Uudised
Tallink Grupi süstiklaeva Megastar tänased 10.30, 13.30, 16.30 ja 19.30 väljumised tühistatud tehnilistel põhjustel
13.04.2021 10.00
Tallink Grupp annab teada, et tehnilise rikke tõttu on täna, 13. aprillil tühistatud kaks süstiklaeva Megastar väljumist. Tühistatud on 10.30 ja 16.30 väljumine Helsingist ja 13.30 ja 19.30 väljumine Tallinnast.
Ettevõte loodab tehnilise rikke kõrvaldada täna esimesel võimalusel Helsingis, kuhu laev peaks saabuma täna hommikul kell 9.50, 20 minutit hiljem kui planeeritud. Kell 22.30 väljumine Helsingist toimub graafikujärgselt.
Tallink Grupp vabandab võimalike ebameeldivuste pärast ning võtab ühendust klientidega, kelle väljumisi tühistamised puudutavad.
Tallink Grupp hakkab pakkuma koroonaviiruse antigeeni ja antikehade kiirtestimise teenust oma laevadel Star ja Megastar alates reedest 9. aprillist 2021
07.04.2021 12.00
Alates eelolevast reedest, 9. aprillist 2021, hakkab Tallink Grupp koostöös ettevõttega Farmatar pakkuma Tallinna-Helsingi liinil süstiklaevade Star ja Megastar pardal reisivatele klientidele koroonaviiruse antigeeni ja antikehade kiirtestimise teenust igal reedel. Vaata lähemalt
Alates eelolevast reedest, 9. aprillist 2021, hakkab Tallink Grupp koostöös ettevõttega Farmatar pakkuma Tallinna-Helsingi liinil süstiklaevade Star ja Megastar pardal reisivatele klientidele koroonaviiruse antigeeni ja antikehade kiirtestimise teenust igal reedel.
Uut teenust hakatakse täiendavalt pakkuma hiljutise eduka pilootprojekti tulemusena, mis toimus ettevõtte laeva Megastar pardal märtsikuus, ning mille eesmärk oli pakkuda stressivabamat reisivõimalust neile klientidele, kes peavad reisides esitama kehtiva negatiivse koroonaviirustesti tulemuse. Pakutav teenus on suunatud eelkõige neile klientidele, kes reisivad Soomest Eestisse nädalavahetuseks ja peavad naasma Soome pühapäeval või esmaspäeval. Testitulemus, mis on väljastatud pardateenusena reedesel väljumisel, võimaldab reisijatel mugavalt Soome naasta 72 tunni jooksul, ning seega vähendab ka reisijate stressi, mis kaasneb sihtkohas testimiskeskuse leidmise ja uue testi tegemisega samal nädalavahetusel.
„Meie koroonaviiruse antigeeni kiirtestimise pilootprojekt Megastari pardal näitas meile selgesti, et see on midagi, mida meie kliendid kasutaksid ja soovivad näha meie pardateenuste seas, seega me hakkame seda pakkuma meie süstiklaevadel ning kuni reisijate arvud on hetkel veel väga tagasihoidlikud, siis esialgu pakume seda teenust ainult reedeti. Pikemas perspektiivis, kui riigipiirid järk-järgult reisimiseks avatakse ja pendelränne taastub, on meie eesmärgiks seda teenust pakkuda ka teistel nädalapäevadel ning loodetavasti ka niiviisi omalt poolt kaasa aidata, et meie klientide usaldus ohutusse ja stressivabasse reisimisse võiks taastuda ja kinnitust leida,” ütles Tallink Grupi kliendikogemuse valdkonna juht Age Vanajuur.
“Megastari pardal toimunud pilootprojekti käigus küsisid meilt mitmed kliendid, kas me võiksime uue pardateenuse osana pakkuda ka antikehade testimisvõimalust, ning mul on hea meel kinnitada, et meil on õnnestunud koostöös Farmatariga saavutada kokkulepe ka sellist tüüpi kiirtestimisteenuse pakkumiseks meie süstiklaevade pardal juba alates eelolevast reedest.”
