Star

Tallinn–Helsingi

2 tunniga mugavalt Läänemere teisele kaldale

186 meetri pikkuse kiirlaeva peal on mugav olla igal reisijal. Šoppa kolmes erinevas laeva kaupluses, naudi á la carte restorani või tee kiire eine maailma esimeses merel seilavas kiirtoidurestoranis Burger King. Nõudlikumad ja privaatsust hindavad reisijad saavad merereisi mööda saata Business Lounge’is ning väiksemad reisijad võivad kahetunnise laevasõidu veeta ka mängutoas lustides. 


Broneeri laevapiletid BRONEERI LAEVAPILETID

Pilet pühadesse

Pühade tähistamiseks ei pea kannatlikult jõuluõhtut ootama. Võta aeg maha ja sõida talvisele minipuhkusele Helsingisse.

Vaata lähemalt →

KINGID, MIS TOOVAD RÕÕMU KÕIGILE

Võta välja oma soovide nimekiri ja uuri mida laevakauplustel jõulueelsel perioodil pakkuda on. Läänemere suurim jõulukabamaja ootab Sind!

Loo kinginimekiri →

Delight Buffet

Delight Buffet’s saab nautida nii traditsioonilist hommikusööki kui ka toekamat lõunat või õhtueinet. Lõunastel ja õhtustel väljumistel on Delight Buffet’s kaetud mitmekesine Rootsi laud, mille hinna sisse kuuluvad ka karastusjoogid, kohv, tee ning samuti õlu ja vein. Buffet asub laeva 8. tekil.

Restoran on suletud väljumisel Tallinnast ja Helsingist kell 22.30.

Vaata hinnakirja →

À la carte

Mitmekülgse ja erilise menüüga á la carte pakub nii kergemaid suupisteid kui ka korralikku mitmekäigulist einet. Restoranis on kokku kohti 96 külalisele, millest 60 saad soovi korral ette broneerida, et merereis veelgi mugavamalt mööda saata. Restorani leiad laeva keskosast, 8. tekilt.

Restoran on suletud väljumistel Tallinnast iga päev kell 07.30 ja 22.30. Helsingist väljudes on restoran suletud pühapäevast neljapäevani kell 07.30 ja iga päev kell 22.30.

BURGER KING®

Maailma esimene kiirtoidurestoran BURGER KING® merel mahutab ligi 300 külalist. Menüüst leiab nii hamburgereid, friikartuleid, salateid, karastusjooke, piimakokteile kui ka magustoite. Kogu menüüd saab osta ka kaasa ning nautida endale meelepärases kohas, kasvõi laeva välistekil päikest püüdes! Burger Kingi leiad laeva 9. tekilt.

Menüü →

 

Snack Time

322-kohalises Snack Time’i kohvikus leiab endale meelepärast iga külaline. Kohviku menüüs on lai valik kergemaid eineid, saiakesi, võileibu, salateid aga ka toekamaid ja soojasid eineid. Snack Time asub 8. tekil, laeva keskosas.

Snack Time menüü →

Cafe

Värskelt renoveeritud modernses kohvikus pakutakse kergeid eineid ning Starbucksi 100% Arabica kohvi. Menüüst leiab värsked smuutid, saiakesed, võileivad ning erinevad puuviljad ja snäkid. Kohvik asub laeva 9. tekil Lotte lasteala kõrval ning on avatud iga päev kõikidel väljumistel.

Seaport

Seaport pubis on ruumi ligi 500 külalisele. Pubi valikus on erinevad joogid, kergemad suupisted ning nädalavahetustel ka mõnus meelelahutus. Samuti pakuvad põnevust ka PAF mänguautomaadid. Seaport pubi leiad laeva ahtriosast, 7. tekilt.

Laupäeviti kell 07.30–16.30 ja pühapäeviti kell 10.30–19.30 väljumisega Helsingist ning laupäeviti ja pühapäeviti kell 10.30–19.30 väljumisega Tallinnast on pubis Shuttle Live programm, mida juhib Soome raadio DJ.

Vaata meelelahutuskalendrit →

Ostud laeval

Laevakaupluste kaubavalik on lai ning esindatud on paljud maailmakuulsad brändid. Sind ootavad Läänemere parimad hinnad ja külluslik sortiment. Club One'i püsiklientidele pakkumised kuni 25% soodsamalt. 

Kauplused asuvad 7. tekil ja on avatud kogu reisi vältel! Tere tulemast!

Tutvu laevakaupluste kõikide pakkumistega ning koosta oma ostunimekiri.

