Stockholm

Stockholm on tõeliselt kaunis linn. Neljateistkümnel saarel paikneva linna osad erinevad loomuse ja ilme poolest: Söderi tohutud kõrgustevahed ja suurepärased vaated on hoopis midagi muud kui keskaegse vanalinna kitsad tänavad, samuti erinevad oluliselt muistse karjamaa Djurgårdeni avarad pargid Stureplani ümbruse ahvatlevatest ostutänavatest ning Östermalmi turu ja selle ainulaadse kaubahalli meeleolust. Tehke ringkäik neis kohtades ja veenduge, et Stockholm on tõesti kaunis!

Alates 2016. aasta veebruarist on sissepääs Rootsi populaarsematesse muuseumidesse tasuta. Tutvu nimekirjaga siin »

Tallinki laevade infost saab osta Stockholmi ühistranspordi üksikpileteid ja 24 tunni pileteid. Loe lähemalt »

Stockholmi linnaekskursioonid

Saate Stockholmiga tutvumiseks valida eesti- või venekeelse ekskursiooni. Loe lähemalt »

Lastega Stockholmi

Avastage Stockholmi vaatamisväärsusi koos lastega. Vaata lähemalt »

Sündmustekalender

Oleme välja otsinud kõige põnevamad sündmused Stockholmis. Vaata kalendrit »

Eestikeelne linnaekskursioon

Stockholmi ekskursioonil tutvutakse giidi juhendamisel umbes 3 tunni jooksul linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Bussiga sõidetakse läbi Stockholmi erinevate linnaosade ja vaadatakse linna panoraami. Bussiekskursioon lõpeb kuningalossi juures, kus jätkatakse jalutuskäiguga vanalinnas.

Vaata toimumise kuupäevi ja ajakava »

Hind Tallinki eelmüügist ja laevalt ostes 01.01.–31.12.2017

 • * täiskasvanu, 12–17-aastane laps 20 €
 • * 6–11-aastane laps 13 €
 • * kuni 5-aastane laps tasuta

Venekeelne linnaekskursioon

Pakume venekeelset bussiekskursiooni, mille käigus tutvud linna ajaloo ja tänapäevaga. Ekskursioonil näed kuningalossi, Püha Nikolai kirikut, Riddarholmeni kirikut, frantsiskaani kloostrit, Vasa muuseumi ja vabaõhumuuseumi Skansen. Veel möödute Stockholmi raekojast, kus peetakse Nobeli autasude saajate bankette. Lisaks palju muud huvitavat.

Loe ekskursiooni kohta lisaks »

Hind Tallinki eelmüügist ja laevalt ostes kuni 23.12.2017

 • * täiskasvanu, 12–17-aastane laps 20 €
 • * 6–11-aastane laps 11 €
 • * kuni 5-aastane laps tasuta

Osta

Laevatransfeer sadamast kesklinna

Suvel saad sõita laevaga sadamast otse kesklinna! Laevatransfeer väljub Värtahamneni sadamast kell 10.45. 45 minuti pikkusel sõidul avanevad imelised vaated Stockholmi maastikule. Peatused on Fjäderholmarna ja Djurgårdeni saarel ning lõpp-peatus Nybroviken asub kesklinnas Srtandvägenil. Reisijad, kes väljuvad Fjäderholmarna saarel, saavad sõita sama piletiga Strömma paadiga saarelt kesklinna Nybroplani peatusesse. Pilet kehtib Strömma paadi väljumistel kell 13.00 ja 14.00 ning sõit kestab 30 minutit.

Stockholmi jõudes palume laevast väljuda esimestena. Kell 10.30 kogunetakse terminalis, kus ootavad reisisaatjad sildiga "Seatransfer".

Hind Tallinki eelmüügist ostes 06.06.–13.08., 19.08. ja 26.08.2017

 • * täiskasvanu, 12–17-aastane laps 15 €
 • * 6–11-aastane laps 7,5 €
 • * kuni 5-aastane laps tasuta
Soodustus Club One'i kliendile
 • * täiskasvanu, 12–17-aastane laps 14 €
 • * 6–11-aastane laps 7,5 €
 • * kuni 5-aastane laps tasuta

Paadikeskursioonid

Paadiekskursioonid on neile, kes soovivad näha Stockholmi hoopis erinevast vaatenurgast! Möödutakse paljudest vaatamisväärsustest ja Stockholmi erinevatest linnaosadest. Strömma paadiekskursioonide valikust leiab endale sobiva igaüks.

Paadiretkedel on audiogiid. Valikus on ka eesti keel.

Loe paadiekskursioonide kohta lähemalt »

Ekskursioon katustel

Stockholmi linna ja selle ajalooga saab tutvuda mööda katuseid käies. See on erakordne kogemus neile, kes ei karda kõrgust ja kes soovivad näha Stockholmi vaatamisväärsusi teise nurga alt. Inglisekeelne ekskursioon toimub 43 m kõrgusel ja kestab ligikaudu 75 min.

Hop-On Hop-Off bussiekskursioonid

Bussieksursioonil tutvud Stockholmi tuntuimate atraktsioonidega. Buss peatub selliste vaatamisväärsuste juures nagu Gröna Lund, Skansen, ajaloomuuseum, raekoda, Abba muuseum, fotomuuseum, kuningaloss, vanalinn ning lisaks populaarsete kaupluste ja kaubanduskeskuste juures. Bussil on kokku 21 peatust.

