Muu Rootsi

Kuninglik Rootsi on lõputute võimaluste maa, mis meelitab moodsa elustiili ja mitmekülgse loodusega. Lumega kaetud mägedest põhjas kuni viljakate põldudeni lõunas pakub Rootsi vahelduvat kliimat, palju mitmesugust tegevust ja nii kaunist loodust, et raske on jääda ükskõikseks. Kõrgelt on hinnatud ajalooväärtused, kultuuripärand ja traditsioonid.

Kolmårdeni loomaaed

Siin leiad 750 metsiku looduse vaatamisväärsust maailma džunglitest, savannidest ning meredest. Loomaaed-pargis on elajatele suudetud luua võimalikult looduspärane keskkond. Pargi üheks olulisemaks vaatamisväärsuseks on Skandinaavia ainus delfinaarium, kus külastajad saavad nautida suurejoonelist delfiinide etendust.

Vaata lähemalt »

Piletid müügil ajavahemikule 25.05.–20.08.2017.
Tallinki voucher tuleb pileti vastu vahetada kohapeal peasissepääsu juures.

Osta

Teaduskeskus Tom Tits Experiment

Teaduskeskus Tom Tits Experiment pakub elamusi igas vanuses inimestele. 450 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Lapsed ja täiskasvanud saavad siin avastada koos või eraldi. Igaüks leiab oma huvidest lähtuvalt midagi võimetekohast proovimiseks ja õppimiseks. Kõike võib testida ikka ja aina uuesti ning tundub, et päev möödub liiga kiiresti.

Vaata lähemalt »

Tallinki pardakaardi või Club One'i kaardi esitamisel piletid –15%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Lisebergi lõbustuspark

Lisebergi lõbustuspark Göteborgis on Skandinaavia suurim. Pargi tõmbenumber on Atmosfear – see on vabalangemine 116-meetrisest tornist! Lisaks 35 muud ja sugugi mitte vähem põnevust pakkuvat atraktsiooni. Selle aasta uudis on Mechanica!

Vaata lahtiolekuaegu »

Borås Zoo

Roheline oaas keset Boråse linna. Üks Rootsi suurem ja moodsam loomaaed, kus on üle 600 looma 65 erinevast liigist. Põhifookus on näidata suuri Aafrika loomi ja Põhjamaade loomi. Loomaaed asutati 1962, kui asutaja Sigvard Berggren tõi ühelt oma paljudest Aafrika reisidest kaasa lõvipoja. Koostöös linnaga on loodud suurepärased olud, kus loomad elavad justkui vabas looduses.

 

Astrid Lindgreni maailm

Kõik armastavad Astrid Lindgreni raamatuid ja nende tegelasi! Astrid Lindgreni Maailm asub Vimmerbys, ligi 300 km kaugusel Stockholmist. Siin saab näha erinevaid teatrietendusi, esinemisi ja tegevusi, kus lapsed saavad kaasa elada ja osaleda.

Vaata lahtiolekuaegu »

Teaduskeskus Universum

Universeum on Rootsi suurim teaduskeskus, mis asub samuti Göteborgis. Ära lase sõnal „teadus" end heidutada – see koht on avastamist väärt! Universeumi seitse korrust on täis seiklusi, eksperimentaalseid töötube, kosmoselaevu ja palju muud.
 

Orsa Grönklitt’i Karupark

Orsa Rovdjurspark asub Orsas Kesk-Rootsis. See on Euroopa suurim karupark. Peamised vaatamisväärsused on maailma suurim jääkarudele mõeldud rajatis polaarmaailm ning leopardikeskus ja tiigrimaailm. Lisaks on siin näha nelja suuremat põhjamaade kiskjat pruunkaru, kaljukassi, hunte ja ilveseid. Veel saab näha ohustatud loomaliike, nagu lumeleopard, Pärsia leopard ja Amuuri tiiger. Võimalik on kohtuda ka nende inmestega, kes loomade eest hoolitsevad, vaadata karu kalapüüki ja vaadata pargis ringi koos giidiga.

