Stockholm

Stockholm on tõeliselt kaunis linn. Neljateistkümnel saarel paikneva linna osad erinevad loomuse ja ilme poolest: Söderi tohutud kõrgustevahed ja suurepärased vaated on hoopis midagi muud kui keskaegse vanalinna kitsad tänavad, samuti erinevad oluliselt muistse karjamaa Djurgårdeni avarad pargid Stureplani ümbruse ahvatlevatest ostutänavatest ning Östermalmi turu ja selle ainulaadse kaubahalli meeleolust. Tehke ringkäik neis kohtades ja veenduge, et Stockholm on tõesti kaunis!

Alates 2016. aasta veebruarist on sissepääs Rootsi populaarsematesse muuseumidesse tasuta. Tutvu nimekirjaga siin »

Tallinki laevade infost saab osta Stockholmi ühistranspordi üksikpileteid ja 24 tunni pileteid. Loe lähemalt »

Stockholmi linnaekskursioonid

Saate Stockholmiga tutvumiseks valida eesti- või venekeelse ekskursiooni. Loe lähemalt »

Lastega Stockholmi

Avastage Stockholmi vaatamisväärsusi koos lastega. Vaata lähemalt »

Sündmustekalender

Oleme välja otsinud kõige põnevamad sündmused Stockholmis. Vaata kalendrit »

Eestikeelne linnaekskursioon

Stockholmi ekskursioonil tutvutakse giidi juhendamisel umbes 3 tunni jooksul linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Bussiga sõidetakse läbi Stockholmi erinevate linnaosade ja vaadatakse linna panoraami. Bussiekskursioon lõpeb kuningalossi juures, kus jätkatakse jalutuskäiguga vanalinnas.

Vaata toimumise kuupäevi ja ajakava »

Hind Tallinki eelmüügist ja laevalt ostes 01.01.–31.08.2017

 • * täiskasvanu, 12–17-aastane laps 20 €
 • * 6–11-aastane laps 13 €
 • * kuni 5-aastane laps tasuta

Venekeelne linnaekskursioon

Pakume venekeelset bussiekskursiooni, mille käigus tutvud linna ajaloo ja tänapäevaga. Ekskursioonil näed kuningalossi, Püha Nikolai kirikut, Riddarholmeni kirikut, frantsiskaani kloostrit, Vasa muuseumi ja vabaõhumuuseumi Skansen. Veel möödute Stockholmi raekojast, kus peetakse Nobeli autasude saajate bankette. Lisaks palju muud huvitavat.

Loe ekskursiooni kohta lisaks »

Hind Tallinki eelmüügist ja laevalt ostes kuni 23.12.2017

 • * täiskasvanu, 12–17-aastane laps 20 €
 • * 6–11-aastane laps 11 €
 • * kuni 5-aastane laps tasuta

Osta

Hop-On Hop-Off bussiekskursioonid

Bussieksursioonil tutvud Stockholmi tuntuimate atraktsioonidega. Buss peatub selliste vaatamisväärsuste juures nagu Gröna Lund, Skansen, ajaloomuuseum, raekoda, Abba muuseum, fotomuuseum, kuningaloss, vanalinn ning lisaks populaarsete kaupluste ja kaubanduskeskuste juures. Bussil on kokku 21 peatust.

Vaata lähemalt »

Paadikeskursioonid

Paadiekskursioonid on neile, kes soovivad näha Stockholmi hoopis erinevast vaatenurgast! Möödutakse paljudest vaatamisväärsustest ja Stockholmi erinevatest linnaosadest. Strömma paadiekskursioonide valikust leiab endale sobiva igaüks.

Paadiretkedel on audiogiid. Valikus on ka eesti keel.

Loe paadiekskursioonide kohta lähemalt »

Ekskursioon katustel

Stockholmi linna ja selle ajalooga saab tutvuda mööda katuseid käies. See on erakordne kogemus neile, kes ei karda kõrgust ja kes soovivad näha Stockholmi vaatamisväärsusi teise nurga alt. Inglisekeelne ekskursioon toimub 43 m kõrgusel ja kestab ligikaudu 75 min.

Kummituslik jalutuskäik vanalinnas

Stockholmi tumedamat ajalugu tutvustab Spökvandringi (Kummituslik jalutuskäik) õhtune ringkäik vanalinnas. Saate teada põnevaid lugusid mõrvadest, müütidest ja müsteeriumidest. Pärast seda kogemust vaatate mõnda kohta Stockholmis hiljem hoopis teise pilguga. Jalutuskäik kestab 90 minutit.

Millenniumi jalutuskäik

Millenniumi jalutuskäik tutvustab Stieg Larssoni trilooga raamatutest ja filmist tuttavaid kohti Södermalmi linnaosas. See on värskendav kogemus, sest siinne õhustik on kesklinna omast sootuks erinev. Ekskurisoon kestab ligikaudu 2 h.

Jalutuskäik ABBA radadel

Jalutuskäigul näete, kus elasid ja töötasid maailamakuulsa bändi liikmed ning saate teada uusi fakte 1970-ndate Stockholmist. Inglisekeelne ekskursioon kestab ligikaudu 2 h.