Vaata lähemalt »

Kummituslik jalutuskäik vanalinnas

Stockholmi tumedamat ajalugu tutvustab Spökvandringi (Kummituslik jalutuskäik) õhtune ringkäik vanalinnas. Saate teada põnevaid lugusid mõrvadest, müütidest ja müsteeriumidest. Pärast seda kogemust vaatate mõnda kohta Stockholmis hiljem hoopis teise pilguga. Jalutuskäik kestab 90 minutit.

Millenniumi jalutuskäik

Millenniumi jalutuskäik tutvustab Stieg Larssoni trilooga raamatutest ja filmist tuttavaid kohti Södermalmi linnaosas. See on värskendav kogemus, sest siinne õhustik on kesklinna omast sootuks erinev. Ekskurisoon kestab ligikaudu 2 h.

Jalutuskäik ABBA radadel

Jalutuskäigul näete, kus elasid ja töötasid maailamakuulsa bändi liikmed ning saate teada uusi fakte 1970-ndate Stockholmist. Inglisekeelne ekskursioon kestab ligikaudu 2 h.

Ekskursioon veebussiga

Ocean Bus viib ekskursioonille nii maal kui ka vees. Giidi juhendamisel tutvutakse linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Kindlasti on see kogemus, mis jääb kauaks meelde.

Drottningholmi loss

Praeguse Rootsi kuningliku perekonna alaline residents Drottningholmi palee on ehitatud 17. sajandil ja see on siiani väga hästi säilinud. Kuninglik perekond elab lossi lõunatiivas, ülejäänud osa paleest on külastajatele avatud. Drottningholmi palee elanikud ja erinevate ajastute stiilid on aastate jooksul lossi oma jälje jätnud ja sellega paleest meeldejääva vaatamisväärsuse teinud.

 

ABBA muuseum

Siit leiad kõike, mis seostub ABBA muusika ja liikmetega, siin on kostüümid, kuldplaadid, originaalesemeid turneedelt, lindistusstuudio ja palju muud. Muuseum on väga interaktiivne, saad olla bändi viiendaks liikmeks ja koos nendega laval esineda, proovida erinevaid kostüüme, laulda, tantsida ja nende lugusid miksida. Kõik tegevused saab salvestada piletile ja hiljem kodus uuesti vaadata ja sõpradega jagada.

 

Vasa muuseum

Vasa on maailma ainuke säilinud 17. sajandi laev. Kuna 95% laeva originaalosadest ja sadadest puitskulptuurornamentidest on säilinud, kujutab Vasa endast unikaalset kunstiväärtust ja ühte maailma populaarsematest turismisihtmärkidest. Laeva eksponeeritakse selleks spetsiaalselt Stockholmi ehitatud muuseumis.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 20 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni kahele piletile. Alla 18-aastastele sissepääs tasuta.

Junibacken

Stockholmis Djugårdeni saarel asuv Junibacken on Astrid Lindgreni raamatukangelaste muinasjutumaailm, kus ärkavad ellu Skandinaavia muinasjututegelased. Sind tervitavad muu hulgas ka Rootsi lastekirjandusest tuntud tegelased Muumitroll, Meistri-Märten, Pettson ja Findus ning paljud teised.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni viiele piletile.

Skanseni vabaõhumuuseum

Vabaõhumuuseum maalilisel Djurgårdeni saarel, kuningliku pargi läheduses. 1891. aastal Artur Hazeliuse asutatud vabaõhumuuseum on vanim omataoline Euroopas. Siit leiate enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14. sajandist kuni aastani 1920.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. 

Tehnikamuuseum

Tehnikamuuseum on suures osas interaktiivne – seal saab katsetada ja avastada, kuidas asjad tegelikult toimivad! Ees ootab huvitav ja põnev retk tööstuse algusaegadest tuleviku suurepäraste visioonideni. Muuseumi MegaMindi alal saab näiteks proovida silmadega maalimist ja vaadata maailma läbi erinevate loomade silmade. Talisporti tutvustaval näitusel saab proovida erinevaid spordialasid ja jagatakse näpunäiteid, kuidas saavutada häid tulemusi. Muuseumis on uuenenud ka kaevanduseteemaline ala. Suurima osa muuseumi väljapanekust hõlmab interaktiivne näitus „100 tehnikaimet“.

Vaata asukohta kaardilt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel sissepääsupilet –20%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

SkyView

Suurepärane atraktsioon Rootsi pealinnas Stockholmis. Klaasist gondel viib teid maailma suurima ümmarguse hoone Ericsson Globe'i välisseina pidi kuni 130 meetri kõrgusele merepinnast, et saaksite nautida võrratut vaadet. SkyView külastus algab umbes
5-minutilise lühifilmi vaatamisega, millele järgneb umbes 20-minutiline gondlisõit.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet täiskasvanule 50 SEK ja lastele vanuses 4–12 a 25 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni kahele piletile.

Põhjamaade muuseum

Avasta Rootsi kultuuri ja ajalugu Põhjamaade muuseumis. Muuseumis on väljapanekud kodu, riiete ja moe kohta ning kajastatakse Rootsi igapäevaelu tavasid ja kombeid läbi aegade. Siin on alati midagi uut avastada, väljapanekuid muudetakse pidevalt.