Trend Shop

Trend Shopi kaupluses on lai valik aksessuaare, ehted, kotte, prille ja kellasid tuntud brändidelt nagu Hugo Boss, Guess, Lacoste, Tommy Hilfiger, Rotary, Swarovski, Pilgrim, Ray-Ban, Michael Kors ja teised. Lisaks leiad siit ka mänguasju, elektroonikat ning kingitusi ja Tallinki suveniire.

Perfume Shop

Parfüümikaupluses leiate suurel hulgal ülemaailmselt tuntud brändide parfümeeria-, kosmeetika- ja ihuhooldustooteid nii naistele kui meestele.

Samuti on siin müügil stiilsed ja ilusad ehted ning trendikad kotid ja käekellad. Ära ei maksa unustada, et valikus olevad parfüümid on oma mahult suuremad ja odavamad kui maapealses kaubanduses müügil olevad tooted. See ongi merel ostlemise lisaväärtus – saad rohkem ja säästad raha!

superMarket

Supermarketist leiad laia kaubavaliku eriti soodsate hindadega. Siin saad osta soodsalt nii erinevaid alkohoolseid jooke, tubakatooteid aga ka maiustusi, delikatesse, suveniire, mänguasju ning kingitusi. Laeval on šoppamine kordades soodsam ning mitmeid laevas müügilolevad tooteid ei olegi võimalik osta maal.

Kiiremaks ja mugavamaks ostlemiseks kasuta kindlasti laeva uut Q-Shopping iseteenindussüsteemi. Vaata lähemalt →

Koolivaheaeg laeval

Tallinna–Helsingi liinil on oodata 12.12.2018–06.01.2019 põnevat jõuluaega ja talvist koolivaheaega. Kuni detsembri lõpuni loovad laevas jõulumeeleolu päkapikud, kes meisterdavad koos lastega ning teevad neile õhupalle ja näomaalinguid. Tegevused toimuvad lastetubades 9. tekil.

Peale jõuluaega jätkuvad laevas koolivaheaja tegevused koos vahvate mängujuhtidega ja seda kuni 06.01.2019.

Lastele

Läänemere väikestele reisijatele mõeldud laste mängutoas saavad ka kõige pisemad külalised merereisi lõbusalt mööda saata. Suur valik vahvaid mänguasju ning mugavad istumiskohad vanematele tagavad, et ükski merereis ei mööduks igavalt.

Laste mängutoa ja laste mänguautomaadid leiad laeva 9. tekilt.

Teismelistele

Teismelistele pakume merereisi lõbusamaks veetmiseks lauamängu WildEst, mis sobib aktiivseks ajaveetmiseks igas vanuses reisijatele, testib reaktsioonikiirust, on hea kehalise liikumisega ja muidu lõbus ajaviide. Mängu asukoha kohta saab infot laeva infoletist.

Star Class

Star Classi piletiga saad vabalt valida endale meelepärase koha, kus reis mööda saata. Einesta restoranis, tee kiire amps kiirsöögikohas või võta aeg maha baaris. Istekohti leiad lisaks restoranidele ja baaridele ka laeva infoleti ja kaupluste lähedalt. Suvel tasub ilusa ilma korral kindlasti päikest võtta laeva välistekil!

Comfort Lounge

Comfort Lounge'is leiad rohkem mugavust ja privaatsust. Siin saad WiFi vahendusel teha segamatult tööd, vaadata telerit, lugeda ajalehte või einestada. Pileti hinna sisse kuulub valik suupisteid ja mittealkohoolseid jooke. 80-kohalise Comfort Lounge'i leiad laeva vöörist 9. tekilt.

Comfort Lounge'i lisatasu on 20 €/reisija. 

Business Lounge

Business Lounge sobib nõudlikumale ärireisijale. Lounge'is saad reisi ajal töötada või lõõgastuda. Hinna sisse kuulub laia valikuga Rootsi laud ja mittealkohoolsed ning alkohoolsed joogid. Ajaviiteks saad lugeda nii eesti- kui soomekeelseid ajalehti ja ajakirju.

Salongis on WiFi Premium. Lounge'i klientidele pakume tasuta ligipääsu Baltimaade suurima uudisteagentuuri Baltic News Service (BNS) uudistekeskkonnale.

Autoga reisival Business Lounge'i kliendil sisaldub hinnas ka Priority Car teenus, mis tähendab, et autoga reisija saab laevast välja sõita esimeste seas.

100-kohalise Business Lounge’i leiad laeva keskosast 7. tekilt.

Business Lounge'i lisatasu on 65 €/reisija

Kajutid

Oma kahetunnise merereisi saad soovi korral mööda saata ka mugavalt kajutis puhates või tööd tehes. Laeval on 64 aknata ja 65 aknaga kajutit kuni 4 inimesele. Kõikides kajutites on olemad nii WC kui dušš. Laeva kajutid asuvad 8. ja 9. tekil, laeva ahtris.