Ekskursioon veebussiga

Ocean Bus viib ekskursioonille nii maal kui ka vees. Giidi juhendamisel tutvutakse linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Kindlasti on see kogemus, mis jääb kauaks meelde.

Drottningholmi loss

Praeguse Rootsi kuningliku perekonna alaline residents Drottningholmi palee on ehitatud 17. sajandil ja see on siiani väga hästi säilinud. Kuninglik perekond elab lossi lõunatiivas, ülejäänud osa paleest on külastajatele avatud. Drottningholmi palee elanikud ja erinevate ajastute stiilid on aastate jooksul lossi oma jälje jätnud ja sellega paleest meeldejääva vaatamisväärsuse teinud.

 

ABBA muuseum

Siit leiad kõike, mis seostub ABBA muusika ja liikmetega, siin on kostüümid, kuldplaadid, originaalesemeid turneedelt, lindistusstuudio ja palju muud. Muuseum on väga interaktiivne, saad olla bändi viiendaks liikmeks ja koos nendega laval esineda, proovida erinevaid kostüüme, laulda, tantsida ja nende lugusid miksida. Kõik tegevused saab salvestada piletile ja hiljem kodus uuesti vaadata ja sõpradega jagada.

Club One'i kliendile täiskasvanu pilet (ilma audiogiidita) muuseumi online-eelmüügist sooduskoodiga MM2017
–20%.
Ka kohapeal saab Club One'i kaardi ettenäitamisel soodustust, kuid pilet hind on teenustasu võrra kallim. Muuseumis ei ole võimalik maksta sularahas. Pakkumine kehtib kuni 31.03.

Tutanhamoni näitus

Unikaalne, hariv ja meelelahutuslik Tutanhamoni näitus tutvustab külastajatele ühte väga hästi säilinud ja hauarüüstajatest puutumata hauda ning sellest leitud aardeid. Näitus hõlmab 3500 ruutmeetrit, sealhulgas rekonstrueeritud hauda ja üle 1000 hauast leitud aarde.

Loe lisaks näituse kohta »

Alates jaanuarist saavad Club One’i kliendid teisipäeval ja reedel kliendikaardiga 25 SEK soodustust tavapileti hinnast. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 23.04.2017.

Vasa muuseum

Vasa on maailma ainuke säilinud 17. sajandi laev. Kuna 95% laeva originaalosadest ja sadadest puitskulptuurornamentidest on säilinud, kujutab Vasa endast unikaalset kunstiväärtust ja ühte maailma populaarsematest turismisihtmärkidest. Laeva eksponeeritakse selleks spetsiaalselt Stockholmi ehitatud muuseumis.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 20 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni kahele piletile. Alla 18-aastastele sissepääs tasuta.

Junibacken

Stockholmis Djugårdeni saarel asuv Junibacken on Astrid Lindgreni raamatukangelaste muinasjutumaailm, kus ärkavad ellu Skandinaavia muinasjututegelased. Sind tervitavad muu hulgas ka Rootsi lastekirjandusest tuntud tegelased Muumitroll, Meistri-Märten, Pettson ja Findus ning paljud teised.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni viiele piletile.

Skanseni vabaõhumuuseum

Vabaõhumuuseum maalilisel Djurgårdeni saarel, kuningliku pargi läheduses. 1891. aastal Artur Hazeliuse asutatud vabaõhumuuseum on vanim omataoline Euroopas. Siit leiate enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14. sajandist kuni aastani 1920.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. 

Tehnikamuuseum

Tehnikamuuseumis võid uurida ja avastada, kuidas asjad tegelikult toimivad! Ees ootab huvitav ja põnev retk tööstuse algusaegadest tuleviku suurepäraste visioonideni. Muuseumis saab lisatasu eest vaadata 4D-filme.
 

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel sissepääsupilet –20%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

SkyView

Suurepärane atraktsioon Rootsi pealinnas Stockholmis. Klaasist gondel viib teid maailma suurima ümmarguse hoone Ericsson Globe'i välisseina pidi kuni 130 meetri kõrgusele merepinnast, et saaksite nautida võrratut vaadet. SkyView külastus algab umbes
5-minutilise lühifilmi vaatamisega, millele järgneb umbes 20-minutiline gondlisõit.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet täiskasvanule 50 SEK ja lastele vanuses 4–12 a 25 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni kahele piletile.

Põhjamaade muuseum

Avasta Rootsi kultuuri ja ajalugu Põhjamaade muuseumis. Muuseumis on väljapanekud kodu, riiete ja moe kohta ning kajastatakse Rootsi igapäevaelu tavasid ja kombeid läbi aegade. Siin on alati midagi uut avastada, väljapanekuid muudetakse pidevalt.