Vaata Lähemalt »

Tallinki laevade pardakaardi esitamisel sissepääsupilet 10 SEK ja püsikliendikaardi Club One esitamisel 20 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Teaduskeskus Tom Tits Experiment

Teaduskeskus Tom Tits Experiment pakub elamusi igas vanuses inimestele. 450 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Lapsed ja täiskasvanud saavad siin avastada koos või eraldi. Igaüks leiab oma huvidest lähtuvalt midagi võimetekohast proovimiseks ja õppimiseks. Kõike võib testida ikka ja aina uuesti ning tundub, et päev möödub liiga kiiresti.

Vaata lähemalt »

Tallinki pardakaardi või Club One'i kaardi esitamisel piletid –15%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Millesgårdeni muuseum

Kunagi tuntud Rootsi kunstnike paarile koduks olnud majades saab näha antiikmööbli ja -kujude kogusid. Viiel erineval terrassil asetseb skulptuuride aed, kunstigaleriis näeb erinevaid näitusi ja lisaks on siin väga hea menüüga restoran.

Vaata asukohta kaardilt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel sissepääsupilet –20%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Kuninglik relvakamber

Tutvu kuningliku ajalooga lossi võlvkaarte all. Suursugused kleidid ja kostüümid, sädelevad tõllad, need kõik räägivad kroonimistest, pulmadest, ristimistest ja matustest kuningakojas.

Vaata lähemalt »

Sissepääs on kõigile tasuta.

Kuninglik mündikabinet

Kuninglik mündikabinet ehk Rootsi majandusmuuseum tutvustab rahandus- ja eelarvepoliitika ajalugu ning seal säilitatakse riigi erinevaid münte, maksevahendeid ja tutvustatakse medalikunsti ajalugu. Huvitavad väljapanekud (mündikabinetis asub näiteks maailma raskeim vaskmünt), põnev muuseumipood ja restoran. Mündikabinet asub kuningalossi vastas Soome kiriku lähedal.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Armeemuuseum

Muuseum tutvustab Rootsi ajalugu viikingiajast tänapäevani, keskendudes eelkõige sõjaajaloole. Muuseumivara sisaldab endas umbes 5000 trofeed, eesotsas nendega, mis pärinevad 30-aastase sõja aegadest. Samuti leidub seal vormiriietusi ja relvi ning muid huvitavaid esemeid tolleaegsete sõdurite igapäevaelust!

Vaata asukohta kaardilt »

Sissepääs on kõigile tasuta.

Ajaloomuuseum

Stockholmi ajaloomuuseum on täis ajalugu, mis ulatub tuhandete aastate taha. Siin saad sa tutvuda keskaegse kirikukunsti ja tekstiiliajalooga, vaadata põnevaid esemeid, avastada lugusid ja inimesi, kes elasid ammu enne meid. Kõige suuremat tähelepanu on pälvinud väljapanekud viikingite elust ja Kullatuba, mis kindlasti paneb kõigil silmad särama.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Hallwylska

Sisene Stockholmi kesklinnas aadressil Hamngatan 4 asuvatest väravatest, jäta linnakära seljataha ja liigu ajas umbes 100 aastat tagasi. Wilhelmina von Hallwyl´i ja tema pere kodu on täis põnevat ajalugu aastast 1900. Vaatamiseks on välja pandud Rootsi suurim kunsti-, portselani- ja antiikmööblikogu. Imetle luksust ja modernsust palee söögitoas, erinevates salongides, relvatoas, piljardisaalis ja portselanitoas.

Vaata asukohta kaardilt »

Sissepääs on kõigile tasuta.

Etnograafia Muuseum

Muuseum annab põneva programmi, püsivate ja ajutiste väljapanekutega ülevaate maailma rahvaste pärimuskultuurist. Näitusel on esemed maailma eri nurkadest, mis jutustavad Rootsi avastajate, kaupmeeste, kollektsionääride ja teadlaste unistustest, saavutustest ja aaretest: Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast, Okeaaniast ja Aasiast. Loomulikult kuulub muuseumi juurde ka restoran ja sisukas muuseumikauplus.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Kaasaegse kunsti muuseum

Muuseumi kogus on esindatud teosed kunstnikelt, nagu Pablo Picasso, Henri Matisse, Dorothea Tanning, Andy Warhol ja Niki de Saint Phalle. Lisaks väga hea valik maale, skulptuure, installatsioone, filme, joonistusi ja graafilist kunsti Rootsi ja rahvusvaheliste kunstnike töödest 20. ja 21. sajandil. Muuseumi fotokogu vanimad tööd on aastast 1840.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Vahemere muuseum

Keset Stockholmi leiame väikese tüki Vahemere maade rikkast ja huvitavast kultuurist, traditsioonidest, põnevast õhkkonnast, söögist ja joogist. See on paik, kus kohtuvad eri ajastute ja paikade religioonid ja kultuurid ning pannakse proovile külastajate fantaasia. Väljapanekutest leiate muumiaid, sarkofaage, terrakotasõdalasi, kullaleide ja palju muud põnevat.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Rootsi Rahvusmuuseum

