Avasta teistmoodi Helsingi!

Kui olete Tallinki laevaga mugavalt Helsingisse jõudnud, ootab teid vaid lühikese trammisõidu kaugusel Helsingi kesklinnas tõeline metropol, millega saab hõlpsasti tutvuda ka jalgsi.

Helsingi on moodne ja urbanistlik umbes 600 000 elaniku kodupaik ja Soome kõige rahvusvahelisem reisisihtkoht. Põnevad linnaosad ja arhitektuuri-kihistused, muuseumid ja kultuur ning riigi parimad ostuvõimalused on vaid mõned põhjused, miks kindlasti Helsingit külastada.

2017. aastal tähistab Soome 100 aasta möödumist iseseisvusest. Pidustused algavad mahuka programmiga juba jaanuarist. Loe lähemalt »

Elamused Helsingis

Helsingis jätkub vaatamisväärsusi igale maitsele. Vaata lähemalt »

Perega Helsingisse

Avasta Helsingi vaatamisväärsusi koos lastega. Vaata lähemalt »

Sündmustekalender

Oleme välja otsinud kõige põnevamad sündmused Helsingis. Vaata kalendrit »

Dummy image

Sea Life on Helsingi üks tuntuim ja enimkülastatuim atraktsioon, kus saab väga lähedalt tutvuda ookeanide kuulsate aga ka vähemtuntud elukatega, millest ehk kõige populaarsemad on haikalad ja raid. Tere tulemast uurima ja imetlema!

Meremaailmas Sea Life on kokku üle 30 akvaariumi ja üle 100 kalaliigi. Loe lähemalt blogist »

Tivolitie 10, Helsingi 
Vaata asukohta kaardilt »

Piletid Tallinki eelmüügist ostes kuni 31.12.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 15 €
* 3–14-aastane laps 10 €

Soodustus Club One'i kliendile 1.06.–31.08.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 12,5 €
* 3–14-aastane laps 10 €

1.09.–31.12.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 10 €
* 3–14-aastane laps 7,5 €

Dummy image

Soome suurim lõbustuspark ja ostukeskus. Siin võite nautida tervistavaid wellness-hoolitsusi ja lõbutseda koos lastega veepargi liuteedel. Muljet avaldavad ka Metsik Jõgi, vettpurskavad geisrid, streampool ja hüppetorn ning spordibassein erinevateks veemängudeks.

Tasetie 8, Vantaa
Vaata asukohta kaardilt »

Piletid Tallinki eelmüügist ostes
Esmaspäev–neljapäev

* täiskasvanu, 14–17-aastane laps 17 €
* 3–13-aastane laps 10 €
* alla 3-aastane laps tasuta
* perepilet (2 täiskasvut ja 2 last vanuses 3–13-aastat) 49 €

Reede–pühapäev, 16–29.10 ja 25.–31.12.2017
* täiskasvanu, 14–17-aastane laps 23 €
* 3–13-aastane laps 14 €
* alla 3-aastane laps tasuta
* perepilet (2 täiskasvut ja 2 last vanuses 3–13-aastat) 64 €

Dummy image

Suur siseruumides asuv seikluspark pakub tegevust aasta läbi ja iga ilmaga. Proovi erinevaid tegevusi ja mänge. Saad hüpata batuutidel, tuhiseda alla liumägedest ja proovida oma oskusi ronimisseinal. Pane oma oskused proovile skatepargis või veeda aega mängude ruumis. Tallinki eelmüügist saab pileteid osta Espoos, Vantaas ja Turus asuvasse Superparki. 

Superpark Espoos: Kuitinmäentie 27, Espoo
Superpark Vantaas: Valimotie 13, Vantaa
Superpark Turus: Kongressikuja 1, Turu

Piletid Tallinki eelmüügist ostes 1.06.–31.12.2017
* 1 päeva pilet 15 €
* alla 4-aastane laps tasuta

Dummy image

Linnanmäkil on Põhjamaade suurim atraktsioonide valik. Siin on karusselle ja atraktsioone nii päris väikestele lastele kui ka suurematele. Närvikõdi armastavate külastajate rõõmuks on püsti pandud Kingi torn, mis saavutab vabalangemise kiiruseks kuni 23 m/s. Lõbustuspargis on kokku 10 tasuta atraktsiooni pisematele külastajatele ning Kinect ja Xbox mängude ala. Vaata lähemalt »

Tivolikuja 1, Helsingi

Piletid Tallinki eelmüügist ostes 28.04.–22.10.2017
* käepeal täiskasvanu ja laps 37 €
* alla 100 cm pikkustele lastele tasuta kui täiskasvanud saatjal on käepael

Tallinki voucher tuleb käepaela vastu vahetada kohapeal Noutopiste müügikohtades.

 

Dummy image

Katajanokka sadama lähedale on püstitatud 40-meetrine vaateratas, mis on külastajatele avatud iga päev. Siit avaneb suurepärane vaade Helsingile. Vaaterattas on 30 kabiini. Tiiru võib peale teha ka VIP kabiinis.

Katajanokanlaituri 2, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Korkeasaarel asuvas Helsingi loomaaias paikneb ühel saarel kogu maailm - saate reisida tundrast vihmametsa ning mägedest Soome märgaladele. Loomaaia 150 loomaliiki ja peaaegu 1000 taimeliiki annab tunnistust looduse mitmekesisusest. Seesuguse liigirikkuse kaitsmiseks kasvatatakse loomaaias ohustatud liike ja osaletakse töös, mille eesmärgiks on kaitsta mitmete liikide elupaiku vabas looduses. Loe lähemalt blogist »

Mustikkamaanpolku 12, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Tropicario

Tropicario kutsub inimesi seiklema usside ja sisalike maailma. Saab näha maailma kõige mürgisemaid madusid ja mitmemeetrist kägistajat silmast silma. Tropicario on Põhjamaade kaasaegseim troopikamaja, mille elanikel on ruumikad terraariumid, mis vastavad võimalikult lähedaselt iga liigi looduslikele elutingimustele ja kus elavad peamiselt maod ja sisalikud. Lisaks on ekspositsioonis ka linde, kalu, sisalikke, kilpkonni ja ämblikke.