Koroonaviiruse antigeeni- ja antikehade kiirtestimise teenust osutavad pardal kvalifitseeritud meditsiinitöötajad ning reisijatele väljastatakse kinnitatud testi tulemus ja tõend. Koroonaviiruse antigeeni kiirtesti teenuse maksumus koos tõendi väljastamisega on 39 eurot ja koroonaviiruse antikehade kiirtesti teenus (näpuotsa vereproov) maksab 17 eurot.
„Farmataril on hea meel, et koostöös kvalifitseeritud meditsiinitöötajatega on meil võimalik seda teenust reisijatele pakkuda ja anda oma panus võimalikult murevaba reisielamuse pakkumisel. Antigeenitestid, mida meie kasutame, on SARS-Cov-2 antigeeni kiirtestid, mis on välja töötatud firma SD Biosensor poolt ning on ühtlasi ka ainsad turul pakutavad kohalike meditsiinilaborite poolt verifitseeritud antigeeni kiirtestid. Koroonaviiruse antikehade testid, mida me kasutame, on SARS-CoV-2 Rapid IgG/IgM AB Test N40, on välja töötanud ravimifirma Roche Diagnostics, ning mis näitavad antikehade olemasolu, kuid ei näita antikehade hulka. Eeldusel, et ka siis kui reisivõimalused tasapisi taastuma hakkavad, on testinõue veel edaspidigi mõnda aega jõus, muudab pakutav pardateenus loodetavasti kogu reisiprotsessi reisijale veidi mugavamaks,“ ütles Farmatari juhatuse liige Jaana Püttsepp.
Kiirtestimise teenust pakutakse laeva Megastar pardal igal reedel alates kl 10.30 väljumisest kõikidel järgnevatel väljumistel kogu päeva vältel, ning laeva Star pardal reedeti alates kl 7.30 väljumisest järgnevatel väljumistel kogu päeva vältel.
Koer Silja tegutseb jälle – narkokoerast koroonakoeraks
07.04.2021 11.55
Mäletate Siljat? Üheksa aasta eest oli Tallink Silja OY Soome tolliameti teenistuskoerte programmi toetaja ning üks teenistuskoertest sai sümboolselt nimeks Silja. Kui aga saabus aeg, mil Silja pidi pensionile jääma, leidis ta endale uue kodu meie kolleegi Marika Nöjdi peres. Endiselt hea ninaga koer tegutseb aga edasi ning nüüd nuusib ta koroonaviiruse tuvastamise rindel. Vaata lähemalt
Mäletate Siljat? Üheksa aasta eest oli Tallink Silja OY Soome tolliameti teenistuskoerte programmi toetaja ning üks teenistuskoertest sai sümboolselt nimeks Silja. Kui aga saabus aeg, mil Silja pidi pensionile jääma, leidis ta endale uue kodu meie kolleegi Marika Nöjdi peres. Endiselt hea ninaga koer tegutseb aga edasi ning nüüd nuusib ta koroonaviiruse tuvastamise rindel.
Narkokoerast perekoeraks
„Tutvusime Siljaga umbes 8 aastat tagasi, kui Tallink Silja OY toetas Soome tolliameti lõhnatuvastuskoerte teenistust. Toona oli tolliametil kombeks, et sponsor sai valida, kas nad soovivad nii-öelda maskotikoera ning nii juhtuski, et Silja Line’i Facebooki lehel fännide seas korraldatud nimekonkursi tulemusena sai koera nimeks Silja. Elasin aastate jooksul Silja tegemistele kaasa ja tegime ka tema tegemistest mitmeid sotsiaalmeedia postitusi. Juba üsna alguses uurisin Silja koerajuhi käest, et mis saab Siljast, kui ta pensionile saadetakse ning vastuseks kõlas, et Siljast võib saada koguni sinu enda pereliige, kui sa soovid ja nii lõpuks läkski,” rääkis Marika.