Vaata Lähemalt »

Tallinki laevade pardakaardi esitamisel sissepääsupilet 10 SEK ja püsikliendikaardi Club One esitamisel 20 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Teaduskeskus Tom Tits Eksperiment

Teaduskeskus Tom Tits Eksperiment pakub elamusi igas vanuses inimestele. 450 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Lapsed ja täiskasvanud saavad siin avastada koos või eraldi. Igaüks leiab oma huvidest lähtuvalt midagi võimetekohast proovimiseks ja õppimiseks. Kõike võib testida ikka ja aina uuesti ning tundub, et päev möödub liiga kiiresti.

Vaata lähemalt »

Tallinki pardakaardi või Club One'i kaardi esitamisel piletid –15%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Millesgårdeni muuseum

Kunagi tuntud Rootsi kunstnike paarile koduks olnud majades saab näha antiikmööbli ja -kujude kogusid. Viiel erineval terrassil asetseb skulptuuride aed, kunstigaleriis näeb erinevaid näitusi ja lisaks on siin väga hea menüüga restoran.

Vaata asukohta kaardilt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel sissepääsupilet –20%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Kuninglik relvakamber

Tutvu kuningliku ajalooga lossi võlvkaarte all. Suursugused kleidid ja kostüümid, sädelevad tõllad, need kõik räägivad kroonimistest, pulmadest, ristimistest ja matustest kuningakojas.

Vaata lähemalt »

Sissepääs on kõigile tasuta.

Kuninglik mündikabinet

Kuninglik mündikabinet ehk Rootsi majandusmuuseum tutvustab rahandus- ja eelarvepoliitika ajalugu ning seal säilitatakse riigi erinevaid münte, maksevahendeid ja tutvustatakse medalikunsti ajalugu. Huvitavad väljapanekud (mündikabinetis asub näiteks maailma raskeim vaskmünt), põnev muuseumipood ja restoran. Mündikabinet asub kuningalossi vastas Soome kiriku lähedal.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Armeemuuseum

Muuseum tutvustab Rootsi ajalugu viikingiajast tänapäevani, keskendudes eelkõige sõjaajaloole. Muuseumivara sisaldab endas umbes 5000 trofeed, eesotsas nendega, mis pärinevad 30-aastase sõja aegadest. Samuti leidub seal vormiriietusi ja relvi ning muid huvitavaid esemeid tolleaegsete sõdurite igapäevaelust!

Vaata asukohta kaardilt »

Sissepääs on kõigile tasuta.

Ajaloomuuseum

Stockholmi ajaloomuuseum on täis ajalugu, mis ulatub tuhandete aastate taha. Siin saad sa tutvuda keskaegse kirikukunsti ja tekstiiliajalooga, vaadata põnevaid esemeid, avastada lugusid ja inimesi, kes elasid ammu enne meid. Kõige suuremat tähelepanu on pälvinud väljapanekud viikingite elust ja Kullatuba, mis kindlasti paneb kõigil silmad särama.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Hallwylska

Sisene Stockholmi kesklinnas aadressil Hamngatan 4 asuvatest väravatest, jäta linnakära seljataha ja liigu ajas umbes 100 aastat tagasi. Wilhelmina von Hallwyl´i ja tema pere kodu on täis põnevat ajalugu aastast 1900. Vaatamiseks on välja pandud Rootsi suurim kunsti-, portselani- ja antiikmööblikogu. Imetle luksust ja modernsust palee söögitoas, erinevates salongides, relvatoas, piljardisaalis ja portselanitoas.

Vaata asukohta kaardilt »

Sissepääs on kõigile tasuta.

Etnograafia Muuseum

Muuseum annab põneva programmi, püsivate ja ajutiste väljapanekutega ülevaate maailma rahvaste pärimuskultuurist. Näitusel on esemed maailma eri nurkadest, mis jutustavad Rootsi avastajate, kaupmeeste, kollektsionääride ja teadlaste unistustest, saavutustest ja aaretest: Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Aafrikast, Okeaaniast ja Aasiast. Loomulikult kuulub muuseumi juurde ka restoran ja sisukas muuseumikauplus.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Kaasaegse kunsti muuseum

Muuseumi kogus on esindatud teosed kunstnikelt, nagu Pablo Picasso, Henri Matisse, Dorothea Tanning, Andy Warhol ja Niki de Saint Phalle. Lisaks väga hea valik maale, skulptuure, installatsioone, filme, joonistusi ja graafilist kunsti Rootsi ja rahvusvaheliste kunstnike töödest 20. ja 21. sajandil. Muuseumi fotokogu vanimad tööd on aastast 1840.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Vahemere muuseum

Keset Stockholmi leiame väikese tüki Vahemere maade rikkast ja huvitavast kultuurist, traditsioonidest, põnevast õhkkonnast, söögist ja joogist. See on paik, kus kohtuvad eri ajastute ja paikade religioonid ja kultuurid ning pannakse proovile külastajate fantaasia. Väljapanekutest leiate muumiaid, sarkofaage, terrakotasõdalasi, kullaleide ja palju muud põnevat.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Rootsi Rahvusmuuseum