Sturenkatu 27, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Heureka on põnev kogupere näituse- ja tegevuskeskus Vantaas. Peaväljapanekul on üle 200 eksponaadi erinevatelt teadusaladelt. Seal on huvitavad ja õpetlikud näitused igas eas lastele nii sise- kui välisruumides, suveperioodil on avatud ka teaduspark "Galilei". Teatri "Verne" poolkerakujulises saalis näidatakse päeva jooksul 5-7 korda filme. Loe lähemalt blogist »

Kuninkaalantie 7, Vantaa
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Serenas on palju erinevaid veeliumägesid, koski, lainebasseine, saunasid. Põnevuseotsijaile meeldib kindlasti Musta Augu veeliumägi, kus valgus- ja heliefektid pakuvad täiesti ainulaadset elamust. Metsiku Voo
140 meetrile mahub nii vahutavaid koski kui ka rahulikke vooge. Suviti on avatud ka väliveepark, kuhu meelitavad liumäed, kaks pikka rõngasjõge ja populaarne Liaanitorn.

Tornimäentie 10, Espoo
Vaata asukohta kaardilt »

Kas hiidvesiroosi leht kannab meie kõige väiksemat aednikku? Kus saab ühe päevaga mitmel mandril ära käia? Kirevat elusate taimede kollektsiooni on võimalik imetleda ja nuusutada Kaisaniemi ja Kumpula botaanikaaias.

Unioninkatu 44, Kaisaniemi, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Soome looduskeskus Haltia on elamuslik näituste ja ürituste keskus Nuuksio rahvuspargi külje all. Haltias saad imetleda Soome kõige uhkemaid loodusobjekte ja kas või rebaseurgu roomata või ahvenatega kõrkjastikku sukelduda.

Nuuksiontie 84, Espoo
Vaata asukohta kaardilt »

Mäe otsas kõrguv uhke observatoorium on eelkõige kooliõpilastele mõeldud teaduskeskus, mis tutvustab kosmost ning astronoomia ajalugu ja tulevikku.

Kopernikuksentie 1, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Loodusteaduste muuseum

Kamppi kaubanduskeskuse lähedal asuv muuseum tutvustab loodust näituste „Soome loodus", „Elu tekkimise ajalugu" ja „Luud jutustavad" kaudu. Võimalus virtuaalselt sukelduda Läänemere põhja või imetleda luustikukollektsiooni ning võimsaid dinosauruseid. Loe lähemalt blogist »

Pohjoinen Rautatiekatu 13, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Unikaalses kvartalis asub umbes 200 disaini-, sisustus- ja antiigiäri ning rõiva- ja ehtepoodi, siin on galeriisid, muuseume ja restorane. Keskuseks on linnaosade ristumiskohas asuv Diana park, kust kvartal ulatub Kaartinkaupunki, Kamppi, Punavuori ja Ullanlinnani. Disainikvartali võrgustikku kuuluvad kauplused tunneb ära aknal näha oleva kleebise „Design District Helsinki” järgi. Disainikvartali territooriumil asub ka Disainimuuseum (Korkeavuorenkatu 23), mille näitused jutustavad sisustuskunsti arengust ja praegusest olukorrast Soomes.

Kaartinkaupunki, Kamppi, Punavuori ja Ullanlinna piirkond, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Kaasaegse kunsti muuseum Kiasma on aktiivne visuaalse kunsti keskus ja kohtumispaik, mis toidab mõtteid, jagab informatsiooni ja loob kogemusi. Kõrgete standardite ja mitmekülgse rahvusvahelise repertuaariga laiendab ning süvendab Kiasma kaasaegse kunsti mõistmist.

Mannerheiminaukio 2, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

HAMis ehk Helsingi Kunstimuuseumis on nii palju kunsti, et kõik ei mahugi ühe katuse alla – lisaks püsinäitusele saab erinevaid teoseid näha ka linnatänavatel, sest paljud skulptuurid on viidud õue.

Eteläinen Rautatiekatu 8, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Sinebrychoffi kunstimuuseumi kollektsioonidesse kuuluvad Soome kõige väärtuslikumad ja rahvusvahelises ulatuses tähtsaimad Euroopa vanade meistrite maalid. Muuseumi kogud on moodustunud peamiselt annetatud kollektsioonidest. Muuseumi südamikuks on Paul ja Fanny Sinebrychoffi ainulaadne kodumiljöö, mida eksponeeritakse pidevalt muuseumi teisel korrusel.

Bulevardi 40, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Nokia vana kaablitehas on inspireeriv ja loominguline külastuskoht. Kaablitehases tegutsevad näiteks Soome Fotomuuseum, Hotelli- ja Restoranimuuseum, Teatrimuuseum, restoran Hima & Sali ning mitmed galeriid, tantsuteatrid jne. Tehase ruumides korraldatakse ka messe, pidusid, tantsu- ja teatrietendusi, näitusi, kontserte ja muid üritusi.

Tallberginkatu 1, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Uspenski katedraal ehitati ajavahemikul 1862–1868. Selle arhitektiks on Aleksei Gornostajev ja eeskujuks on võetud Moskva lähistel asuv 16. sajandi kirik. Katedraal avaldab muljet oma tumepunaste telliskividest müüridega ja rohekaskuldsete kuplitega. Kokku on kirikul 13 kuplit, mis sümboliseerivad Kristust ja 12 apostlit.

Kanavakatu 1, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Templiväljaku kirik on Soome üks populaarsemaid vaatamisväärsusi ja Helsingi moodsa arhitektuuri hinnatumaid ehitisi. Kirik on raiutud kaljusse ja hea akustika tõttu kasutusel ka kontserdipaigana.

