso või vana hea tass musta kohvi. Keset südalinna.

 

Lehtovaara

Üks traditsioonikamaid Helsingi restorane on gastronoomiaühenduse Chaîne des Rôtisseur liige; on tuntud oma oivaliste biifsteekide poolest.

 

Lyon

Restoran Lyon viib teid Prantsusmaale. Siin kohtuvad maailmakuulus Prantsuse köök ja parima kvaliteediga Soome toorained. Asukoht Rahvusooperi vastas.

 

Saaga

Helsingi südalinnast kiviviske kaugusel leiate tükikese Lapimaa maagiat. Lapi mõjutusi on loomulikult ka interjööris ja värsketes toorainetes.

 

Saari

See suverestoran (avatud 1. maist 30. septembrini) asub Sirpalesaari saarel ja sinna saab Merisatamast, Kaivopuisto pargis oleva Café Carouseli tagant väljuva ühenduspaadiga. Restoranis pakutakse Soome köögi hõrgutisi, unustamata seejuures skääride delikatesse. Fantastiline merevaade. 

 

Saaristo

Kui Silja laev jõuab sadamasse, näete sadama kõrval väikesel saarel üht puidust juugendvillat. Siin Luoto saarekesel on hästi süüa antud enam kui 100 aastat. Saaristo tähendab skääre ja oivalised skäärimaitsed on aukohal ka toidusedelis.

 

Savotta

Tõsine Soome toit ja maanostalgia Senati väljaku lähedal. 

 

Savu

Kruununhaka külje all asub Tervasaari, kuhu pääseb mandrilt silda mööda. Savu tähendab suitsu ja restoran Savu asub meeleolukas punases palkmajas, mis ehitatigi 1805. aastal tõrvamagasiniks. Menüüsse kuuluvad suitsutatud või suitsuaroomidega toidud.

 

Sea Horse

Silja Line'i terminalist kiviviske kaugusel leiate veidi boheemlasliku kultuuripesa – restorani Sea Horse, mis pakub juba 1934. aastast lihtsat Soome toitu ja kultuuri. Kohta kutsutakse hellitavalt Sigalaks, kuid ärge laske end sellest hirmutada – siin sööte hästi ja mõistliku hinna eest.

 

Strindberg

Kamppi keskuses asuv Strindbergi kohvik pakub ainulaadseid kohapeal valmistatud delikatesse. Tänavakorrusel lauateenindus, teisel korrusel à la carte restoran, raamatukohvik ja lõunarestoran Strindbergs Bakficka.

 

Šašlik

Helsingi tõenäoliselt legendaarseim Vene restoran, millel vanust 40 aastat. Elamus garanteeritud. Silja Line'i terminalist jalutuskäigu kaugusel. 

 

Zinnkeller

Õdusa meeleolu ja rikkaliku õllekeldriga Saksa restoran kesklinna lähedal Kruununhakas. 

 

Vltava

Tšehhi kõrts Vltava asub Helsingi raudteejaama kõrval muinsuskaitsealuses juugendmajas. Siin valitsevad tõelised Kesk-Euroopa toidu- ja õlletraditsioonid. Kõrtsil on ka väliterrass. 

 

Café Bar 9

Helsingi kesklinnas, keset disainikvartalit asuv kohvik kunstisõpradele. Lõõgastav ja vaba õhkkond.

 

Café Ekberg

Tõeline klassika keset linna. Siin kohe osatakse teha suus sulavaid küpsetisi. Lisaks üks väheseid kohti, kus lauateenindus käib vanamoodsalt.

 

Chef & Sommelier

Orgaanilisele toorainele keskendunud Michelini tähega pärjatud väikerestoran pakub eredaid maitseelamusi koos haruldase veinivalikuga.

 

Sandro

Maroko köögi värskus ja vürtsikus ei ole põhjanaabrite pealinnale võõras nähtus. Noortepärases Kallio linnaosas asetsev Sandro köök pakub ehedaid maitseid ja mõnusat olemist.

 

Hoku

Hoku restoranis kohtuvad Jaapani traditsioonilised maitsed Hawaii mitmekülgse köögiga, mis viib külalised põnevale maitseretkele eksootikasse.