Rahvusmuuseum on Rootsi juhtiv kunsti- ja disainimuuseum. Siinsed kogud sisaldavad maale sellistelt kunsti suurnimedelt nagu Rembrandt, Rubens, Goya, Renoir, Degas ja Gauguin. Lisaks suurepärased skulptuuri-, graafika- ning tarbekunstikogud (vanimad esemed koguni 14. sajandist). Muuseumi peahoone on 2018. aastani renoveerimiseks suletud. Ajutisi näitusi ja väljapanekuid saab vaadata Konstakademie (Fredsgatan 12, Stockholm) ja Kulturhusetis Stadsteaterni (Sergels torg, Stockholm) ruumides. Tutvu näituste infoga muuseumi kodulehel.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Rootsi Riiklik loodusmuuseum

Loodusmuuseumis on 10 erinevat väljapanekut, uusim nendest fossiilide ja evolutsiooni kohta. Näituseid leiab nii kliima, Rootsi looduse, inimese arengu ja keha, vee-elu, maavarade, illegaalse kaubanduse kui ka muu kohta. Rootsi riiklikus loodusmuuseumis on ka maailma suurima ekraaniga IMAX-kino (külastus on tasuline).

Sissepääs on kõigile tasuta.

 • www.nrm.se
 • Frescativägen 40, Universitet, Stockholm

Mereajaloo muuseum

Koguperemuuseumis on vaatamiseks välja pandud erinevate laevade interjöörid, navigatsiooniseadmed, relvad, käilakujud, meremeeste töö ja kunst. Muuseumi temaatilised kollektsioonid kuuluvad kindlasti maailma parimate hulka. Nendes on rohkem kui 100 000 eset, seal hulgas enam kui 1500 erinevat laeva- ja paadimudelit.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Ida-Aasia muuseum

Siin on kogusid kõikjalt Aasiast, kuid erilist tähelepanu pööratakse Hiinale. Püsiekspositsioon ja näitus „Hiina enne Hiinat” esitlevad kilde 5000-aastasest ajaloost. Näidatakse 3000 aasta vanuseid pronksist laevu, savinõusid, matusekeraamikat ja skulptuure alates varaseimatest dünastiatest, Hiina maale ja sinivalgeid Mingi dünastia portselannõusid.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Arhitektuuri- ja disainikeskus

Skeppsholmeni saarel asuva arhitektuuri- ja disainikeskuse (endine arhitektuurimuuseum) püsinäitus annab ülevaate Rootsi arhitektuuriajaloost. Lisaks on keskuses mitmeid arhitektuuri- ja disainiteemalisi erinäitusi ja väljapanekuid, suur erialaraamatukogu ja põnevad õpitoad. Keskuse koostööpartnerid on Rootsi arhitektide liit ja disainikeskus Form, mis ühendab endas nii muuseumi, uurimistöö kui ka arenduskeskuse funktsioone.

Sissepääs on kõigile tasuta.

Aquaria veemuuseum

Avasta Amazonas Aquaria veemuuseumis Stockholmis. Siin saad näha merihunte, astelraisid ja teisi troopilisi kalu. Koge õhtu hakul puhkevat võimast äikesetormi vihmametsas. Kõnni hommikuses udus mööda köissilda üle jõe, milles varitsevad piraajad. Kui oled vihmametsast välja jõudnud, saad uurida jõe-elu altpoolt.

Vaata lähemalt »

 

Kuningalossi kolmikpakett

Stockholmi kuningaloss on kuninga töökoht ja siin toimuvad kuningakoja ametlikud vastuvõtud. Loss on maailmas ainulaadne selle poolest, et on avatud ka tavakülastajale. Lossis asuvaid kuninglikke esindusruume, varakambrit ja lossi ajaloo muuseumi Tre Kronor saab külastada ühe piletiga.

Liblikamaja Fjärilshuset

Lähenedes kasvuhoonesarnastele ehitistele ei ütle miski, et satute kohe jalutama troopilise kliimaga vihmametsa. Siin saab kõndida vabalt lendavate liblikate keskel ja järgida nende tegemisi, paaristantsu, söömishajumusi ja värvikirevust. Näha saab liblikaid läbi kõikide elutsükklite ja kui väga veab, siis näeb ka liblikat koorumas ja esimest korsa tiibu sirutamas. Lisaks on siin veel kalad, kilpkonnad ja loomulikult 1,2 miljonit liitrit vett mahutav haide akvaarium, mis on koduks rifihaidele ja neid saatvatele kalaparvedele. Haga park, mis liblikamaja ümbritseb, on looduslikult kaunis koht ja siin võib vabalt ringi jalutada, piknikku pidada või kohvikut külastada. Pargis asuv loss on kroonprintsess Victoria kodu.

 

Trammi- ja Mänguasjamuuseum

Trammimuuseum või ühistranspordimuuseum on üks lahe koht, mis annab ülevaate Stockholmi ühistranspordi esimestest sammudest kuni tänase metrooni. Paadid, hobutrammid, vanad bussid, uued bussid. Saab ise metrood juhtida ja minimetrooga sõita! Samas hoones on ka mänguasjamuuseum, kus igaüks leiab, midagi meenutada ja lastel on ka tore vaadata, mis on olnud ja mis on praegu: Miki Hiir, mudelraudteed, mõmmid, nukud, tinasõdurid jne. Mõlema muuseumi külastuseks saab lunastada ühe pileti ja tore päev lastele ongi sisustatud!