Lutherinkatu 3, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Suur valge Toomkirik Senati väljaku ääres on Helsingi üks tunnusmärke. Arhitekt C. L. Engeli projekteeritud uusklassitsistlik kirik ehitati 1852. aastal. Oma apostlikujude ja laia trepi tõttu on Toomkirik arvatavasti Soome enimpildistatud ja tuntuim hoone.

Unioninkatu 29, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Uusklassitsistlik Senativäljak koos Turuväljakuga on Helsingi süda. Siin domineerivad C. L. Engeli projekteeritud toomkirik, presidendiloss ja ülikooli peahoone. Läheduses asuvad Rahvusraamatukogu, Sofiankatu tänavmuuseum, Esplanaadi park ja Turuväljak. Suve ajal on Turuväljak elu täis. Siin võite osta aed- ja puuvilju, suveniire ja palju muud. Kai ääres tegutsevad ka kalakaupmehed.

Dummy image

Suomenlinna rajati 18. sajandil ja see kuulub maailma suurimate merekindluste hulka. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud ajalooline kindlus pakub elamust kõigile. Suve ajal on saar idülliline koht, kus saab pidada piknikku, päevitada ja meres ujuda. Laevad Suomenlinna väljuvad Kauppatorilt.

Sibeliuse pargis on maailmakuulsale Soome heliloojale Jean Sibeliusele (1865-1957) pühendatud monument, mille autoriks on Eila Hiltunen. Helsingi üks tuntumaid mälestusmärke on valmistatud terasest, ta meenutab orelivilet ja küljel on helilooja büst. Monument on 8,5 m kõrge, 10,5 m lai ja 6,5 m sügav. See on ehitatud üle 600 torust ja kaalub 24 tonni.

Sibeliuse Park, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Olümpiastaadioni torn

Üks Helsingi tuntumaid maamärke on Olümpiastaadion, mille ajaloo tähelepanuväärseimaks sündmuseks olid XV olümpiamängud 1952. aastal. Staadioni torni kõrgus on 72 meetrit ja sealt avaneb vaimustav vaade tervele Helsingile.

Paavo Nurmen tie 1, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Spordimuuseum hoiab, uurib ja esitleb Soome spordiajalugu võistlusspordist harrastusliikumiseni. Muuseumis vahelduvad tänapäeva tipptehnoloogia võimalused vanade mälestustega. Püsinäitus tutvustab tähtsamaid sündmusi ja selliseid spordilegende nagu Paavo Nurmi, Hannes Kolehmainen ja Mika Häkkinen. Muuseumi vanim eksponaat on Viitasaarist leitud vana suusk, mis pärineb 5. sajandist eKr.

Paavo Nurmen tie 1, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Turuväljaku ja Senativäljaku vahel asetsevad turukvartalid on pärit 18. sajandist, kuid arhitekt C. L. Engel sobitas need renoveerimise käigus Senativäljakuga ühtseks tervikuks. Kuni 20. sajandi algusaastateni oli siin kauplemise ja seltskonnaelu keskus. Tänapäeval täidab turukvartaleid aktiivne linnakultuur mitmesuguste ürituste, disainiäride, restoranide ja kohvikute kujul.

Turuväljaku ja Senativäljaku vaheline ala, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Helsingi bussiekskursioonil saad ülevaate tuntud vaatamisväärsustest. Marsruut kulgeb ümber Helsingi kesklinna ja teele jäävad Sibeliuse monument, Senati väljak, Lasipalatsi, Olümpiastaadion, Finlandia maja, Templiväljaku kirik ja mitmed teised huvipunktid ning populaarsemad ostukeskused. Busse võib vahetada nii palju kui soovid ja jõuad.
Loe ekskursiooni kohta lisaks »

Piletid Tallinki eelmüügist ostes 05.05.–23.09.2017
* täiskasvanu 27 €
* 6–15-aastane laps 13 €
* kuni 5-aastane laps tasuta

Soodustus Club One'i kliendile 05.05.–23.09.2017
* täiskasvanu 25,5 €
* 6–15-aastane laps 12,5 €
* kuni 5-aastane laps tasuta

Strömma Finlandi korraldatav Helsinki Panorama Sightseeing Audio Tour on heliefektidega elavdatud ja 8 keeles pakutav kuuldemänguline ekskursioon, kus tutvustatakse Helsingi kõige olulisemaid vaatamisväärsusi (väljumine Esplanaadi pargist, Fabianinkatult). Ekskursiooni aitab hubasemaks muuta bussi „perenaine”. Suvehooajal korraldatakse ka Helsinki Panorama Sightseeing Guided Tour ekskursioone giidi juhtimisel rootsi ja inglise keeles (väljumine Olümpiaterminalist). Helsingi kaardi omanikele on ekskursioon tasuta.

Laevaekskursioon Helsingis

Strömma viib soovijad meeldejäävale laevareisile. Ekskursioonil kuulete Helsingi ajaloost, saate imetleda kaunist rannajoont ja tutvuga paljude suurepäraste vaatamisväärsustega. Näete Suomenlinna merekindlust, Helsingi loomaaeda Korkeasaaril, muljetavaldavat jäälõhkujate laevastikku ja Degerö kanalit.

Ekskursioonid toimuvad inglise, saksa, vene ja soome keeles. Kirjalik informatsioon rootsi, prantsuse, itaalia, hispaania, jaapani ja hiina keeles.

Ekskursiooni kestus 1,5 tundi, laevad väljuvad Kauppatori'lt.

Laevade väljumisajad
01.05.–19.05.2017 kell 10:30, 12:30, 14:30
20.05.–03.09.2017 kell 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30
04.09.–30.09.2017 kell 10:30, 12:30, 14:30

Stadin Ratikat korraldab suvel ekskursioone muuseumitrammiga, mis väljub Turuväljaku peatusest. 1919. aastast pärit avatud järelkäruga varustatud tramm sõidab ringi nädalalõppudel mai keskpaigast kuni augusti lõpuni.