Silja jäi oma narkokoera teenistusest pensionile seitsme aastaselt 2019. aastal, olles erakordselt heas vormis ja aktiivne koer. Silja oli kogu oma senise elu jooksul harjunud pidevalt töötama ja ennast üleval pidama vastavalt erilistele juhtnööridele. Seetõttu tundus väljateenitud puhkusele jäämine koerale väga igav ja pikk väljavaade. Marika märkas, et meedias oli juttu koroonakoertest ja mõtles, et ta peaks pakkuma Silja supervõimetega haistmisnina, motivatsiooni ja innukust ka sellesse erakordsesse ametisse.
Koroonakoera treeningud
„Külastasime Vantaa teenistuskoerte väljaõppekeskust, et kohtuda sealse juhtiva koerakoolitajaga ning nii meie koostöö alguse saigi. Me läbisime koroona haistmise koolituse selle aasta alguses ja Siljat oli eriti lihtne välja õpetada tänu tema eelnevale kogemusele teenistuskoerana. Kui koer on harjunud töötama, siis on lihtne teda ümber õpetada uut lõhna tuvastama. Kodukoertest lemmikud tavaliselt ei oma piisavat motivatsiooni ja kontsentreerimisvõimet, et nuusutada igavaid asju või tuvastada väga spetsiifilisi lõhnu. Koroona lõhna on väga keeruline tuvastada, sest koer peab õppima nuusutama praktiliselt suuresti erineva individuaalse lõhnaga inimesi – nii neid kel pole Covid-19 viirust ja neid, kes lõhnavad Covidi järgi,” selgitas Marika.
Lennujaamades nuusutavad koroonakoerad lõhnanäidiseid marlilapilt, mida on hõõrutud vastu inimese nahka. Lõhna tuvastamine leiab aset eraldi tuvastusruumis ning tuvastuse läbiviimise ajal viibib klient ise ukse taga. Testitulemus selgub kohe sealsamas kohapeal ning antakse kliendile kaasa. Nuusutamise test ei asenda ametlikult tunnustatud PCR-testi või mistahes muud Covid-19 testi.
„Mul ei ole varasemat kogemust koerajuhina ja koera koolitamisega ning see on olnud minu jaoks väga äge kogemus. Ma olen mõistnud, et koerajuht peab oskama oma koera suurepäraselt lugeda ja loomuldasa aru saama, millal ja mida koer on ära märkinud. Me oleme Siljaga nüüdseks koos teinud sadu lõhnatuvastamise teste. Ja ilmselgelt oleme veel endiselt õppeprotsessis,“ kirjeldas Marika nende ühist õppeteekonda.
„Juba omaette väljakutse on testitavate inimeste nahaproovide käitlemine. Minu töövahetuse ajal pean ma käitlema ka Covid-19 positiivseid teste ja nendega kokku puutudes tuleb rakendada erilist ettevaatlikkust. Olles teenistuskoera juht, olen saanud ka oma esimese koroonavaktsiini doosi ja tunnen end väga privilegeerituna praegu,” lisas ta.
Marikat ja Siljat võib kohata kaks korda nädalas Helsingi-Vantaa lennujaamas koroonakoerte tööalal. Marika töötab koroonakoera instruktorina enamasti oma põhitööst sundpuhkuse päevadel ning mõnikord käib külastamas ka ametikaaslastest-koerajuhte ja teenistuskoeri nende õhtustel vahetuskordadel.
Koer Silja
- Tõug: labrador
- Värv: must
- Sünniaeg: 12.08.2012
- Täisnimi: Neiti (Preili), kuid reageerib ka nimedele: Silja, Silli, Tilli, Sillu, Siltsu
- Lemmiklelu: roosa notsu
- Tugevused: agar lõhnade nuuskija, tuvastab uimasteid ja Covid-19 viirust
- Nõrkused: toit ja perenaise susside pätsamine
- Silja tegemisi saab jälgida Instagramis @siljakoira
- Soome koroonakoerte tegemisi saab jälgida Instagramis @covid_k9 (sh inglise keeles)
- Koerte väljaõpet Soomes korraldab Wise Nose – Soome Lõhnatuvastuskoerte Ühing
- Helsingi-Vantaa lennujaama koroonakoerte tööala opereerib Nose Academy ja teenistust rahastab Vantaa linn.