 

Fotomuuseum

Fotomuuseum on kaasaegse fotograafia oluline keskus. Stockholmis suure populaarsuse saavutanud fotomuuseum pakub vaatamiseks tippteoseid kogu maailmast. Aastas eksponeeritakse siin nelja suurt näitust ja umbes 15-20 väiksemat. Muuseum kutsub arutlema fotograafia üle läbi näituste, seminaride ja kursuste. Muuseum asub Stockholmi südames.

Vaata asukohta kaardilt »

 

Tutanhamoni näitus

Unikaalne, hariv ja meelelahutuslik Tutanhamoni näitus tutvustab külastajatele ühte väga hästi säilinud ja hauarüüstajatest puutumata hauda ning sellest leitud aardeid. Näitus hõlmab 3500 ruutmeetrit, sealhulgas rekonstrueeritud hauda ja üle 1000 hauast leitud aarde.

Loe lisaks näituse kohta »

Alates jaanuarist saavad Club One’i kliendid teisipäeval ja reedel kliendikaardiga 25 SEK soodustust tavapileti hinnast. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 23.04.2017.

Aquaria veemuuseum

Avasta Amazonas Aquaria veemuuseumis Stockholmis. Siin saad näha merihunte, astelraisid ja teisi troopilisi kalu. Koge õhtu hakul puhkevat võimast äikesetormi vihmametsas. Kõnni hommikuses udus mööda köissilda üle jõe, milles varitsevad piraajad. Kui oled vihmametsast välja jõudnud, saad uurida jõe-elu altpoolt.

Vaata lähemalt »

 

Skanseni vabaõhumuuseum

Vabaõhumuuseum maalilisel Djurgårdeni saarel, kuningliku pargi läheduses. 1891. aastal Artur Hazeliuse asutatud vabaõhumuuseum on vanim omataoline Euroopas. Siit leiate enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14. sajandist kuni aastani 1920.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. 

Vasa muuseum

Vasa on maailma ainuke säilinud 17. sajandi laev. Kuna 95% laeva originaalosadest ja sadadest puitskulptuurornamentidest on säilinud, kujutab Vasa endast unikaalset kunstiväärtust ja ühte maailma populaarsematest turismisihtmärkidest. Laeva eksponeeritakse selleks spetsiaalselt Stockholmi ehitatud muuseumis.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 20 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni kahele piletile. Alla 18-aastastele sissepääs tasuta.

Tehnikamuuseum

Tehnikamuuseumis võid uurida ja avastada, kuidas asjad tegelikult toimivad! Ees ootab huvitav ja põnev retk tööstuse algusaegadest tuleviku suurepäraste visioonideni. Muuseumis saab lisatasu eest vaadata 4D-filme.
 

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel sissepääsupilet –20%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Junibacken

Stockholmis Djugårdeni saarel asuv Junibacken on Astrid Lindgreni raamatukangelaste muinasjutumaailm, kus ärkavad ellu Skandinaavia muinasjututegelased. Sind tervitavad muu hulgas ka Rootsi lastekirjandusest tuntud tegelased Muumitroll, Meistri-Märten, Pettson ja Findus ning paljud teised.

Vaata lähemalt »

Club One'i püsikliendikaardi esitamisel kuni 31.12.2017 on sissepääsupilet 10 SEK soodsam. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni viiele piletile.

Teaduskeskus Tom Tits Eksperiment

Teaduskeskus Tom Tits Eksperiment pakub elamusi igas vanuses inimestele. 450 erineva eksperimendi seast leiab endale sobiva iga pereliige. Lapsed ja täiskasvanud saavad siin avastada koos või eraldi. Igaüks leiab oma huvidest lähtuvalt midagi võimetekohast proovimiseks ja õppimiseks. Kõike võib testida ikka ja aina uuesti ning tundub, et päev möödub liiga kiiresti.

Vaata lähemalt »

Tallinki pardakaardi või Club One'i kaardi esitamisel piletid –15%. Soodustus kehtib kohapeal ostes kuni 31.12.2017.

Esitatud on hotellipaketi hind ühele inimesele arvestusega, et reisib kaks inimest. Hotellipakett sisaldab kohta B-klassi kajutis suunal Tallinn-Stockholm, ühte ööd valitud hotelli kaheinimesetoas, rikkalikku hommikusööki hotelli Rootsi lauas, kohta B-klassi kajutis suunal Stockholm-Tallinn.

Võimalus tellida lisaöid. 

Kui ei leidnud sobivat hotelli või tuba, võta ühendust meie klienditeenindusega.

Haymarket by Scandic

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Haymarket by Scandic asub Pubi kaubamaja teisel korrusel. Ideaalne neile, kes soovivad mugavalt sisseoste teha – liftiga saab otse kaubamajja. Hotellil oma parkla puudub, soodushinnaga parkimine lähedal olevas parkimismajas. Hommikusöök kuulub hinna sisse. Lisatasu eest võib kaasa võtta ka lemmikloomad.