Kaherattalisel avastad põhjanaabrite pealinna kordades kiiremini kui jalgsi. Ekskursioonid viivad kultuurikohtadesse, parkidesse aga ka saunaõhtutele ja disainipiirkonda.

Narinkka 3, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Sea Life on Helsingi üks tuntuim ja enimkülastatuim atraktsioon, kus saab väga lähedalt tutvuda ookeanide kuulsate aga ka vähemtuntud elukatega, millest ehk kõige populaarsemad on haikalad ja raid. Tere tulemast uurima ja imetlema!

Meremaailmas Sea Life on kokku üle 30 akvaariumi ja üle 100 kalaliigi. Loe lähemalt blogist »

Tivolitie 10, Helsingi 
Vaata asukohta kaardilt »

Piletid Tallinki eelmüügist ostes kuni 31.12.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 15 €
* 3–14-aastane laps 10 €

Soodustus Club One'i kliendile 1.06.–31.08.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 12,5 €
* 3–14-aastane laps 10 €

1.09.–31.12.2017
* täiskasvanu, 15–17-aastane laps 10 €
* 3–14-aastane laps 7,5 €

Dummy image

Soome suurim lõbustuspark ja ostukeskus. Siin võite nautida tervistavaid wellness-hoolitsusi ja lõbutseda koos lastega veepargi liuteedel. Muljet avaldavad ka Metsik Jõgi, vettpurskavad geisrid, streampool ja hüppetorn ning spordibassein erinevateks veemängudeks.

Tasetie 8, Vantaa
Vaata asukohta kaardilt »

Piletid Tallinki eelmüügist ostes
Esmaspäev–neljapäev

* täiskasvanu, 14–17-aastane laps 17 €
* 3–13-aastane laps 10 €
* alla 3-aastane laps tasuta
* perepilet (2 täiskasvut ja 2 last vanuses 3–13-aastat) 49 €

Reede–pühapäev, 16–29.10 ja 25.–31.12.2017
* täiskasvanu, 14–17-aastane laps 23 €
* 3–13-aastane laps 14 €
* alla 3-aastane laps tasuta
* perepilet (2 täiskasvut ja 2 last vanuses 3–13-aastat) 64 €

Dummy image

Suur siseruumides asuv seikluspark pakub tegevust aasta läbi ja iga ilmaga. Proovi erinevaid tegevusi ja mänge. Saad hüpata batuutidel, tuhiseda alla liumägedest ja proovida oma oskusi ronimisseinal. Pane oma oskused proovile skatepargis või veeda aega mängude ruumis. Tallinki eelmüügist saab pileteid osta Espoos, Vantaas ja Turus asuvasse Superparki. 

Superpark Espoos: Kuitinmäentie 27, Espoo
Superpark Vantaas: Valimotie 13, Vantaa
Superpark Turus: Kongressikuja 1, Turu

Piletid Tallinki eelmüügist ostes 1.06.–31.12.2017
* 1 päeva pilet 15 €
* alla 4-aastane laps tasuta

Dummy image

Linnanmäkil on Põhjamaade suurim atraktsioonide valik. Siin on karusselle ja atraktsioone nii päris väikestele lastele kui ka suurematele. Närvikõdi armastavate külastajate rõõmuks on püsti pandud Kingi torn, mis saavutab vabalangemise kiiruseks kuni 23 m/s. Lõbustuspargis on kokku 10 tasuta atraktsiooni pisematele külastajatele ning Kinect ja Xbox mängude ala. Vaata lähemalt »

Tivolikuja 1, Helsingi

Piletid Tallinki eelmüügist ostes 28.04.–22.10.2017
* käepeal täiskasvanu ja laps 37 €
* alla 100 cm pikkustele lastele tasuta kui täiskasvanud saatjal on käepael

Tallinki voucher tuleb käepaela vastu vahetada kohapeal Noutopiste müügikohtades.

 

Dummy image

Korkeasaarel asuvas Helsingi loomaaias paikneb ühel saarel kogu maailm - saate reisida tundrast vihmametsa ning mägedest Soome märgaladele. Loomaaia 150 loomaliiki ja peaaegu 1000 taimeliiki annab tunnistust looduse mitmekesisusest. Seesuguse liigirikkuse kaitsmiseks kasvatatakse loomaaias ohustatud liike ja osaletakse töös, mille eesmärgiks on kaitsta mitmete liikide elupaiku vabas looduses. Loe lähemalt blogist »

Mustikkamaanpolku 12, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Tropicario

Tropicario kutsub inimesi seiklema usside ja sisalike maailma. Saab näha maailma kõige mürgisemaid madusid ja mitmemeetrist kägistajat silmast silma. Tropicario on Põhjamaade kaasaegseim troopikamaja, mille elanikel on ruumikad terraariumid, mis vastavad võimalikult lähedaselt iga liigi looduslikele elutingimustele ja kus elavad peamiselt maod ja sisalikud. Lisaks on ekspositsioonis ka linde, kalu, sisalikke, kilpkonni ja ämblikke.

Sturenkatu 27, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Heureka on põnev kogupere näituse- ja tegevuskeskus Vantaas. Peaväljapanekul on üle 200 eksponaadi erinevatelt teadusaladelt. Seal on huvitavad ja õpetlikud näitused igas eas lastele nii sise- kui välisruumides, suveperioodil on avatud ka teaduspark "Galilei". Teatri "Verne" poolkerakujulises saalis näidatakse päeva jooksul 5-7 korda filme. Loe lähemalt blogist »

Kuninkaalantie 7, Vantaa
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Serenas on palju erinevaid veeliumägesid, koski, lainebasseine, saunasid. Põnevuseotsijaile meeldib kindlasti Musta Augu veeliumägi, kus valgus- ja heliefektid pakuvad täiesti ainulaadset elamust. Metsiku Voo
140 meetrile mahub nii vahutavaid koski kui ka rahulikke vooge. Suviti on avatud ka väliveepark, kuhu meelitavad liumäed, kaks pikka rõngasjõge ja populaarne Liaanitorn.

