alates
25 

/reisija*

* Eeldusel, et kajutis
on 4 reisijat

a
 
LÜLITA END STOCKHOLMI LAINELE!
kultuur
MAITSED
ELAMUSED

kultuur

Uutmoodi kultuurikogemuse saamiseks ei peagi kaugele sõitma – sõida suvisesse Stockholmi ja lülita end kultuuri lainele. Pole vahet, kas sõidad esmaspäeval või nädalavahetusel, sest Stockholmis leidub alati midagi põnevat.

VASA
MUUSEUM

VASA MUUSEUM

VASA
MUUSEUM

Djurgårdeni saarel asuvas meremuuseumis ootab avastamist maailma ainus 17. sajandist säilinud 69 meetri pikkune Rootsi laevastiku lahingulaev Vasa, mis oli omal ajal üks võimsamaid laevu.

KAASAEGSE KUNSTI
MUUSEUM

KAASAEGSE KUNSTI MUUSEUM

KAASAEGSE KUNSTI
MUUSEUM

Moderna Museet mahutab kaasaegset kunsti 20. sajandist tänapäevani, kus külg külje kõrval asuvad nii uue aja tööd kui ka klassikute nagu Picasso, Dali, Derkerti ja Matisse’i teosed.

VIIKINGITE
MUUSEUM

VIIKINGITE MUUSEUM

VIIKINGITE
MUUSEUM

Viikingid on tagasi – Djurgårdeni saarel. Vastavatud Vikingalivi muuseum on pühendatud viikingite elule ja kultuurile ning purustab paljulevinud müüte selle müstilise mererahva kohta.

STOCKHOLMI
KUNINGALOSS

STOCKHOLMI KUNINGALOSS

STOCKHOLMI
KUNINGALOSS

Sõida kuningapaarile külla ja avasta Stockholmi suurejooneline loss või võta ette jalutuskäik läbi Rootsi monarhia ajaloo ning külasta ühe päevaga kõiki paleesid, muuseume, parke, kirikuid ja aedasid.

SÖDERMALMI
LINNAOSA

SÖDERMALMI LINNAOSA

SÖDERMALMI
LINNAOSA

Södermalm on Kalamaja teisik ja Brooklyni kaksik – siin kulgeb tempo rahulikumalt ja kõigeks leidub aega. Šoppa vanakraami poodides, käi kohvikuid mööda ja naudi suvist Stockholmi.

STORKYRKAN
KIRIK

STORKYRKAN KIRIK

STORKYRKAN
KIRIK

Vanalinnas kõrguva katedraali ehitus ulatub tagasi 13. sajandisse ja on linna üks vanimaid kirikuid. Lisaks võimsale interjöörile on Storkyrkani üks tõmbenumbreid Püha Jüri ja draakoni puiduskulptuur.

maitsed

Michelini tärnidega pärjatud restoranidest traditsioonilise turuhoone supiköögini – Stockholm tervitab külalisi tuhandete maitsete ja elamustega, mille hulgast võid avastada enda uue lemmiksöögikoha.

OAXEN
KROG

OAXEN KROG

OAXEN
KROG

Kahe Michelini tärniga pärjatud Oaxen on oma tiitleid väärt – siin kohtuvad detailideni viimistletud modernne menüü ja kohalik tooraine ning traditsioonilised toiduvalmistamise võtted.

OPERAKÄLLAREN

OPERAKÄLLAREN

OPERAKÄLLAREN

Nagu nimigi ütleb on see restoran nagu ooperisaal, kus iga söögikord on kui käik muuseumisse. Kui peenutsemiseks pole aega, pakub kõrvalasuv Hip Pocket lõuna- ja õhtusööke vabamas õhkkonnas.

GASTROLOGIK

GASTROLOGIK

GASTROLOGIK

Kui sulle meeldivad üllatused, on Gastrologik sinu uus lemmikkoht – kuna tooraine tuleb kohalikelt põllumeestelt, ei tea kokad ega külalised kunagi, mis täna õhtul lauale tuuakse. Julge proovida!

VIGARDA

VIGARDA

VIGARDA

Siin ärkab vana hea kapsasalatiga burger ellu täiesti uues kuues taskukohase hinnaga. Kohalike üheks lemmikuks tituleeritud söögikohas rõõmustab nii lihasõber kui ka taimetoitlane.

ÖSTERMALMS
SALUHALL

ÖSTERMALMS SALUHALL

ÖSTERMALMS
SALUHALL

Rootsi mitmekesise köögi proovimiseks on see ilmselt parim koht – kohalike tootjate ja pagarite toidud on maitsemeelte paradiis, kus kõiki imepäraseid hõrgutisi saad nautida kohapeal või osta koju kaasa.

SÄBY
SÄTERI

SÄBY SÄTERI

SÄBY
SÄTERI

Stockholmi keskusest ligi 30 kilomeetri kaugusel asuv legendaarne hotell ja pruulikoda on ideaalne koht, kus veeta terve päev jalutades, kohalikust toorainest toitu nautides ja pruulikoda avastades.

elamused

Minipuhkuse juurde kuuluvad nii gastronoomilised elamused kui ka kultuur, kuid ükski puhkus pole päris täiuslik väikese seikluseta. Õnneks jagub Stockholmis põnevaid tegevusi kuhjaga – lihtsalt leia oma lemmik ja lülita end elamuste lainele.

SKANSEN

SKANSEN

SKANSEN

Vabaõhumuuseum on justkui miniatuurne vanaaegne Stockholm, mis viib külastajad ajas tagasi. Lisaks arhitektuurile on Skansenis ka omapärane loomaaed Skandinaavia erinevatele looma- ja linnuliikidega.

LÅNGHOLMENI
RAND

LÅNGHOLMENI RAND

LÅNGHOLMENI
RAND

20. sajandi lõpuni oli Långholmen kardetud vanglasaar, kuid on nüüdseks populaarne sihtkoht rannapuhkuseks. Saarel tegutseb ka vanglamuuseum ning vanglaruumid on ümber ehitatud hotelliks.

SKYVIEW
GONDEL

SKYVIEW GONDEL

SKYVIEW
GONDEL

Ericssoni halli katusele viiva sõidu haripunktis avaneb igal külastajal võimalus näha Põhjamaade Veneetsiat 130 meetri kõrguselt ning mõlemad gondlid alustavad sõitu iga 10 minuti tagant.

TOM TITSI
TEADUSKESKUS

TOM TITSI TEADUSKESKUS

TOM TITSI
TEADUSKESKUS

Kui muidu on muuseumis eksponaatide katsumine keelatud, siis siin on see lausa kohustuslik. Tom Tits teaduskeskuses saavad külastajad kõike ise järele proovida ja teadusmaailma saladusi avastada.

JUNIBACKEN
MUINASJUTUMAAILM

JUNIBACKEN MUINASJUTUMAAILM

JUNIBACKEN
MUINASJUTUMAAILM

Siin saad kogeda Astrid Lindgreni raamatukangelaste maagilist muinasjutumaailma koos lastega, avastada Pipi Pikksuka Segasummasuvilat, kuulata muinasjutte ja veeta päeva täiesti teises maailmas.

AQUARIA
MUUSEUM

AQUARIA MUUSEUM

AQUARIA
MUUSEUM

Sukeldu Stockholmi veemuuseumisse ja vaata, milline näeb kalapoeg Nemo välja päriselus. Siin saad tutvuda astelraide, haide, piraajade, mureenide ja teiste vee-elukate salapärase mereeluga.