Al. 144 €

Stockholmi südalinnas, ostutänava Drottningatan läheduses.

Osta

Scandic Grand Central

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Hotell sobib nii ärireisijale kui ka lastega peredele. Kesklinna hotellis saab kuulata elavat muusikat ja restoranis pakutavad toidud on valmistatud kohalikust toorainest. Hotellil puudub oma parkla. Hinnas on hommikusöök ning jõusaali ja sauna kasutus.

Al.149 €

Hotell asub Stockholmi kesklinnas raudteejaama läheduses.

Osta

Comfort Hotel Stockholm

 • 1
 • 2
 • 3

Comfort Hotel Stockholm on kaasaegne, lihtne ja nooruslik hotell Stockholmi kesklinnaks raudteejaama vahetus läheduses. Pakume eri hinnatasemega tube. Hommikusöök on hinnas. Parkimine lisatasu eest.

Al.121 €

Hotell asub Stockholmi kesklinnas raudteejaama vahetus läheduses.

Osta

Clarion Collection Hotel Tapto

 • 1
 • 2
 • 3

Hotell asub Stockholmis Östermalmi linnaosas, mitte kaugel sadamast. Ümbruskond on vaikne. Keskus ning vaatamisväärsused ja ostukohad on lähedal. Hinnas on hommikusöök ja kerge õhtu-buffet, samuti sauna ja jõusaali kasutus. Parkimine lisatasu eest.

Al. 135 €

Hotell on sadama lähedal ja hotellist linna on mugav bussiga sõita. Lähim bussipeatus on Jungfrugatan.

Scandic Hotel Ariadne

 • 1
 • 2
 • 3

Scandic Ariadne on üks soodsamaid Stockholmi hotelle. Hotell asub sadamas, kesklinn on umbes 10-minutilise metroosõidu kaugusel. Hotellil on oma parkla, mida saab broneerida ja maksta kohapeal. Hinnas on hommikusöök, jõusaali ja sauna kasutus.

Al. 115 €

Scandic Ariadne asub kohe sadama kõrval ja hotelli saab otse jalakäijate sillalt viiva koridori kaudu.

Osta

Scandic Park Stockholm

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Scandic Park sobib hästi nii ärireisijatele kui ka peredele. Poed, ööelu ja vaatamisväärsused on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hotellil on parkla, broneerimine ja maksmine kohapeal. Hinnas on hommikusöök ning jõusaali ja sauna kasutus.

Al. 142 €

Hubane hotell kesklinna lähedal, Humlegardeni pargi serval.

Osta

Scandic Hotel Hasselbacken

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Parim hotell, kui tulete Stockholmi koos lastega. Lähedal on Skansen, Grönalund, Vasa, Junibacken ja Aquaria. Trammiga sõidab kesklinna umbes 10 minutit. Hotellil on oma parkla, mille broneerimine ja tasumine on kohapeal. Hinnas on hommikusöök, jõusaali ja sauna kasutus.

Al.145€

Hotell asub Djurgården saarel, väga vaikses ja ilusas kohas.

Osta

Scandic Sjöfartshotellet

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Scandic Sjöfartshotellet on peredele sobiv hotell Södermalmi piirkonnas. Lähedal on vanalinn, kuningaloss ja Djurgårdeni praamipeatus. Samuti on siit kerge minna SoFo-sse, mis on Stockholmi tuntud disainipiirkond oma väikeste galeriide, boutique'ide, kohvikute ja parkidega. Hinnas hommikusöök ning sauna ja jõusaali kasutus.

Al.130€

Kesklinn jääb 2 km kaugusele, metroopeatus Slussen jääb 5minutilise jalutuskäigu kaugusele.

Osta

Clarion Hotel Stockholm

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Clarion Hotel Stockholm asub Södermalmis. Piirkond on tuntud oma kultuuripärandi, boutique'ide, restoranide, galeriide ja parkide poolest. Hotellil on suur konverentsikeskus. Hinnas hommikusöök ja jõusaali kasutus, parkimine võimalik lisatasu eest.

Al.139€

Stockholmi kesklinn on 3,5 km kaugusel. Lähim metroojaam on Skanstull, mis asub minutilise jalutuskäiku kaugusel.

Osta

Scandic Hotel Kungens Kurva

 • 1
 • 2
 • 3

Scandic Kungens Kurva on Suur-Stockholmis Huddinge piirkonnas asuv hotell, mis on hea  ja taskukohane hotell autoga reisijale. Hotelli lähedal on maailma suurim IKEA kaubamaja ja muud suured ostukeskused. Hotellil on tasuta parkla. Hinna sisse kuulub hommikusöök, jõusaali, basseini ja sauna külastamine.

Al.108€

Scandic Kungens Kurva hotell asub sadamast umbes 20 km kaugusel, E20 maantee ääres.