Tornimäentie 10, Espoo
Vaata asukohta kaardilt »

Dummy image

Loodusteaduste muuseum

Kamppi kaubanduskeskuse lähedal asuv muuseum tutvustab loodust näituste „Soome loodus", „Elu tekkimise ajalugu" ja „Luud jutustavad" kaudu. Võimalus virtuaalselt sukelduda Läänemere põhja või imetleda luustikukollektsiooni ning võimsaid dinosauruseid. Loe lähemalt blogist »

Pohjoinen Rautatiekatu 13, Helsingi
Vaata asukohta kaardilt »

Tropicario

Tropicario kutsub inimesi seiklema usside ja sisalike maailma. Saab näha maailma kõige mürgisemaid madusid ja mitmemeetrist kägistajat silmast silma. Tropicario on Põhjamaade kaasaegseim troopikamaja, mille elanikel on ruumikad terraariumid, mis vastavad võimalikult lähedaselt iga liigi looduslikele elutingimustele ja kus elavad peamiselt maod ja sisalikud. Lisaks on ekspositsioonis ka linde, kalu, sisalikke, kilpkonni ja ämblikke.

 

Esitatud on hotellipaketi hind ühele inimesele arvestusega, et reisib kaks inimest. Hotellipakett sisaldab reisijapiletit suunal Tallinn-Helsingi, ühte ööd hotelli kaheinimesetoas, rikkalikku hommikusööki hotelli Rootsi lauas ja reisijapiletit suunal Helsingi-Tallinn.

Võimalus tellida lisaöid.

Dummy image

Original Sokos Presidentti asub kesklinnas ja kõik tähtsamad ostukeskused, vaatamisväärsused ja poetänavad on lähedal. Hotellis on ööklubi. Hotellil on oma tasuline parkla, broneerimine ja maksmine kohapeal. Hommikusöök ja sauna kasutus hinnas.

Eteläinen Rautatiekatu 4, Helsingi
Hotell asub Helsingi kesklinnas Kamppi ostukeskuse lähedal.

AL 85 €
Dummy image

Heatasemeline Sokos hotell, mis sobib nii äri kui puhkusereisiks. Ostukeskused, ööelu, restoranid ja vaatamisväärsused on mõneminutilise jalutustee kaugusel. Hotellil on tasuline parkla. Hinnas hommikusöök ja sauna kasutus.

Asema-Aukio 2, Helsingi
Original Sokos Hotel Vaakuna Helsinki asub linna keskuses.

AL 94 €
Dummy image

Hotell on väga mugav peatuspaik neile, kes soovivad ööbida linna südames. Kauplused ja vaatamisväärsused on lähedal. Hotellil on tasuline parkla. Hinnas on hommikusöök ning jõusaali ja sauna kasutus.

Mikonkatu 23, Helsingi
Hotell asub kesklinnas raudteejaama lähedal.

AL 120 €

Forum

Kesklinnas asuv paljude kauplustega ostukeskus. Riided, vabaajakaubad, kodukaubad jne. 

 

Marimekko

Marimekko ei vaja tutvustamist– selle ajatud moerõivad ja sisustuskaubad on nii kuulsad. Esinduskauplus Pohjosesplanadi 33. Kauplus Kamppi ostukeskuses Urho Kekkosen katu 1. Tehasekauplus Herttoniemi tööstuspiirkonnas Kirvesmiehenkatu 7.

Iittala

Maailmakuulsa klaasiettevõtte esinduskauplus asub Pohjosesplanadi 25. Kauplus ka Kamppi ostukeskuses.

 

Design Forum Finland

Selles disainikeskuses saate elamuse ja võimaluse tasuta tutvuda ka tänapäeva Soome disainiga. Vahvad disainvidinad ja mõnus kohvik. Kui disain teid vähegi huvitab, siis peate tulema siia!

 

Zara

Mõnus poeke, kus pakutakse hinda väärt riideid nii meestele kui naistele. 

 

Stockmann

Põhjamaade suurim kaubamaja Helsingi südames. Auväärne stiil, tippklassi tase ja hea teenindus.

 

Kamppi

Mannerheiminkatul, Klaaspalee taga ja Kamppi maa-aluse bussijaama kohal asuv suur ja mitmekülgne ostukeskus koos arvukate kiirsöögikohtade ja restoranidega. 

 

Kluuvi

Kesklinnas asuv Kluuvi ostukeskus avati 2011. aastal. Uued ja peened firmapoed, Soome disain ja lisaks kohalikud mahetooted. Palju restorane ja kohvikuid ning tasuta WiFi. 

 

Streetbeat

Suur valik vingeid T-särke, teksasid, ägedaid pükse ja palju muud. Siin saab teist tänavakunn!

 

Sokos

Sokose kaubamaju on pea igas Soome linnas. Riided, ilutooted ja sisustuskaubad. 

 

Ikea

Eestlaste seas suurt populaarsust võitnud mööblikaubamaja, kus on lai valik hästi disainitud tooteid soodsa hinnaga.

 

Feminett

Vanade traditsioonidega naistebutiik, mille teevad tuntuks asjatundlik personal ja peened kaubamärgid, sh Dolce & Gabbana, Escada, Betty Barclay, Seidensticker ja Vera Mont. Hotell Kämpi vastas.

 

Ivana Helsinki

Soome moemaja. Ivana Helsinki taga on disainer Paola Suhonen, kelle isepäises stiilis segunevad retro ja novaatorlus. Lisaks on rõivatoodang eetiline ja valmistatakse käsitsi.