Erikajutid

Liikumispuudega reisijad saavad merereisi mööda saata aknaga 7,5 m² kajutis, mis mahutab kuni 2 reisijat ning on varustatud liikumispuudega reisija vajadusi silmas pidades. Kajut asub laeva keskosas 8. tekil. Laeval on 1 A-klassi kajut liikumispuudega reisijate tarbeks.

Laeval on allergikutele 1 A-klassi ja 2 B-klassi kajutit ning need asuvad 8. tekil.

Lemmikloomaga reisivad külalised saavad Läänemerd ületada selleks mõeldud erikajutites. Laeval on lemmikloomadega reisivatele inimestele 2 A-klassi ja 3 B-klassi kajutit ning need asuvad 8. tekil.

Koosolekuruum

Nõupidamist või väiksemat koosolekut ei pea tingimata pidama kontoriruumis. Seda saab teha mugavalt ka Läänemerel sõites. Kiirlaeva Star 9. tekil asub 32-kohaline koosolekuruum, kus on olemas kõik vajalik eduka nõupidamise läbiviimiseks. 2-tunnine merereis Läänemerel on just õige koht, kus koos meeskonnaga pead ja mõtteid tuulutada ja inspiratsiooni koguda!

Konverentsikeskuse kasutajatele pakume viit erinevat kohvipausi. Soovi korral võib kohvipausi asendada hommiku- või lõunasöögiga Rootsi lauas.

Koosolekuruum on varustatud kaasaegse tehnikaga. 

Vaata lähemalt →
 
Standardvarustusse kuulub:
  • dataprojektor
  • ekraan
  • pabertahvel
  • märkmepaber
  • kirjutusvahendid

Lisavarustus ettetellimisel:
  • arvuti
  • mikrofon

Lisatasu eest:
  • tõlketeenus
  • erilahendused
  • paljundus

 

VIP-ruum

Väiksema seltskonnaga reisides sobib nõupidamiseks 7. tekil Business Lounge'is asuv 12-kohaline VIP-ruum, kus on olemas TV, tahvel, märkmepaberid ning pastakad. 2-tunnine merereis Läänemerel on just õige koht, kus koos meeskonnaga pead ja mõtteid tuulutada ja inspiratsiooni koguda!

Laeva infopunkt on avatud kogu reisi vältel ja asub laeva 7. tekil. 
Infost saab osta linnasisese ühistranspordi (24 h ja ühekorra) pileteid täiskasvanutele ja lastele ning linnalähiliinide pileteid (Vantaa ja Espoo jms). Ostetud paberpilet tuleb registreerida ühissõiduki kaardilugejas. Lisaks saab Helsingi ühistranspordi pileteid osta sadamas olevatest piletiautomaatidest või läbi HSL-i mobiilirakenduse. 

Vältimatut esmaabi osutab meditsiinilise väljaõppe saanud laeva personal. Abi saamiseks palun pöörduda laeva infopunkti.

Laeva infolauast on võimalik laenutada ratastooli, mida on võimalik kasutada ainult laeva ruumides kogu reisi vältel. Laevale sõiduks ja sealt väljumiseks on võimalik kasutada terminalis olevaid ratastoole. Ratastoolide arv on limiteeritud ning seetõttu soovitame tasuta teenuse broneerida.

Pagasihoid asub 8. tekil. Hind 2 €/ inimene (kuni 2 kotti + ostud + üleriided). 7. tekil on lukustatavad hoiukapid, hind 2 € / reis (väike kapp), 4 €/ reis (suur kapp). Laeva üldkasutatavates ruumides leidub nagisid, kuhu saab üleriided jätta tasuta.

Suitsetamine on laevas lubatud ainult laeva välistekil.

Lemmikloomadega reisimine
Kennel asub 5. tekil, kus on 6 lemmikloomapuuri. Puurid on 70 cm laiad, 92 cm kõrged ja 96 cm sügavad. 3 puuri asuvad all ja 3 üleval. Laeva informatsioonist saab küsida puuri jaoks ka luku, mille tagatis on 10 €. Lemmikloomi tohib vedada ka autos ilma eraldi tasuta. NB! Pääs autotekile on reisi ajal keelatud!
Laeval on lemmikloomadega reisivatele inimestele 2 A-klassi ja 3 B-klassi kajutit ning need asuvad 8. tekil.

Tehnilised näitajad

Ehitusaasta: 2007
Ehituskoht: Aker Finnyards, Soome
Kodusadam: Tallinn
Pikkus: 186 m
Laius: 27,7 m
Kiirus: 27 sõlme
Tekke: 12
Reisijate arv: 2080
Kajutite arv: 131
Liinimeetreid: 2000
Jääklass: 1A Super