Osta

Scandic Hotel Star Sollentuna

 • 1
 • 2
 • 3

Scandic Star Sollentuna hotell asub Põhja-Stockholmis, vaid 15-minutilise autosõidu kaugusel kesklinnast. Hotelli kõrval asub Sollentuna Centrum, mis on Stockholmi üks suurimaid kaubanduskeskusi. Hotellil on oma parkla. Toad on väga suured ja avarad ning koosnevad kahest eraldi ruumist. Hinnas on hommikusöök, jõusaali, sauna ja basseini kasutus.

Al.112€

Scandic Sollentuna Star hotell asub E4 maantee ääres, sadamast umbes 17 km kaugusel.

Osta

Scandic Järva Krog

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Scandic Järva Krog on hea hinnaga hotell Stockholmi kesklinnast loodesse jääva E20 maantee ääres Solnas. Haga park ja Fjärilshuset (liblikamaja) jäävad 5 km kaugusele. Lisaks on siit lühike maa Ulriksdali lossi. Hotellil on oma parkla. Hinnas on hommikusöök, sauna ja jõusaali kasutus.

Al.112€

Hotell asub sadamast 10 km kaugusel. Kohaliku linnalähirongiga on kesklinn vaid 10 minuti kaugusel.

Osta

Scandic Täby

 • 1
 • 2
 • 3

Stockholmist põhja jääv Scandic Täby on taskukohase hinnaga hotell Rootsis autoga reisivale inimesele. Lihtne äriklassi hotell, Täbys on suur ostukeskus. Hotellil on oma parkla. Hinnas hommikusöök, sauna ja jõusaali kasutus.

Al.110€

Scandic Täby hotell asub sadamast 14 km kaugusel. Stockholmi kesklinna viib linnalähirong 10 minutiga.

Osta

Scandic Skogshöjd

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Scandic Skogshöjd hotell sobib lastega peredele. Siin on ilusad ja avarad peretoad. Tom Tits teaduskeskus ja Sydpooleni veekeskus asuvad lühikese jalutuskäigu kaugusel. Lisaks autole saab siia mugavalt ka linnalähirongiga. Hotellil on oma parkla. Hinnas on hommikusöök, jõusaali ja basseini kasutus.

Al.107€

Hotell asub Stockholmist 50 km kaugusel Södertäljes.

Osta

Drottninggatan

Stockholmi noorte seas kõige populaarsem ostlemispaik – kaubanduskeskused ja poekesed asuvad kõige suuremal jalakäijate tänaval Drottninggatan ning Sergels Torg ja Kungsträdgården lähistel. Siit leiab kaubanduskeskusi, kus müüakse rõivaid ja jalanõusid, tekstiile ja aksessuaare.

Södermalm

Sellesse Stockholmi piirkonda on koondunud kõige stiilsemad poekesed, mis pakuvad rõivaid ja jalanõusid. Siit võib leida viimase moe järgi rõivaid, mida on nähtud moeajakirjade kaantel, ja täiesti ebatavalisi esemeid kasutatud rõivaste poest.

Östermalm

Eksklusiivsete kaupluste piirkond Stockholmis. Siit võib leida ülemaailmselt tuntud brände ja Skandinaavia disainerite töid. Lisaks asuvad piirkonnas antikvariaadid ja kunstigaleriid. 

H&M

Globaalse mastaabiga noorterõivaste kauplusekett H&M (Hennes & Mauritz) teeb koostööd juhtivate moeloojatega ja kuulsustega luues oma kollektsioone. Hinnad on seejuures täiesti demokraatlikud. 

NK

Üks juhtivaid ja kuulsamaid kaubanduskeskusi Stockholmis. Tänapäeval pakub kaubamaja erinevate Rootsi ja rahvusvaheliste brändide tooteid. Hea kirjanduse austajad hindavad raamatuosakonna valikut. 

 

Åhléns

Kaubanduskeskuse esimesel korrusel asuvad raamatu-, kosemeetika-, tekstiili- ja rõivakauplused, teisel korrusel on spaa ja kohvik, kus peale ostlemist lõõgastuda. Toidu- ja kodutarvetekauplus asuvad keldrikorrusel.

Pub

Paul U Bergstöm avas Stockholmi vanima kaupluse 1882. a. Kaupluse kõige kuulsam töötaja on Greta Garbo. Tänapäeval on PUB muutunud kaubanduskeskuseks, mis asub kuuel korrusel.

Sturegallerian

Sturegallerian ühendab supermarketit ja väikesi kauplusi. Sturegalleriani lähedal leiate selliste brändide kauplused nagu Gucci, Hugo Boss, Luis Vuitton ja Versace.

Biblioteksgatan

Stockholmi populaarseim kaubandustänav, omamoodi vasteks New Yorgi 5. avenüüle. Siit saab osta eksklusiivseid rõivaid, ehteid ja aksessuaare.

Gallerian

Stockholmi esimene kaubanduskeskus omandas peale rekonstrueerimist uue hingamise. Kahel korrusel asub 60 kauplust, restorani ja kohvikut. 