Rahvusmuuseum on Rootsi juhtiv kunsti- ja disainimuuseum. Siinsed kogud sisaldavad maale sellistelt kunsti suurnimedelt nagu Rembrandt, Rubens, Goya, Renoir, Degas ja Gauguin. Lisaks suurepärased skulptuuri-, graafika- ning tarbekunstikogud (vanimad esemed koguni 14. sajandist). Muuseumi peahoone on 2018. aastani renoveerimiseks suletud. Ajutisi näitusi ja väljapanekuid saab vaadata Konstakademie (Fredsgatan 12, Stockholm) ja Kulturhusetis Stadsteaterni (Sergels torg, Stockholm) ruumides. Tutvu näituste infoga muuseumi kodulehel.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Rootsi Riiklik loodusmuuseum

Loodusmuuseumis on 10 erinevat väljapanekut, uusim nendest fossiilide ja evolutsiooni kohta. Näituseid leiab nii kliima, Rootsi looduse, inimese arengu ja keha, vee-elu, maavarade, illegaalse kaubanduse kui ka muu kohta. Rootsi riiklikus loodusmuuseumis on ka maailma suurima ekraaniga IMAX-kino (külastus on tasuline).

Sissepääs on kõigile tasuta.

 • www.nrm.se
 • Frescativägen 40, Universitet, Stockholm

Mereajaloo muuseum

Koguperemuuseumis on vaatamiseks välja pandud erinevate laevade interjöörid, navigatsiooniseadmed, relvad, käilakujud, meremeeste töö ja kunst. Muuseumi temaatilised kollektsioonid kuuluvad kindlasti maailma parimate hulka. Nendes on rohkem kui 100 000 eset, seal hulgas enam kui 1500 erinevat laeva- ja paadimudelit.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Ida-Aasia muuseum

Siin on kogusid kõikjalt Aasiast, kuid erilist tähelepanu pööratakse Hiinale. Püsiekspositsioon ja näitus „Hiina enne Hiinat” esitlevad kilde 5000-aastasest ajaloost. Näidatakse 3000 aasta vanuseid pronksist laevu, savinõusid, matusekeraamikat ja skulptuure alates varaseimatest dünastiatest, Hiina maale ja sinivalgeid Mingi dünastia portselannõusid.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Arhitektuuri- ja disainikeskus

Skeppsholmeni saarel asuva arhitektuuri- ja disainikeskuse (endine arhitektuurimuuseum) püsinäitus annab ülevaate Rootsi arhitektuuriajaloost. Lisaks on keskuses mitmeid arhitektuuri- ja disainiteemalisi erinäitusi ja väljapanekuid, suur erialaraamatukogu ja põnevad õpitoad. Keskuse koostööpartnerid on Rootsi arhitektide liit ja disainikeskus Form, mis ühendab endas nii muuseumi, uurimistöö kui ka arenduskeskuse funktsioone.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Aquaria veemuuseum

Avasta Amazonas Aquaria veemuuseumis Stockholmis. Siin saad näha merihunte, astelraisid ja teisi troopilisi kalu. Koge õhtu hakul puhkevat võimast äikesetormi vihmametsas. Kõnni hommikuses udus mööda köissilda üle jõe, milles varitsevad piraajad. Kui oled vihmametsast välja jõudnud, saad uurida jõe-elu altpoolt.

Vaata lähemalt »

 

Fjäderholmarna

Nautige tõelist saarestiku atmosfääri vaid 30-minutilise paadisõidu kaugusel Stockholmi kesklinna saginast. Saarel leiab tegevust nii paariks tunniks kui ka terveks päevaks. Siin on mõnusad restoranid, kohvikud, kohalik õlletehas, paadimuuseum ja erinevate kunstnike (keraamika, maalrid, klaasipuhujad jpm) töötoad, kust kohalikku käsitööd kaasa osta. Samuti on siin rand, kus ujuda või lihtsalt jalad vette panna, kaunis loodus ning kaljud, millel jalgu puhata või mõnusat ilma nautida.
Saart on võimalik külastada aprilli lõpust septembri alguseni. Sellel suvel saab laevatransfreeriga saarele sõita otse Värtahamneni sadamast, laevatransfeer väljub kell 10.45. Saarelt tagasi kesklinna Nybroplanile saab sõita sama piletiga kasutades Strömma paati, mis väljub kell 13.00 ja 14.00.  

Viikingite muuseum

Djurgårdeni saarel asuvas muuseumis Vikingaliv saab kogeda seiklust ja teekonda ajaloo ühel kõige müütilisemal ajaperioodil – viikingiajal aastal 963. See on muuseum, mis tutvustab viikingite elu ja ajalugu läbi ainulaadse reisi ning muuhulgas tutvustatakse lähemalt ühe pere elu. Näitus põhineb ajaloolistel faktidel, on esitatud mänguliselt ja interaktiivselt ning sisaldab illusioone, fantaasiad ja põnevaid jutte. Muuseum on tulnud, et jääda, sest just praegu on huvi viikingite elu vastu suurim kui kunagi varem.