Loe Helsingi Vantaa lennujaama koroonakoerte töö kohta veel lisaks: https://www.err.ee/1205317/err-soomes-koroonakoerad-tuvastavad-viiruse-olemasolu-mone-sekundiga
Tallink katsetab koroonaviiruse antigeeni testimist Megastari pardal sel reedel, 26. märtsil
26.03.2021 10.30
Juba sel reedel, 26. märtsil 2021, on Tallink Grupi klientidel, kes reisivad Tallinna-Helsingi liinil opereeriva süstiklaeva Megastari pardal, võimalus ettevõtte pilootprojekti raames reisi ajal teha koroonaviiruse antigeeni kiirtest. Tallink katsetab kiirtestide teenuse pakkumist pardal koostöös ettevõttega Farmatar, ning testida saab Tallinna-Helsingi liini neljal reedesel väljumisel. Vaata lähemalt
Juba sel reedel, 26. märtsil 2021, on Tallink Grupi klientidel, kes reisivad Tallinna-Helsingi liinil opereeriva süstiklaeva Megastari pardal, võimalus ettevõtte pilootprojekti raames reisi ajal teha koroonaviiruse antigeeni kiirtest. Tallink katsetab kiirtestide teenuse pakkumist pardal koostöös ettevõttega Farmatar, ning testida saab Tallinna-Helsingi liini neljal reedesel väljumisel.
Pilootprojekt on osa Tallink Grupi kavast alustada pikemas plaanis testimisteenuse pakkumist ettevõtte laevade pardal, tõhustamaks laevadel tänaseks juba juurutatud ohutusmeetmeid pärast seda, kui riigipiirid mingil ajahetkel taas turismireisideks avatakse ja reisijate arvud suurenevad. Ühtlasi on see ka oluline samm ettevõtte põhjaliku ohutusmeetmete ja protsesside uuendamise kavast, et olla valmis ajaks, mil reisipiirangud leevenevad.
„Me otsime pidevalt üha uusi täiustatud ohutusmeetmete lahendusi ja teeme juba täna ettevalmistusi maksimaalselt ohutute reisimisvõimaluste pakkumiseks pärast riigipiiride avanemist ja turismireiside taastumist, millal iganes see siis toimub,“ kommenteeris pilootprojekti ja koostööd Farmatariga Tallink Grupi kliendikogemuse valdkonna juht Age Vanajuur.
„Praegu on just õige aeg lahendusi otsida ja katsetada, et oleksime valmis oma klientidele käsi südamel kinnitama, et oleme teinud kõik endast oleneva, et teha reisimine ohutuks ja tagada meie klientidele meelerahu, kui nad meie laevade pardale taas astuvad,“ sõnas Vanajuur.
„Ligipääs kiirtestidele on väga lihtne viis pakkuda inimestele suuremat kindlustunnet enda tervise osas, seega kaalume hetkel võimalust teha selline testimine tulevikus kättesaadavaks kõikidel meie laevadel, mil üha rohkem reisijaid, peresid, sõpru ja reisiseltskondi meie laevadele naasevad. Testimise võimaluse pakkumine, lisaks mõistagi teistele täiendatud viiruskontrolli meetmetele, peaks veelgi kaasa aitama sellele, et reisimine oleks edaspidigi ohutu kõigile,“ lisas Vanajuur.
Koroonaviiruse Covid-19 antigeeni testi Megastari pardal teostavad kvalifitseeritud meditsiinitöötajad. Testimisvõimalus on avatud kõikidele reisijatele neljal väljumisel – nii reisijatele kui ka veokijuhtidele ja testi maksumus on 39 eurot reisija kohta.