 

Kämp Galleria

Terve ostukvartal, mis hoiab sama kõrget taset kui viietärnihotell Kämp. Kaubamärgid L'Occitane en Provence, Karen Millen, Gant, Efva Attling, Guess by Marciano och Filippa K. Head restoranid ja kohvikud.

 

Skanno

Veel üks vanade traditsioonidega sisustus- ja disainiettevõte, Soome ja rahvusvahelise mööblidisaini ühendaja. Skanno kollektsiooni kõrval esindab kauplus ka tuntud kaubamärke, nagu Ligne Roset, Minotti ja Missoni Home.

 

Artek

Selle ettevõtte asutasid 1935. aastal Alvar ja Aino Aalto, Maire Gullichsen ja Nils-Gustav Hahl. Siit leiate niisiis Aalto maailmakuulsat mööblit ja kodutarbeid, samuti fantastiliselt stiilseid laearmatuure. 

 

Koomiksikeskus

Selles mitmekülgses keskuses tegutsevad Soome koomiksiselts, Koomiksite infokeskus, koomiksipood, galerii ja kohvik. Raamatupoes müüakse uusi ja kasutatud koomiksiajakirju, fännilehti, T-särke ning kollektsioneerimis- ja elustiilitooteid.

 

Boulevard Social

Vahemere köögi toitusid pakkuv restoran, kuhu on hea tulla tassikest kohvi jooma, pikemale õhtusöögile või värskes õhus terrassil kokteili nautida.

 

Ragu

Uus restoran, millel on selge ambitsioon saada Michelini tähega pärjatud restoraniks. Roogades leiad põnevad maitsete ja värvide kombinatsioonid.

 

Hernesaaren ranta

Merekonteineritesse ehitatud restoranid ja kohvikud on ideaalsed tänavatoidu austajatele. Herensaari rand on üks kohalike lemmikpaiku. Hernesaari on avatud ainult kevad-suvisel perioodil!

 

Muru

Road on rafineeritud, aga julge lähenemisega. Muru on populaarne, seega tasub kindlasti laud reserveerida.

 

Demo

Väike, kuid suurepärase toidu- ja veinivalikuga restoran, millele omistati 2011. aastal Michelini tärn. Õdus atmosfäär.

 

Farang

Ajaloolise Helsingi Kunsthalle hoones asuv resstoran, kus pakutakse unikaalseid ja värskeid maitseid Kagu-Aasiast. Lihtne ja kaasaegne sisekujundus koos sooja teeninduse ja heade teadmistega Aasia köögist loob suurepärase atmosfääri tervikliku kogemuse saamiseks. Restorani söögituba saab lihtsalt muuta, et mahutada erinevaid üritusi.

 

Gaijin

Bulevardi ja Yrjönkatu nurgal asuv restoran avas uksed külastajatele 2011. a aprillis. Gaijin pakub unikaalseid maitseid kombineerides uudselt traditsioonilisi Jaapani ja Korea roogi Põhja-Hiina omadega. 

 

Grotesk

Sellel kesklinnarestoranil on sama omanik, kes Demol, kuid siinne söömiselamus on võrreldes sõsarrestoraniga lõõgastavam. Groteskile on omistatud Michelin Bib Gourmand' aunimetus.

 

Kuu

Kuu on saanud suureks osaks Helsingi traditsioonist ja ajaloost, sest on järjepidevalt tegutsenud aastast 1966.

 

Juuri

Kui soovite mõnusas keskkonnas nautida värsket ja uuenduslikku Soome toidukultuuri, siis seadke sammud restorani Juuri, mis asub Olümpiaterminali ja Esplanaadi vahel. Nende „sapas" (soomlaste vaste tapas-tüüpi suupistetele) sulab suus ja on taskukohane.

 

Lappi

Lapimaa ehedusest pakatav metsamajakeseks maskeeritud restoran üllatab erimenüüga – valikus on põhjapõdra keel, kohalikest vetest püütud kala ja loomulikult Lapimaa juust.

 

Kosmos

Kosmose deviisiks on „Cultural culinary Helsinki restaurant". See keset südalinna asuv väärikas restoran on saanud inspiratsiooni Vene, Prantsuse ja Rootsi köögist, mis on ühendatud Soome toidutraditsiooni ja Soome toorainetega.

 

La Famiglia

Hubane „Väike Itaalia" keset Helsingit pakub ehtsat Itaalia toitu New Yorgi moodi.

 

La Torrefazione

Helsingi tõenäoliselt parim kohv – vahet pole, kas latte, espresso või vana hea tass musta kohvi. Keset südalinna.

 

Lehtovaara

Üks traditsioonikamaid Helsingi restorane on gastronoomiaühenduse Chaîne des Rôtisseur liige; on tuntud oma oivaliste biifsteekide poolest.

 

Lyon

Restoran Lyon viib teid Prantsusmaale. Siin kohtuvad maailmakuulus Prantsuse köök ja parima kvaliteediga Soome toorained. Asukoht Rahvusooperi vastas.

 

Saaga

Helsingi südalinnast kiviviske kaugusel leiate tükikese Lapimaa maagiat. Lapi mõjutusi on loomulikult ka interjööris ja värsketes toorainetes.

 

Saari

See suverestoran (avatud 1. maist 30. septembrini) asub Sirpalesaari saarel ja sinna saab Merisatamast, Kaivopuisto pargis oleva Café Carouseli tagant väljuva ühenduspaadiga. Restoranis pakutakse Soome köögi hõrgutisi, unustamata seejuures skääride delikatesse. Fantastiline merevaade. 

 

Saaristo

Kui Silja laev jõuab sadamasse, näete sadama kõrval väikesel saarel üht puidust juugendvillat. Siin Luoto saarekesel on hästi süüa antud enam kui 100 aastat. Saaristo tähendab skääre ja oivalised skäärimaitsed on aukohal ka toidusedelis.

 

Savotta

Tõsine Soome toit ja maanostalgia Senati väljaku lähedal. 