 

Rootsi õhujõudude muuseum

Rootsi õhujõudude muuseum, Flygvapenmuseum, Linköpingis näitab Rotsi sõjaväe ja lennunduse arenguta lataes varajastest pioneeridest tänapäevani. Siin on huvitav, lõbus ja rahuldust pakkuv kõigile olenemata vanusest ja huvidest. Kõik on oodatud pered, lennunduseksperdid, noored ja vanad. Sissepääs on tasuta.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Meremuuseum

Rootsi meremuuseum asub Karlskronas Stumholmeni saarel . Muuseumis on võimalik tutvuda Rootsi mereväe ajalooga. Kõige esinduslikum on mudelite tuba, mis sai alguse juba 1752. aastal. Siit leiab nii miniatuurseid koopiaid kui ka suuremaid ehitisi, millega katsetati erinevaid tehnilisi lahendusi ja laevakonstruktsioone. Saab külastada vanu muuseumile antud laevu ja veealust tunnelit.

Siisepääs on kõigile tasuta.

Glasriket

Glasriket asub Smålandis, ca 400 km Stockholmist, ning juba 17. sajandist on see tuntud oma laialdase klaasitööstuse poolest. Tänapäeval on Glasriketis 14 erinevat klaasitööstust ning suur osa teisi väiksemaid ettevõtteid. Siin on klaastooteid tehtud juba alates 1742. aastast ja pidevalt arenedes ning uusi tehinkaid välja töötades leiab siin nii igapäevaseks kasutuseks mõeldud tooteid kui ka maailma tasemel klaasikunsti. Külastajatel on võimalus töökodadesse sisse astuda ja näha kõike oma silmaga, samuti on võimalus ka ise klaasipuhumiskunsti proovida.

 

Päkapikumaa Tomteland

Tomtelandi muinasjutumaale on oodatud kõik, suured või väikesed. Siin saab külastada tõelist Jõuluvana kodu. Mora lähedal asuv Jõuluvana väike küla armsate puitmajadega väga ilusas looduses. Siit leiab ka trollide kuningriigi, haldjad maailma, metsatrollide küla ja palju muid hvitavaid kohti.

 

Birka

Ajalooline Birka asub Björkö saarel Mälareni järves. Oma hiilgeaegadel ehk viikingite ajal 9. ja 10. sajandil oli see suur kauplemise keskus. See on oma rikkalike säilmete ja huvitava ajalooga üks paremini säilinud viikingiaja linnu. Birka on ideaalne päevaseks reisiks suvel, paadid väljuvad Stockholmist raekoja kõrvalt. Aastal 1993 kanti Birka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

 

Skoklosteri loss

Suurepärane koht suviseks väljasõiduks. Skoklosteri loss on üks maailma kaunemaid barokkstiilis losse maalilise Mälareni järve kaldal. Loss ehitati 1600. aastail ja on suurim eramaja, mis kunagi Rootsis ehitatud. Kauneid ruume täidab sisustus erinevatest sajanditest. Siit leiab suurepäraseid kunstiteoseid, maale ja relvakollektsiooni.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Esitatud on hotellipaketi hind ühele inimesele arvestusega, et reisib kaks inimest. Hotellipakett sisaldab kohta B-klassi kajutis suunal Tallinn-Stockholm, ühte ööd valitud hotelli kaheinimesetoas, rikkalikku hommikusööki hotelli Rootsi lauas, kohta B-klassi kajutis suunal Stockholm-Tallinn.

Võimalus tellida lisaöid. 

Kui ei leidnud sobivat hotelli või tuba, võta ühendust meie klienditeenindusega.

Scandic Norrköping Nord

  • 1
  • 2
  • 3

Scandic Norrköping Nord on Kolmårdenist lühikese autosõidu kaugusel. Hotell on väga lastesõbralik ja sobib majutuseks Kolmårdeni külastamise ajal. Suvel pakutakse lastele erimenüüd. Hotellil on oma parkla. Hinnas hommikusöök, sauna ja basseini külastus.

Al.123€

Scandic Norrköping Nord asub linna keskusest 4 km kaugusel.

Osta