Läti

See on roheline maa suurte metsade ja puutumatu loodusega. See on maa liivaste mererandadega, mis asuvad kiviviske kaugusel iidse ajaloo ja kultuuritraditsioonidega linnadest, mis on rikka arhitektuuri ja põnevate vaatamisväärsustega. Läti on maa rahuliku elurütmiga maapiirkondadega, kaasaegsete linnadega ja tagasihoidlike, kuid külalislahkete inimeste ning turvalise keskkonnaga.

Riia

Riia asub Daugava jõe ääres ning Tallinnast ligi 300 kilomeetri kaugusel lõunas. Riias on kaunis vanalinn, mille tähtsaimateks vaatamisväärsusteks võib pidada ajaloolist Toomkatedraali, Peetri kirikut, mis on pärit 1209. aastast, ning Jakobi kirikut, mis on pärit 1226. aastast.

Vabaduse monument on samuti üks Riia tuntumaid vaatamisväärsusi. Monument püstitati 1935. aastal ning autoriks on tuntud Läti arhitekt Karlis Zale.

Riiasse minnes tasuks külastada ka Riia vabaõhumuuseumi, mis asub keskusest 10 kilomeetri kaugusel kauni Erzeni järve ääres. Vabaõhumuuseum on rajatud 100-hektarilisele maa-alale ning pakub huvitavat ülevaadet 200 aasta tagusest elus Lätis.

RIIA LOOMAAED

Mezhaparks'is linna põhjaosas asuvas loomaaias on üle 400 erineva loomaliigi. Kõige populaarsem on kaelkirjakute maja, lisaks näeb siis kiskjaid, flamingosid, pelikane, mitmeid ohustatud liike ja palju muud.

 

TOOMKIRIK

Baltikumi suurim kirik, ehitatud 1200. aastatel. Siit leiab palju kunstiväärtusi  ja ühe maailma võimsamatest orelitest.

 

ROOTSI VÄRAV

Ehitati Riia linnamüüri sisse 1600. aasta lõpus. Tegemist on Põhjasõja-aegse kaitserajatisega, mida tasub kindlasti külastada.

 

RIIA JUUGENDKVARTAL

Rikkalikult kaunistatud juugendkvartalit tasub kindlasti külastada. Alusta oma avastusretke Alberta tänava lähedalt ja jätka mööda Elizabetes tänavat.

 

OKUPATSIOONIMUUSEUM

Tasub kindlasti külastada, et saada ülevaadet Läti traagilise ajaloo kohta Teise maailmasõja ajal Nõukogude ja natside okupatsiooni all.

 

VABAÕHUMUUSEUM

Asub äärelinnas Riiga sissesõidul Pärnu poolt. Juglase järve kaldal roheluses peituv muuseum sarnaneb Eesti Vabaõhumuuseumile, pakkudes toredat päeva veetmise võimalust kogu perele.

 

Tallink Hotel Riga

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tallink Hotel Riga asub Riia kesklinnas, mis tagab hea juurdepääsu põhilistele ärikeskustele, vaatamisväärsustele ja vanalinnale. Hotell sobib nii peredele kui ärireisijatele. Hotellil on parkla, tasumine kohapeal. Hommikusöök ja jõusaali kasutamine hinnas.

Al.59 €

Tallink Hotel Riga asub kesklinnas suurima tänava ääres.

Osta