 

Trammi- ja Mänguasjamuuseum

Trammimuuseum või ühistranspordimuuseum on üks lahe koht, mis annab ülevaate Stockholmi ühistranspordi esimestest sammudest kuni tänase metrooni. Paadid, hobutrammid, vanad bussid, uued bussid. Saab ise metrood juhtida ja minimetrooga sõita! Samas hoones on ka mänguasjamuuseum, kus igaüks leiab, midagi meenutada ja lastel on ka tore vaadata, mis on olnud ja mis on praegu: Miki Hiir, mudelraudteed, mõmmid, nukud, tinasõdurid jne. Mõlema muuseumi külastuseks saab lunastada ühe pileti ja tore päev lastele ongi sisustatud!

 

Fotomuuseum

Fotomuuseum on kaasaegse fotograafia oluline keskus. Stockholmis suure populaarsuse saavutanud fotomuuseum pakub vaatamiseks tippteoseid kogu maailmast. Aastas eksponeeritakse siin nelja suurt näitust ja umbes 15-20 väiksemat. Muuseum kutsub arutlema fotograafia üle läbi näituste, seminaride ja kursuste. Muuseum asub Stockholmi südames.

Vaata asukohta kaardilt »

 

Kuningaloss

Stockholmi kuningaloss on kuninga töökoht ja siin toimuvad kuningakoja ametlikud vastuvõtud. Loss on maailmas ainulaadne selle poolest, et on avatud ka tavakülastajale. Lossis asuvaid kuninglikke esindusruume, varakambrit ja lossi ajaloo muuseumi Tre Kronor saab külastada ühe piletiga.

Kuningalossi juures toimub iga päev kuningliku vahtkonna vahetus, mis on sajandipikkune traditsioon. Orkestri ja hobustega pidulik vahtkonnavahetus toimub ainult teatud kuupäevadel. Vaata lähemalt »

Liblikamaja Fjärilshuset

Lähenedes kasvuhoonesarnastele ehitistele ei ütle miski, et satute kohe jalutama troopilise kliimaga vihmametsa. Siin saab kõndida vabalt lendavate liblikate keskel ja järgida nende tegemisi, paaristantsu, söömishajumusi ja värvikirevust. Näha saab liblikaid läbi kõikide elutsükklite ja kui väga veab, siis näeb ka liblikat koorumas ja esimest korsa tiibu sirutamas. Lisaks on siin veel kalad, kilpkonnad ja loomulikult 1,2 miljonit liitrit vett mahutav haide akvaarium, mis on koduks rifihaidele ja neid saatvatele kalaparvedele. Haga park, mis liblikamaja ümbritseb, on looduslikult kaunis koht ja siin võib vabalt ringi jalutada, piknikku pidada või kohvikut külastada. Pargis asuv loss on kroonprintsess Victoria kodu.

 

Södermalmi linnaosa

Södermalm on Kalamaja teisik ja Brooklyni kaksik – siin kulgeb tempo rahulikumalt ja kõigeks leidub aega. Šoppa vanakraami poodides, käi kohvikuid mööda ja naudi suvist Stockholmi

Storkyrkan kirik

Vanalinnas kõrguva katedraali ehitus ulatub tagasi 13. sajandisse ja on linna üks vanimaid kirikuid. Lisaks võimsale interjöörile on Storkyrkani üks tõmbenumbreid Püha Jüri ja draakoni puiduskulptuur.

 

Långholmeni rand

20. sajandi lõpuni oli Långholmen kardetud vanglasaar, kuid on nüüdseks populaarne sihtkoht rannapuhkuseks. Saarel tegutseb ka vanglamuuseum ning vanglaruumid on ümber ehitatud hotelliks.

Vaata asukohta kaardilt »

 

Aquaria veemuuseum

Avasta Amazonas Aquaria veemuuseumis Stockholmis. Siin saad näha merihunte, astelraisid ja teisi troopilisi kalu. Koge õhtu hakul puhkevat võimast äikesetormi vihmametsas. Kõnni hommikuses udus mööda köissilda üle jõe, milles varitsevad piraajad. Kui oled vihmametsast välja jõudnud, saad uurida jõe-elu altpoolt.

Vaata lähemalt »

 

Skanseni vabaõhumuuseum

Vabaõhumuuseum maalilisel Djurgårdeni saarel, kuningliku pargi läheduses. 1891. aastal Artur Hazeliuse asutatud vabaõhumuuseum on vanim omataoline Euroopas. Siit leiate enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14. sajandist kuni aastani 1920.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. 

Vasa muuseum

Vasa on maailma ainuke säilinud 17. sajandi laev. Kuna 95% laeva originaalosadest ja sadadest puitskulptuurornamentidest on säilinud, kujutab Vasa endast unikaalset kunstiväärtust ja ühte maailma populaarsematest turismisihtmärkidest. Laeva eksponeeritakse selleks spetsiaalselt Stockholmi ehitatud muuseumis.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 20 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni kahele piletile. Alla 18-aastastele sissepääs tasuta.

Tehnikamuuseum

Tehnikamuuseum on suures osas interaktiivne – seal saab katsetada ja avastada, kuidas asjad tegelikult toimivad! Ees ootab huvitav ja põnev retk tööstuse algusaegadest tuleviku suurepäraste visioonideni. Muuseumi MegaMindi alal saab näiteks proovida silmadega maalimist ja vaadata maailma läbi erinevate loomade silmade. Talisporti tutvustaval näitusel saab proovida erinevaid spordialasid ja jagatakse näpunäiteid, kuidas saavutada häid tulemusi. Muuseumis on uuenenud ka kaevanduseteemaline ala. Suurima osa muuseumi väljapanekust hõlmab interaktiivne näitus „100 tehnikaimet“.

