Ahvenamaa

Ahvenamaa pakub elamusi mitmele maitsele. Reisisihtpunktina on Ahvenamaal mitmeid eeliseid. Mitmekülgne loodus pakub valikuvõimalusi nii saarestiku ääreala saarte karmide tingimuste kui ka sõbralike lehtmetsade sõpradele. Kõike seda jõuab kogeda isegi ühe reisi jooksul, sest vahemaad saarestikus on väikesed.

Ahvenamaa saareriigis valitseb rahu, mis meelitab rändurit ikka uuesti tagasi pöörduma saarestiku omapärase looduse rüppe. Siin on käänulised teed, sulnid puumajad, õunapuud, lehtpuusalud ning sillerdavad meremaastikud pea iga nurga ja künka taga. Puhkus Ahvenamaal on rõõm silmale ja hingele, maitsemeele ahvatlustest rääkimata.

Mariehamni Läänesadamat valitseb uhke purjekas Pommern. Pommern on üks maailma viimastest suurtest purjelaevadest ja ainuke algupärasel kujul säilinud neljamastiline parklaev. Pommerni kõrval asub meremuuseum, kus saab tutvuda Ahvenamaa meresõidu ajalooga.

Purjelaev Pommern on seoses renoveerimistöödega suletud kuni 2019. aasta maini. 2018. aasta suvel on võimalik laevaga tutvuda kindlatel kellaaegadel koos giidiga. Pileti saab osta meremuuseumist. Laev asub ajutiselt umbes 500 m kaugusel meremuuseumist. 

Pb 5, Mariehamn, Ahvenamaa

Ajalooline Kastelholmi loss asub Sundis, Mariehamnist kirdes. Loss ehitati 13. sajandil Rootsi kuningavõimu tugevdamiseks. Bomarsundi kindluse varemed jutustavad kuulsast Oolandi sõjast, millest on ka laule loodud.

Kungsgårdsallén 5, Kastelholm, Ahvenamaa

Tulge vaatama Ahvenamaa suurejoonelisemat ajaloomälestist! Kindlus ehitati aastatel 1832–1854, Ahvenamaa kuulus tollal Venemaale ja kindlus oli mõeldud maakonda paigutatavate Vene vägede tarvis. Kindlus planeeriti 5000 sõdurile ja see oli ahvenamaalaste jaoks hiiglaslik ehitusprojekt. Saare kogukonnale oli kindlusel suur tähtsus ja tänapäevalgi nimetatakse seda perioodi „Bomarsundi ajajärguks". Bomarsundi muuseum asub Prästö lootsitoas.

Prästö, Sund, Ahvenamaa

Ahvenamaa kirikud on Soome vanimad ja mõned neist on pärit 12.-13. sajandist. Kirikud on ehitatud looduslikest põllukividest ja seepärast kutsutakse neid hallist graniidist kirikuteks.

Esitatud on hotellipaketi hind ühele inimesele arvestusega, et reisib kaks inimest. Hotellipakett sisaldab kohta B-klassi kajutis suunal Tallinn–Mariehamn, ühte ööd valitud hotelli kaheinimesetoas, rikkalikku hommikusööki hotelli Rootsi lauas, kohta B-klassi kajutis suunal Mariehamn–Tallinn.

Võimalus tellida lisaöid.

Hotellipakettide hinnad võivad ajas vastavalt nõudlusele muutuda.

ARKIPELAG

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hotelli ööklubi ja kasiino on turistide ja kohalike meeliskohad. Hotellist lühikese jalutuskäigu kaugusel on rand ja veekeskus. Hotellil on oma parkla. Hommikusöök hinnas.

Strandgatan 31, Mariehamn
Hotell asub Mariehamni kesklinnas, sadamast umbes 2,5 km kaugusel.

Vaata lähemalt

AL 174 €

Hotell sobib peredele, kuna mänguväljakud ja rand on lähedal. Lühikese jalutuskäigu kaugusele jäävad kõik linna tähtsamad vaatamisväärsused. Samanimeline muuseumilaev on umbes 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on oma parkla ja lähedal asub tenniseväljak. Hinnas on hommikusöök ja sauna kasutus.

Norrgatan 8-10A, Mariehamn
Hotell Pommern asub Mariehamni kesklinnas.

Vaata lähemalt

AL 161 €