 

Kokomo Tikibar

Helsingi tuiksoonel asuv Hawaii sugemetega Kokomo TikiBar meenutab esialgu lihtsalt baari, kuid on tegelikult tõeline toiduelamus, pakkudes Hawaii köögi parimaid palasid.

 

Veggie

Taimetoitlaste paradiis, mis meelitab sööma ka suurimad lihasõbrad. Hea hinnaga Kreeka köögi sugemetega toidud valmivad ka gluteenivabalt – nii saavad head sööki nautida kõik.

 

Hima Happiness

Orgaaniline toit, supertoidud, värsked smuutid ja jooga kõik ühest kohast. Hima teeb pai nii meelele kui kõhule.

 

Olo

Avasta kargelt põhjamaised maitsed kaasaegses Olo restoranis. Helsingi südames asuv köök pakub vaid hooajalisi saadusi, tuues külaliseni parima valiku põhjanaabrite loodusest.

 

Ask

Kohalike väiketootjate toorainel põhinev menüü on inspireeritud loodusest ning vahetub vastavalt hooajale, tagades menüü aastaringse kõrge kvaliteedi.

 

Café Engel

Café Engeli leiate niinimetatud Sunnin-Talost, mis on Helsingi vanimaid kivimaju. Kohvik sai nime arhitekt C. L. Engeli järgi, kes projekteeris paljud Senativäljaku ümber asuvad ampiirhooned. Siin ajaloolises keskkonnas saate nautida kerget lõunat, küpsetisi ja võileibu. 

 

Hard Rock Café

Muusikasõprade seas tuntud kett, kus pakutakse Ameerika-päraseid roogi ja jooke.

 

Karl Fazer Café

See ülimalt vanade traditsioonidega kohvik tegutseb samades ruumides alates ettevõtte asutamise ajast 1891. Siin saate kohvitada, süüa kunstipäraselt kaunistatud salatit ja osta koju kaasa nii leiba kui maiustusi. Proovige kindlasti ka oivalisi šokolaadikompvekke! 

 

Sandro

Maroko köögi värskus ja vürtsikus ei ole põhjanaabrite pealinnale võõras nähtus. Noortepärases Kallio linnaosas asetsev Sandro köök pakub ehedaid maitseid ja mõnusat olemist.

 

Chef & Sommelier

Orgaanilisele toorainele keskendunud Michelini tähega pärjatud väikerestoran pakub eredaid maitseelamusi koos haruldase veinivalikuga.

 

Ask

Kohalike väiketootjate toorainel põhinev menüü on inspireeritud loodusest ning vahetub vastavalt hooajale, tagades menüü aastaringse kõrge kvaliteedi.

 

Olo

Avasta kargelt põhjamaised maitsed kaasaegses Olo restoranis. Helsingi südames asuv köök pakub vaid hooajalisi saadusi, tuues külaliseni parima valiku põhjanaabrite loodusest.

 

Hoku

Hoku restoranis kohtuvad Jaapani traditsioonilised maitsed Hawaii mitmekülgse köögiga, mis viib külalised põnevale maitseretkele eksootikasse.

 

Kokomo Tikibar

Helsingi tuiksoonel asuv Hawaii sugemetega Kokomo TikiBar meenutab esialgu lihtsalt baari, kuid on tegelikult tõeline toiduelamus, pakkudes Hawaii köögi parimaid palasid.

 

Veggie

Taimetoitlaste paradiis, mis meelitab sööma ka suurimad lihasõbrad. Hea hinnaga Kreeka köögi sugemetega toidud valmivad ka gluteenivabalt – nii saavad head sööki nautida kõik.

 

Hima Happiness

Orgaaniline toit, supertoidud, värsked smuutid ja jooga kõik ühest kohast. Hima teeb pai nii meelele kui kõhule.

 

Café Engel

Café Engeli leiate niinimetatud Sunnin-Talost, mis on Helsingi vanimaid kivimaju. Kohvik sai nime arhitekt C. L. Engeli järgi, kes projekteeris paljud Senativäljaku ümber asuvad ampiirhooned. Siin ajaloolises keskkonnas saate nautida kerget lõunat, küpsetisi ja võileibu. 

 

Hard Rock Café

Muusikasõprade seas tuntud kett, kus pakutakse Ameerika-päraseid roogi ja jooke.