Vaata asukohta kaardilt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel sissepääsupilet –20%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Junibacken

Stockholmis Djugårdeni saarel asuv Junibacken on Astrid Lindgreni raamatukangelaste muinasjutumaailm, kus ärkavad ellu Skandinaavia muinasjututegelased. Sind tervitavad muu hulgas ka Rootsi lastekirjandusest tuntud tegelased Muumitroll, Meistri-Märten, Pettson ja Findus ning paljud teised.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni viiele piletile.

Teaduskeskus Tom Tits Experiment

Teaduskeskus Tom Tits Experiment pakub elamusi igas vanuses inimestele. 450 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Lapsed ja täiskasvanud saavad siin avastada koos või eraldi. Igaüks leiab oma huvidest lähtuvalt midagi võimetekohast proovimiseks ja õppimiseks. Kõike võib testida ikka ja aina uuesti ning tundub, et päev möödub liiga kiiresti.

Vaata lähemalt »

Tallinki pardakaardi või Club One'i kaardi esitamisel piletid –15%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Esitatud on hotellipaketi hind ühele inimesele arvestusega, et reisib kaks inimest. Hotellipakett sisaldab kohta B-klassi kajutis suunal Tallinn-Stockholm, ühte ööd valitud hotelli kaheinimesetoas, rikkalikku hommikusööki hotelli Rootsi lauas, kohta B-klassi kajutis suunal Stockholm-Tallinn.

Võimalus tellida lisaöid. 

Kui ei leidnud sobivat hotelli või tuba, võta ühendust meie klienditeenindusega.

Dummy image

Scandic Ariadne on üks soodsamaid Stockholmi hotelle. Hotell asub sadamas, kesklinn on umbes 10-minutilise metroosõidu kaugusel. Hotellil on oma parkla, mida saab broneerida ja maksta kohapeal. Hinnas on hommikusöök, jõusaali ja sauna kasutus.

Södra Kajen 37, Stockholm
Scandic Ariadne asub kohe sadama kõrval ja hotelli saab otse jalakäijate sillalt viiva koridori kaudu.

AL 115 €
Dummy image

Comfort Hotel Stockholm on kaasaegne, lihtne ja nooruslik hotell Stockholmi kesklinnaks raudteejaama vahetus läheduses. Pakume eri hinnatasemega tube. Hommikusöök on hinnas. Parkimine lisatasu eest.

Kungsbron 1, Stockholm
Hotell asub Stockholmi kesklinnas raudteejaama vahetus läheduses.

AL 121 €
Dummy image

Haymarket by Scandic asub Pubi kaubamaja teisel korrusel. Ideaalne neile, kes soovivad mugavalt sisseoste teha – liftiga saab otse kaubamajja. Hotellil oma parkla puudub, soodushinnaga parkimine lähedal olevas parkimismajas. Hommikusöök kuulub hinna sisse. Lisatasu eest võib kaasa võtta ka lemmikloomad.

Kungsgatan 47, Stockholm
Stockholmi südalinnas, ostutänava Drottningatan läheduses.

AL 144 €

Drottninggatan

Stockholmi noorte seas kõige populaarsem ostlemispaik – kaubanduskeskused ja poekesed asuvad kõige suuremal jalakäijate tänaval Drottninggatan ning Sergels Torg ja Kungsträdgården lähistel. Siit leiab kaubanduskeskusi, kus müüakse rõivaid ja jalanõusid, tekstiile ja aksessuaare.

Södermalm

Sellesse Stockholmi piirkonda on koondunud kõige stiilsemad poekesed, mis pakuvad rõivaid ja jalanõusid. Siit võib leida viimase moe järgi rõivaid, mida on nähtud moeajakirjade kaantel, ja täiesti ebatavalisi esemeid kasutatud rõivaste poest.

Östermalm

Eksklusiivsete kaupluste piirkond Stockholmis. Siit võib leida ülemaailmselt tuntud brände ja Skandinaavia disainerite töid. Lisaks asuvad piirkonnas antikvariaadid ja kunstigaleriid. 

H&M

Globaalse mastaabiga noorterõivaste kauplusekett H&M (Hennes & Mauritz) teeb koostööd juhtivate moeloojatega ja kuulsustega luues oma kollektsioone. Hinnad on seejuures täiesti demokraatlikud. 

NK

Üks juhtivaid ja kuulsamaid kaubanduskeskusi Stockholmis. Tänapäeval pakub kaubamaja erinevate Rootsi ja rahvusvaheliste brändide tooteid. Hea kirjanduse austajad hindavad raamatuosakonna valikut. 

 

Åhléns

Kaubanduskeskuse esimesel korrusel asuvad raamatu-, kosemeetika-, tekstiili- ja rõivakauplused, teisel korrusel on spaa ja kohvik, kus peale ostlemist lõõgastuda. Toidu- ja kodutarvetekauplus asuvad keldrikorrusel.

Pub

Paul U Bergstöm avas Stockholmi vanima kaupluse 1882. a. Kaupluse kõige kuulsam töötaja on Greta Garbo. Tänapäeval on PUB muutunud kaubanduskeskuseks, mis asub kuuel korrusel.