 

Savu

Kruununhaka külje all asub Tervasaari, kuhu pääseb mandrilt silda mööda. Savu tähendab suitsu ja restoran Savu asub meeleolukas punases palkmajas, mis ehitatigi 1805. aastal tõrvamagasiniks. Menüüsse kuuluvad suitsutatud või suitsuaroomidega toidud.

 

Sea Horse

Silja Line'i terminalist kiviviske kaugusel leiate veidi boheemlasliku kultuuripesa – restorani Sea Horse, mis pakub juba 1934. aastast lihtsat Soome toitu ja kultuuri. Kohta kutsutakse hellitavalt Sigalaks, kuid ärge laske end sellest hirmutada – siin sööte hästi ja mõistliku hinna eest.

 

Strindberg

Kamppi keskuses asuv Strindbergi kohvik pakub ainulaadseid kohapeal valmistatud delikatesse. Tänavakorrusel lauateenindus, teisel korrusel à la carte restoran, raamatukohvik ja lõunarestoran Strindbergs Bakficka.

 

Šašlik

Helsingi tõenäoliselt legendaarseim Vene restoran, millel vanust 40 aastat. Elamus garanteeritud. Silja Line'i terminalist jalutuskäigu kaugusel. 

 

Zinnkeller

Õdusa meeleolu ja rikkaliku õllekeldriga Saksa restoran kesklinna lähedal Kruununhakas. 

 

Vltava

Tšehhi kõrts Vltava asub Helsingi raudteejaama kõrval muinsuskaitsealuses juugendmajas. Siin valitsevad tõelised Kesk-Euroopa toidu- ja õlletraditsioonid. Kõrtsil on ka väliterrass. 

 

Café Bar 9

Helsingi kesklinnas, keset disainikvartalit asuv kohvik kunstisõpradele. Lõõgastav ja vaba õhkkond.

 

Café Ekberg

Tõeline klassika keset linna. Siin kohe osatakse teha suus sulavaid küpsetisi. Lisaks üks väheseid kohti, kus lauateenindus käib vanamoodsalt.

 

Chef & Sommelier

Orgaanilisele toorainele keskendunud Michelini tähega pärjatud väikerestoran pakub eredaid maitseelamusi koos haruldase veinivalikuga.

 

Sandro

Maroko köögi värskus ja vürtsikus ei ole põhjanaabrite pealinnale võõras nähtus. Noortepärases Kallio linnaosas asetsev Sandro köök pakub ehedaid maitseid ja mõnusat olemist.

 

Hoku

Hoku restoranis kohtuvad Jaapani traditsioonilised maitsed Hawaii mitmekülgse köögiga, mis viib külalised põnevale maitseretkele eksootikasse.

 

Kokomo Tikibar

Helsingi tuiksoonel asuv Hawaii sugemetega Kokomo TikiBar meenutab esialgu lihtsalt baari, kuid on tegelikult tõeline toiduelamus, pakkudes Hawaii köögi parimaid palasid.

 

Veggie

Taimetoitlaste paradiis, mis meelitab sööma ka suurimad lihasõbrad. Hea hinnaga Kreeka köögi sugemetega toidud valmivad ka gluteenivabalt – nii saavad head sööki nautida kõik.

 

Hima Happiness

Orgaaniline toit, supertoidud, värsked smuutid ja jooga kõik ühest kohast. Hima teeb pai nii meelele kui kõhule.

 

Olo

Avasta kargelt põhjamaised maitsed kaasaegses Olo restoranis. Helsingi südames asuv köök pakub vaid hooajalisi saadusi, tuues külaliseni parima valiku põhjanaabrite loodusest.

 

Ask

Kohalike väiketootjate toorainel põhinev menüü on inspireeritud loodusest ning vahetub vastavalt hooajale, tagades menüü aastaringse kõrge kvaliteedi.

 

Café Engel

Café Engeli leiate niinimetatud Sunnin-Talost, mis on Helsingi vanimaid kivimaju. Kohvik sai nime arhitekt C. L. Engeli järgi, kes projekteeris paljud Senativäljaku ümber asuvad ampiirhooned. Siin ajaloolises keskkonnas saate nautida kerget lõunat, küpsetisi ja võileibu. 

 

Hard Rock Café

Muusikasõprade seas tuntud kett, kus pakutakse Ameerika-päraseid roogi ja jooke.

 

Karl Fazer Café

See ülimalt vanade traditsioonidega kohvik tegutseb samades ruumides alates ettevõtte asutamise ajast 1891. Siin saate kohvitada, süüa kunstipäraselt kaunistatud salatit ja osta koju kaasa nii leiba kui maiustusi. Proovige kindlasti ka oivalisi šokolaadikompvekke! 

 

Sandro

Maroko köögi värskus ja vürtsikus ei ole põhjanaabrite pealinnale võõras nähtus. Noortepärases Kallio linnaosas asetsev Sandro köök pakub ehedaid maitseid ja mõnusat olemist.

 

Chef & Sommelier

Orgaanilisele toorainele keskendunud Michelini tähega pärjatud väikerestoran pakub eredaid maitseelamusi koos haruldase veinivalikuga.

 

Ask

Kohalike väiketootjate toorainel põhinev menüü on inspireeritud loodusest ning vahetub vastavalt hooajale, tagades menüü aastaringse kõrge kvaliteedi.

 

Olo

Avasta kargelt põhjamaised maitsed kaasaegses Olo restoranis. Helsingi südames asuv köök pakub vaid hooajalisi saadusi, tuues külaliseni parima valiku põhjanaabrite loodusest.

 

Hoku

Hoku restoranis kohtuvad Jaapani traditsioonilised maitsed Hawaii mitmekülgse köögiga, mis viib külalised põnevale maitseretkele eksootikasse.