Tallinki reisijad saavad sellest nädalast koroonaviiruse antigeeni teste teha enne reisi D-terminalis avatavas Confido testimispunktis
15.03.2021 11.30
Alates 16. märtsist avab Confido uue koroonaviiruse testimispunkti Tallinna Sadama D-terminalis ning lihtsustab seeläbi reisimiseks vajalike tõendite hankimist neil inimestel, kellel hetkel on lubatud Soome reisida, kuid kellelt nõutakse enne pardale minekut negatiivse testi tõendit. Vaata lähemalt
Alates 16. märtsist avab Confido uue koroonaviiruse testimispunkti Tallinna Sadama D-terminalis ning lihtsustab seeläbi reisimiseks vajalike tõendite hankimist neil inimestel, kellel hetkel on lubatud Soome reisida, kuid kellelt nõutakse enne pardale minekut negatiivse testi tõendit.
Kohapeal on reisijatel võimalik teha koroonaviiruse antigeeni test, mille tulemuse saamiseks tuleb enne laevale minekut varuda vähemalt poolt tundi ning vajalik on eelnev aja broneerimine. Eelbroneerimisel maksab antigeeni test maksab 49 €, ilma eelbroneeringuta 65 €.
Uus koroonaviiruse antigeeni testimispunkt on avatud ka neile, kes ei ole reisile minemas, kuid kindlasti on vajalik ka sellisel juhul testi aeg ette broneerida.
„Meil on hea meel, et läbirääkimised mitmete erinevate testimisvõimaluste pakkujatega Eestis, on lõpuks viinud kokkulepeteni Confidoga testimisvõimaluste pakkumise osas sadamas, mis lihtsustab kindlasti paljude meie reisijate elu sel keerulisel ajal. Ajast, mil viisime Soome Terviseametilt saadud suuniste kohaselt sisse uue negatiivse koroonatesti tõendi esitamise nõude reisijatele, on paljudele reisijatele probleeme tekitanud just testimisvõimaluste piiratus ajal, mil testimisvajadus üleriigiliselt on pandeemiaolukorra tõttu märgatavalt suurenenud,“ kommenteeris uue testimisvõimaluse pakkumist Tallink Grupi kliendikogemuse valdkonna juht Age Vanajuur.
„Testimisvõimaluse pakkumine sadamas teeb niigi keerulise ja tihti stressirohke reisimise praegusel pandeemiaajal veidigi mugavamaks neile, kellel on jätkuvalt vaja töö või perekondlikel põhjustel reisida ja iga väikegi samm, mille saame hetkel astuda suurema ohutuse, kuid samas ka mugavama reisimise suunas, on selle nimel tegutsemist väärt,“ lisas Vanajuur.
„Rõõm on olla reisijate elu lihtsustamisel abiks, pakkudes Tallinnas lisaks lennujaamale ja Confido kliinikutele testimisvõimalusi nüüd ka sadamas. Sadamas pakume koroonaviiruse antigeeni teste, mida aktsepteerivad riiki sisenemisel nii Soome kui Rootsi. Antigeeni test võetakse vatipulga abil ninaneelust ning selle tulemus näitab koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis ehk seda, kas inimene on nakkusohtlik või mitte. Testi tulemused koos reisiks vajaliku sertifikaadiga saab kätte kiiresti – vaid 30 minuti jooksul,“ lausus Confido testimispunktide koordinaator Liis Ader.
Confido esindaja sõnul tuleks testi tegemiseks aeg kindlasti ette broneerida, et vältida ootejärjekordade tekkimist. „Vahetult enne laevade väljumisi võib testimise huvilisi olla palju. Eelnev aja broneerimine tagab õigeaegse testile pääsemise, aitab inimesi hajutada ning sadamas 2+2 reeglit täita. Ohutuse tagamiseks on lisaks distantsi hoidmisele kohustuslik ka isikukaitsevahendite kasutamine,“ sõnas Ader.
Tallinna Sadama D-terminali testimispunktis testimiseks saab aja broneerida https://www.confido.ee/en/coronavirus-testing/coronavirus-antigen-testing-at-port-of-tallinn-d-terminal/. Testimispunkt on märtsi- ja aprillikuus avatud iga päev järgnevatel kellaaegadel: E-R 06.00-21.00, L 06.00-18.00, P 09.00-21.00.