Sturegallerian

Sturegallerian ühendab supermarketit ja väikesi kauplusi. Sturegalleriani lähedal leiate selliste brändide kauplused nagu Gucci, Hugo Boss, Luis Vuitton ja Versace.

Biblioteksgatan

Stockholmi populaarseim kaubandustänav, omamoodi vasteks New Yorgi 5. avenüüle. Siit saab osta eksklusiivseid rõivaid, ehteid ja aksessuaare.

Gallerian

Stockholmi esimene kaubanduskeskus omandas peale rekonstrueerimist uue hingamise. Kahel korrusel asub 60 kauplust, restorani ja kohvikut. 

 

Designtorget

DesignTorget pakub Skandinaavia noorte ja andekate disainerite töid.

 

Puckeln

Siit leiate kunstigaleriid ja töökojad/ateljeed. Müüakse nii kaasaegseid kunstiteoseid kui ka traditsioonilisemaid esemeid.

SoFo

SoFo asub Stockholmi lõunaosas Folkungatanis. Kauplused, restoranid ja kohvikud asuvad Folkungatan, Götgatan, Renstiernasgatan ja Skånegatan vahel. Bondegatan on tuntud huvitavate kaupade poolest, mida saab osta kauplustest Tjallamalla, Fifth Avenue Shoe Repair, Cocktail de Luxe ja kasutatud esemete poest Lisa Larsson.

Stockholm Quality Outlet Barkarby

Suurim outlet Skandinaavias. Üle 60 kaupluse ja 100 brändi: rõivad, spordi- ja sisustuskaubad. Hinnad on siin 30-60% soodsamad kui Stockholmi kesklinnas. 

 

Ikea

Rootsi tuntuim bränd. IKEA kontseptsioon on pakkuda ostjatele kaasaegseid ja funktsionaalseid kodukaupu taskukohase hinnaga. Maailma suurim IKEA ostukeskus asub Stockholmis Kungens Kurva rajoonis.

 

 • www.ikea.com/se
 • Folkungavägen 50, Järfälla
 • Modulvägen 1, Kungens Kurva

Jonas

Restoranil on kaks osa: restoran ning toidu- ja veinibaar. Restoranis pakutakse degusteerimis­menüüsid, mis põhinevad hooajalisel toorainel. Samuti erilist joogivalikut, nii tuntud klassikat kui ka moodsat keelekastet. Toidu- ja veinibaaris pakutakse vabamas õhkkonnas süüa ja juua igale maitsele. Suurte ja väikeste toiduportsjonitega á la carte menüü on maalähedane ja kergesti nauditav.

 

Prinsen

Östermalmi linnaosas paiknev restoran Prinsen on tuntud suurepärase lõuna- ja õhtusöögipaigana. Restorani keldrikorrusel asub hubane Brut Bar, kuhu võib sisse põigata õhtusöögikaaslasi oodates või kui tekib isu dringi ja väikeste suupistete, näiteks austrite või vinnutatud singi järele.

 

Villa Godthem

Villa Godthem, koduse õhustikuga pärl Djurgårdeni restoranide seas, kutsub nautima traditsioonilisi Rootsi hõrgutisi, nagu plankstek – puualusel serveeritav maitsev praad kartulipudruga.

 

B.A.R.

Auhinnatud kokkade ja gastronoomiavisionääride Henrik Norströmi, Peter Johanssoni ja Daniel Fricki kolmas restoran, kus pakutakse värsket kala, liha, mereande, hooajaköögivilju ja lisandeid. Restoran B.A.R. on paik, kus kohtuvad sõbrad, töökaaslased ja uued tuttavad – õhustik on ajatu ja bistroolik. Koht linnarahvale, kes otsib gastronoomilisi elamusi modernses miljöös.

 

Farang

Farangi Stockholmi restorani omanikud on meisterkokad Kim Öhman, Tomi Björck ja Matti Wikberg. Eesmärgiks on valmistada ehtsaid Aasia toite parimast toorainest, professionaalselt ja kasutades tänapäevaseid toiduvalmistusviise. Ühendades ainulaadse söögi- ja joogielamuse sooja ning hästi toimiva teenindusega, pakub Farang külastajatele unustamatuid, inspireerivad ja lõõgastavaid kohtumisi hõrgutava eine saatel.

 

EAT

European Asian Taste (EAT) on tegelikult kaks eri restorani. EAT Bistro pakub parimaid palu kahest eri maailmast. Bistroo valmistab Hiina, Briti ja Prantsuse toitu. Keskel asub põneva joogimenüüga Jadebaren. EAT Bistro pakkub nii valmismenüüsid kui ka à la carte toitusid. EAT Market on kiirem söögikoht, kus pakutakse Aasia hõrgutisi ning Rootsi eripäraseid toite, eeskätt lõunaks ja õhtuks.

 

19 glas

Stora Nygatanil asuv restoran 19 glas on vanalinna ostumelust kõigest kiviviske kaugusel. Siia on lihtne tulla, sest ka metroopeatus asub jalutuskäigu kaugusel. Laua saab reserveerida ka restorani kodulehel.