 

Kokomo Tikibar

Helsingi tuiksoonel asuv Hawaii sugemetega Kokomo TikiBar meenutab esialgu lihtsalt baari, kuid on tegelikult tõeline toiduelamus, pakkudes Hawaii köögi parimaid palasid.

 

Veggie

Taimetoitlaste paradiis, mis meelitab sööma ka suurimad lihasõbrad. Hea hinnaga Kreeka köögi sugemetega toidud valmivad ka gluteenivabalt – nii saavad head sööki nautida kõik.

 

Hima Happiness

Orgaaniline toit, supertoidud, värsked smuutid ja jooga kõik ühest kohast. Hima teeb pai nii meelele kui kõhule.

 

Café Engel

Café Engeli leiate niinimetatud Sunnin-Talost, mis on Helsingi vanimaid kivimaju. Kohvik sai nime arhitekt C. L. Engeli järgi, kes projekteeris paljud Senativäljaku ümber asuvad ampiirhooned. Siin ajaloolises keskkonnas saate nautida kerget lõunat, küpsetisi ja võileibu. 

 

Hard Rock Café

Muusikasõprade seas tuntud kett, kus pakutakse Ameerika-päraseid roogi ja jooke.

 

Karl Fazer Café

See ülimalt vanade traditsioonidega kohvik tegutseb samades ruumides alates ettevõtte asutamise ajast 1891. Siin saate kohvitada, süüa kunstipäraselt kaunistatud salatit ja osta koju kaasa nii leiba kui maiustusi. Proovige kindlasti ka oivalisi šokolaadikompvekke! 

 

Café Ekberg

Tõeline klassika keset linna. Siin kohe osatakse teha suus sulavaid küpsetisi. Lisaks üks väheseid kohti, kus lauateenindus käib vanamoodsalt.

 

Café Bar 9

Helsingi kesklinnas, keset disainikvartalit asuv kohvik kunstisõpradele. Lõõgastav ja vaba õhkkond.

 

Juuli | August

  JUULI  
04.–06.07.2017 Helsingi kammermuusika festival
Rahvusvaheline muusikasündmus, mis toimub esmakordselt Helsingi südalinnas. Festival pakub kolme päeva jooksul idüllilisi kontserdielamusi paljudes erinevates asukohtades.
www.helsinkichamber.com
10.–15.07.2017 Helsinki Cup noorte jalpalli turniis
Helsinki Cup on üks Euroopa suurimaid rahvusvahelisi juunioride jalgpalliturniire, mil Helsingisse on oodata tuhandeid noori jalgpallureid.
www.helsinkicup.fi
21.–22.07.2017 Visio festival
Helsingi linnafestivalide read on saanud täiendust kahepäevase elektroonilise muusika festivaliga.
www.visiofestival.com
29.07.2017 Kaisafest 2017: Red Hot Chili Peppers
Rokkmuusika üks edukamaid bände Red Hot Chili Peppers esineb Kaisafestil maailmaturnee raames, mis on pühendatud ansambli uuele stuudioalbumile "The Getaway".
www.ticketmaster.fi
24.7.–5.8.2017 Espa Jazz festival
Kahenädalane jazz-muusika sündmus, mis toimub sel aastal juba 18. korda. Vabaõhu kontsertidel saab nautida mõnusat olemist ning kuulda nii tõusvaid tähti kui ka tuntud tegijaid.
www.jazzespa.fi
  AUGUST  
3.–5.8.2017 Soome kohaliku toidu festival
Populaarsel festivalil saab tutvuda Soome kohaliku toidu ning põnevate väiketootjatega Soome erinevatest piirkondadest. Sündmus on osa ametlikust Soome 100 programmist.
www.mtk.fi
4.–5.8.2017 Weekend Festival
Põhjamaade suurima muusikafestivali fännid kohtuvad lisaks Pärnule ka Helsingis. Festival pakub tõeliselt võimast tehnilist lahendust, rikkalikku programmi ning maailma parimaid ning suuremaid esinejaid.
www.wknd.fi
6.08.2017 Laste festival
Kogupere üritusel saab osa võtta põnevatest tegevustest ning nautida erinevate artistide etteasteid. Sündmus on kõigile osalejatele tasuta!
www.lastenfestarit.fi
11.–13.8.2017 Flow Festival
See tuntud muusikaüritus meelitab kohale tuhandeid, et nautida maailma tippesinejaid. Lana Del Rey, Frank Ocean, Ryan Adams – need on vaid mõned kuulsad artistid, kes üles astuvad.
www.flowfestival.com
12.08.2017 Helsingi linnamaraton
37. korda toimuv Helsingi linnamaraton on suurim Soomes toimuv maraton, kus osales eelmisel aastal ligikaudu 3500 jooksjat 63 riigist.
www.helsinkicitymarathon.fi
17.8.–3.9.2017 Helsingi festival
Soome suurim kunstifestival, mil pakutakse erinevaid üritusi üle terve linna, klassikalisest muusikast popini, draamast kaasaegse tantsuni, maalikunstist filmi ja lasteüritusteni.
www.helsinginjuhlaviikot.fi
22.–26.8.2017 Viapori Jazz
Mõnus suvelõpu sündmus Suomenlinnas, kus astuvad üles nii tuntud jazz-muusikud kui ka noored tulevikutähed.
www.viaporijazz.fi
24.08.2017 Kunstide öö Helsingis
Aasta kõige võluvamal ööl saab kunsti nautida sadades kohtades, klubidest tänavateni, parkidest butiikideni. Paljud muuseumid pakuvad tasuta sissepääsu ning pikendavad lahtiolekuaegu.
www.helsinginjuhlaviikot.fi
25.–26.8.2017 We Love The 90 festival
Euroopa suurim retrofestival, mille nostalgiline meeleolu äratab mälestusi ja paneb hoogsalt kaasa laulma 90ndate kuumimaid poplugusid.
www.tiketti.fi
  Rohkem informatsiooni Helsingi sündmuste kohta leiad www.visithelsinki.fi.