Muu Rootsi

Kuninglik Rootsi on lõputute võimaluste maa, mis meelitab moodsa elustiili ja mitmekülgse loodusega. Lumega kaetud mägedest põhjas kuni viljakate põldudeni lõunas pakub Rootsi vahelduvat kliimat, palju mitmesugust tegevust ja nii kaunist loodust, et raske on jääda ükskõikseks. Kõrgelt on hinnatud ajalooväärtused, kultuuripärand ja traditsioonid.

Teaduskeskus Tom Tits Experiment pakub elamusi igas vanuses inimestele. 450 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Lapsed ja täiskasvanud saavad siin avastada koos või eraldi. Igaüks leiab oma huvidest lähtuvalt midagi võimetekohast proovimiseks ja õppimiseks. Kõike võib testida ikka ja aina uuesti ning tundub, et päev möödub liiga kiiresti.

Vaata lähemalt →

Storgatan 33, Södertälje

Club One'i kaardi esitamisel piletid –15%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2019.

Lisebergi lõbustuspark Göteborgis on Skandinaavia suurim. Pargi tõmbenumber on Atmosfear – see on vabalangemine 116-meetrisest tornist! Lisaks 35 muud ja sugugi mitte vähem põnevust pakkuvat atraktsiooni. Selle aasta uudis on Mechanica!

Vaata lahtiolekuaegu →

Örgrytevägen 5, Göteborg

Roheline oaas keset Boråse linna. Üks Rootsi suurem ja moodsam loomaaed, kus on üle 600 looma 65 erinevast liigist. Põhifookus on näidata suuri Aafrika loomi ja Põhjamaade loomi. Loomaaed asutati 1962, kui asutaja Sigvard Berggren tõi ühelt oma paljudest Aafrika reisidest kaasa lõvipoja. Koostöös linnaga on loodud suurepärased olud, kus loomad elavad justkui vabas looduses.

Alidelundsgatan 11, Borås

Universeum on Rootsi suurim teaduskeskus, mis asub samuti Göteborgis. Ära lase sõnal „teadus" end heidutada – see koht on avastamist väärt! Universeumi seitse korrust on täis seiklusi, eksperimentaalseid töötube, kosmoselaevu ja palju muud.
 

Södra vägen 50, Göteborg

Orsa Rovdjurspark asub Orsas Kesk-Rootsis. See on Euroopa suurim karupark. Peamised vaatamisväärsused on maailma suurim jääkarudele mõeldud rajatis polaarmaailm ning leopardikeskus ja tiigrimaailm. Lisaks on siin näha nelja suuremat põhjamaade kiskjat pruunkaru, kaljukassi, hunte ja ilveseid. Veel saab näha ohustatud loomaliike, nagu lumeleopard, Pärsia leopard ja Amuuri tiiger. Võimalik on kohtuda ka nende inmestega, kes loomade eest hoolitsevad, vaadata karu kalapüüki ja vaadata pargis ringi koos giidiga.

Orsa Grönklitt, Orsa

 

Rootsi õhujõudude muuseum (Flygvapenmuseum) asub Rootsi lennunduse jaoks tähelepanuväärses kohas – Linköpingis. Just siin asunud väljadel tõusis 1911. aasta juunis õhku Rootsi esimene lennuk (piloodiks Carl Cederström) ja siin asub alates 1913. aastast tänaseni ka sõjaväelennuväli. Praegune väljapanek sai oma alguse neljakümnendatel aastatel, mil sõjaväelased hakkasid Linköpingisse vana tehnikat kokku koondama. Suur osa õhujõudude muuseumi töötajatest on endised sõjaväelendurid, üks värvikama minevikuga kui teine.

Carl Cederströms gata 2, Linköping

 

Sissepääs on kõigile tasuta.

Rootsi meremuuseum asub Karlskronas Stumholmeni saarel . Muuseumis on võimalik tutvuda Rootsi mereväe ajalooga. Kõige esinduslikum on mudelite tuba, mis sai alguse juba 1752. aastal. Siit leiab nii miniatuurseid koopiaid kui ka suuremaid ehitisi, millega katsetati erinevaid tehnilisi lahendusi ja laevakonstruktsioone. Saab külastada vanu muuseumile antud laevu ja veealust tunnelit.

Stumholmen, Karlskrona

 

Siisepääs on kõigile tasuta.

Glasriket asub Smålandis, ca 400 km Stockholmist, ning juba 17. sajandist on see tuntud oma laialdase klaasitööstuse poolest. Tänapäeval on Glasriketis 14 erinevat klaasitööstust ning suur osa teisi väiksemaid ettevõtteid. Siin on klaastooteid tehtud juba alates 1742. aastast ja pidevalt arenedes ning uusi tehinkaid välja töötades leiab siin nii igapäevaseks kasutuseks mõeldud tooteid kui ka maailma tasemel klaasikunsti. Külastajatel on võimalus töökodadesse sisse astuda ja näha kõike oma silmaga, samuti on võimalus ka ise klaasipuhumiskunsti proovida.

Engshyttegatan 6, Nybro

 

Tomtelandi muinasjutumaale on oodatud kõik, suured või väikesed. Siin saab külastada tõelist Jõuluvana kodu. Mora lähedal asuv Jõuluvana väike küla armsate puitmajadega väga ilusas looduses. Siit leiab ka trollide kuningriigi, haldjad maailma, metsatrollide küla ja palju muid hvitavaid kohti.

Gesundaberget, Gesundabergsvägen 80, Sollerön

 

Ajalooline Birka asub Björkö saarel Mälareni järves. Oma hiilgeaegadel ehk viikingite ajal 9. ja 10. sajandil oli see suur kauplemise keskus. See on oma rikkalike säilmete ja huvitava ajalooga üks paremini säilinud viikingiaja linnu. Birka on ideaalne päevaseks reisiks suvel, paadid väljuvad Stockholmist raekoja kõrvalt. Aastal 1993 kanti Birka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Björkö, Ekerö

 

Suurepärane koht suviseks väljasõiduks. Skoklosteri loss on üks maailma kaunemaid barokkstiilis losse maalilise Mälareni järve kaldal. Loss ehitati 1600. aastail ja on suurim eramaja, mis kunagi Rootsis ehitatud. Kauneid ruume täidab sisustus erinevatest sajanditest. Siit leiab suurepäraseid kunstiteoseid, maale ja relvakollektsiooni.

Skoklosters slott

 

Sissepääs on kõigile tasuta.