 

Hermans

Oivaline taimetoidurestoran Södermalmi linnaosas Fjällgatanil. Nautida saab taimetoite rikkalikust buffet'st ja kohapeal valmistatud magustoite. Toit on mahe ja õhustik vaba. Hermans on pakkunud hõrgutisi juba ligikaudu 20 aastat ning kogu aeg on olnud eesmärk anda külastajatele võimalus leida taimetoitude laiast valikust uusi lemmikuid. 

 

Oaxen Krog

Kahe Michelini tärniga pärjatud Oaxen on oma tiitleid väärt – siin kohtuvad detailideni viimistletud modernne menüü ja kohalik tooraine ning traditsioonilised toiduvalmistamise võtted.

 

Operakällaren

Nagu nimigi ütleb on see restoran nagu ooperisaal, kus iga söögikord on kui käik muuseumisse. Kui peenutsemiseks pole aega, pakub kõrvalasuv Hip Pocket lõuna- ja õhtusööke vabamas õhkkonnas.

 

Gastrologik

Kui sulle meeldivad üllatused, on Gastrologik sinu uus lemmikkoht – kuna tooraine tuleb kohalikelt põllumeestelt, ei tea kokad ega külalised kunagi, mis täna õhtul lauale tuuakse. Julge proovida!

 

Vigarda

Siin ärkab vana hea kapsasalatiga burger ellu täiesti uues kuues taskukohase hinnaga. Kohalike üheks lemmikuks tituleeritud söögikohas rõõmustab nii lihasõber kui ka taimetoitlane.

 

Östermalms Saluhall

Rootsi mitmekesise köögi proovimiseks on see ilmselt parim koht – kohalike tootjate ja pagarite toidud on maitsemeelte paradiis, kus kõiki imepäraseid hõrgutisi saad nautida kohapeal või osta koju kaasa.

 

Säby Säteri

Stockholmi keskusest ligi 30 km kaugusel asuv legendaarne hotell ja pruulikoda on ideaalne koht, kus veeta terve päev jalutades, kohalikust toorainest toitu nautides ja pruulikoda avastades.

 

Juuli | August

  JUULI  
2.07.2017 Elton Johni kontsert
Üks kõigi aegade menukamaid muusikuid Elton John esineb lõbustuspargis Gröna Lund, kus lisaks heale muusikale jagub atraktsioone igale maitsele.
www.gronalund.com
22.07.2017 Color Obstacle Rush
Kõige värvikirevam takistustega jooksurada, mida eales oskad ette kujutada – 5 km, 15 takistust, 6 värvijaama, lõputu naer ning mitte ühtegi igavat hetke!
www.colorobstaclerush.se
27.07.2017 Alice Cooperi kontsert
Rokkmuusik Alice Cooper esineb lõbustuspargis Gröna Lund, kus lisaks hea muusika nautimisele on võimalik lustida 30 atraktsioonil.
www.gronalund.com
29.07.2017 Robbie Williamsi kontsert
Briti superstaar Robbie Williams astub juulikuus üles Tele2 Arenal.
www.stockholmlive.com
  AUGUST  
31.07.–6.08.2017 Stockholm Pride
Stockholm Pride'i iseloomulikud jooned on avatus, võrdõiguslikkus, hea tuju ja mitmekülgsed üritused. Tegu on homo- ja biseksuaalsetele inimestele ning nende kultuuri austajatele ja sõpradele suunatud sündmusega.
www.stockholmpride.org
6.08.2017 Stockholm Royal Park Aquathlon
Pane oma võimed proovile jooksu- ja ujumisvõistlusel Djurgårdenil.
www.stockholmaquathlon.com
10.08.2017 Bad Religioni kontsert
Ameerika punk-rokkänd Bad Religion esineb lõbustuspargis Gröna Lund, kus lisaks heale muusikale jagub atraktsioone igale maitsele.
www.gronalund.com
15.–20.08.2017 Stockholmi kultuurifestival
Stockholmi kultuurifestival täidab aeglases suvesuminas kulgeva pealinna tänavad ja väljakud mõnusa saginaga. Nende kuue päeva jooksul muutub linna südamik lõputuks lavaks, kus leidub tasuta üritusi igale maitsele ja vanusele. Nautida saab filme, tantsu, kontserte jm.
www.kulturfestivalen.stockholm.se
19.08.2017 Midnattsloppet
Stockholmi kesköö jooks, mille distants on 10 km. Erilist jooksuelamust aitavad läbida mõnus muusika, kaasa elav rahvas ning tõeliselt vinged valgusmängud.
www.midnattsloppet.com
23.–26.08.2017 Formex sisustusmess
Kaks korda aastas toimuv Põhjamaade suurim sisekujunduse mess Formex meelitab kohale parimad sisekujunduse- ja kingitööstuse agendid, importijad, disainerid ja tootjad.
www.formex.se
21.–29.08.2017 Baltic Sea Festival
Baltic Sea Festival on Põhja-Euroopa suurim klassikalise muusika sündmus, kuhu on oodata orkestreid, dirigente ja soliste Läänemere piirkonna riikidest.
www.sverigesradio.se
30.8.–1.9.2017 Stockholmi moepäevad
Kaks korda aastas toimuv Stockholm Fashion Week on üks juhtivamaid moenädalaid Põhja-Euroopas, kuhu on oodata parimaid disainereid ning põnevamaid brände.
www.fashionweek.se
  Rohkem informatsiooni Stockholmi sündmuste kohta leiad www.visitstockholm.com.