 

Karl Fazer Café

See ülimalt vanade traditsioonidega kohvik tegutseb samades ruumides alates ettevõtte asutamise ajast 1891. Siin saate kohvitada, süüa kunstipäraselt kaunistatud salatit ja osta koju kaasa nii leiba kui maiustusi. Proovige kindlasti ka oivalisi šokolaadikompvekke! 

 

Café Ekberg

Tõeline klassika keset linna. Siin kohe osatakse teha suus sulavaid küpsetisi. Lisaks üks väheseid kohti, kus lauateenindus käib vanamoodsalt.

 

Café Bar 9

Helsingi kesklinnas, keset disainikvartalit asuv kohvik kunstisõpradele. Lõõgastav ja vaba õhkkond.

 

Sündmused Helsingis

Kuupäev Üritus Viide
 

MÄRTS

   
01.03.2017 Macy Gray kontsert www.thecircus.fi
04.03.2017 Rival Sons konatert www.finlandiatalo.fi
04.–05.03.2017 Helsingi kästitöö mess www.mediapromessut.fi
04.–05.03.2017 Retro ja Vintage ning Disaini Expo www.exponova.fi
07.03.2017 Avenged Sevenfold kontsert www.hartwallarena.fi
11.03.2017 Helsingi saunapäev www.helsinkisaunaday.fi
12.03.2017 Richard clayderman kontsert www.finlandiatalo.fi
17.03.2017 Mikael Gabriel kontsert www.helsinginjaahalli.fi
17.–19.03.2017 GoExpo – aktiivse puhkuse mess www.messukeskushelsinki.fi
18.–26.03.2017 Hurraa! Lasteteatri festival www.hurraa.org
29.03.–02.04.2017 Iluuisutamise MM www.helsinki2017.com
31.03.–02.04.2017 Helsinki ink - Tattoo festival www.helsinki-ink.fi
 

APRILL

   
01.04.2017 Paul Young www.finlandiatalo.fi
06.–09.04.2017 Kevadmess – kodu aed ja sisustus www.messukeskushelsinki.fi
07.–08.04.2017 Helsinki õllefestival www.helsinkibeerfestival.fi
08.04.2017 Amaranthe kontsert www.thecircus.fi
14.–16.04.2017 40 Ameerika autode show www.fhra.fi
14.–17.04.2017 Lihavõtete tähistamine www.seurasaarisaatio.fi
19.04.2017 Apocalyptica kontsert www.finlandiatalo.fi
21.–23.04.2017 Laste-, kunsti- ja lemmikloomade mess www.messukeskushelsinki.fi
21.–23.04.2017 Kohvi festival Cable Factory's www.helsinkicoffeefestival.com
21.–23.04.2017 Animafilmi festival Animatricks www.animatricks.net
25.–29.04.2017 Ruutia tantsufestival lastele ja noortele www.hurjaruuth.fi
28.04.2017 Andrea Bocelli kontsert www.hartwallarena.fi
30.04.2017 Ghost kontsert www.helsinginjaahalli.fi
30.04.2017 Volbriöö tähistamine www.visithelsinki.fi
 

MAI

   
04.05.2017 Kiss kontsert www.hartwallarena.fi
07.05.2017 Enrique Iglesiase kontsert www.hartwallarena.fi
13.05.2017 Helsingi linna Poolmaraton www.helsinkicityrun.fi
17.05.2017 Pat Metheny kontsert www.finlandiatalo.fi
18.–21.05.2017 Ihana Helsinki linnafestival www.lovelyhelsinki.com
20.05.2017 Naistejooks Naisten Kymppi www.naistenkymppi.fi
22.05.2017 Bruno Mars kontsert www.hartwallarena.fi
27.05.2017 Koristuspäev www.siivouspaiva.com
27.–28.05.2017 World Village – Maailmaküla festival www.maailmakylassa.fi
 

JUUNI

   
11.–12.06.2017 Helsingi Päev www.helsinkipaiva.fi
15.–18.06.2017 Taste of Helsinki festival www.tasteofhelsinki.fi
23.06.2017 Seurasaari jaanituli www.seurasaarisaatio.fi
30.06.–02.07.2017 Tuska Heavy metal Festival www.tuska-festival.fi

Täpsemat informatsiooni Helsingi ürituste kohta leiate www.visithelsinki.fi.