 

Designtorget

DesignTorget pakub Skandinaavia noorte ja andekate disainerite töid.

 

Puckeln

Siit leiate kunstigaleriid ja töökojad/ateljeed. Müüakse nii kaasaegseid kunstiteoseid kui ka traditsioonilisemaid esemeid.

SoFo

SoFo asub Stockholmi lõunaosas Folkungatanis. Kauplused, restoranid ja kohvikud asuvad Folkungatan, Götgatan, Renstiernasgatan ja Skånegatan vahel. Bondegatan on tuntud huvitavate kaupade poolest, mida saab osta kauplustest Tjallamalla, Fifth Avenue Shoe Repair, Cocktail de Luxe ja kasutatud esemete poest Lisa Larsson.

Stockholm Quality Outlet Barkarby

Suurim outlet Skandinaavias. Üle 60 kaupluse ja 100 brändi: rõivad, spordi- ja sisustuskaubad. Hinnad on siin 30-60% soodsamad kui Stockholmi kesklinnas. 

 

Ikea

Rootsi tuntuim bränd. IKEA kontseptsioon on pakkuda ostjatele kaasaegseid ja funktsionaalseid kodukaupu taskukohase hinnaga. Maailma suurim IKEA ostukeskus asub Stockholmis Kungens Kurva rajoonis.

 

 • www.ikea.com/se
 • Folkungavägen 50, Järfälla
 • Modulvägen 1, Kungens Kurva

Jonas

Restoranil on kaks osa: restoran ning toidu- ja veinibaar. Restoranis pakutakse degusteerimis­menüüsid, mis põhinevad hooajalisel toorainel. Samuti erilist joogivalikut, nii tuntud klassikat kui ka moodsat keelekastet. Toidu- ja veinibaaris pakutakse vabamas õhkkonnas süüa ja juua igale maitsele. Suurte ja väikeste toiduportsjonitega á la carte menüü on maalähedane ja kergesti nauditav.

 

Prinsen

Östermalmi linnaosas paiknev restoran Prinsen on tuntud suurepärase lõuna- ja õhtusöögipaigana. Restorani keldrikorrusel asub hubane Brut Bar, kuhu võib sisse põigata õhtusöögikaaslasi oodates või kui tekib isu dringi ja väikeste suupistete, näiteks austrite või vinnutatud singi järele.

 

Villa Godthem

Villa Godthem, koduse õhustikuga pärl Djurgårdeni restoranide seas, kutsub nautima traditsioonilisi Rootsi hõrgutisi, nagu plankstek – puualusel serveeritav maitsev praad kartulipudruga.

 

B.A.R.

Auhinnatud kokkade ja gastronoomiavisionääride Henrik Norströmi, Peter Johanssoni ja Daniel Fricki kolmas restoran, kus pakutakse värsket kala, liha, mereande, hooajaköögivilju ja lisandeid. Restoran B.A.R. on paik, kus kohtuvad sõbrad, töökaaslased ja uued tuttavad – õhustik on ajatu ja bistroolik. Koht linnarahvale, kes otsib gastronoomilisi elamusi modernses miljöös.

 

Farang

Farangi Stockholmi restorani omanikud on meisterkokad Kim Öhman, Tomi Björck ja Matti Wikberg. Eesmärgiks on valmistada ehtsaid Aasia toite parimast toorainest, professionaalselt ja kasutades tänapäevaseid toiduvalmistusviise. Ühendades ainulaadse söögi- ja joogielamuse sooja ning hästi toimiva teenindusega, pakub Farang külastajatele unustamatuid, inspireerivad ja lõõgastavaid kohtumisi hõrgutava eine saatel.

 

EAT

European Asian Taste (EAT) on tegelikult kaks eri restorani. EAT Bistro pakub parimaid palu kahest eri maailmast. Bistroo valmistab Hiina, Briti ja Prantsuse toitu. Keskel asub põneva joogimenüüga Jadebaren. EAT Bistro pakkub nii valmismenüüsid kui ka à la carte toitusid. EAT Market on kiirem söögikoht, kus pakutakse Aasia hõrgutisi ning Rootsi eripäraseid toite, eeskätt lõunaks ja õhtuks.

 

19 glas

Stora Nygatanil asuv restoran 19 glas on vanalinna ostumelust kõigest kiviviske kaugusel. Siia on lihtne tulla, sest ka metroopeatus asub jalutuskäigu kaugusel. Laua saab reserveerida ka restorani kodulehel.

 

Hermans

Oivaline taimetoidurestoran Södermalmi linnaosas Fjällgatanil. Nautida saab taimetoite rikkalikust buffet'st ja kohapeal valmistatud magustoite. Toit on mahe ja õhustik vaba. Hermans on pakkunud hõrgutisi juba ligikaudu 20 aastat ning kogu aeg on olnud eesmärk anda külastajatele võimalus leida taimetoitude laiast valikust uusi lemmikuid. 

 

Üritused Stockholmis

 
Kuupäev Üritus Viide
 

MÄRTS

   
03.–12.03.2017 Rahvusvaheline Paadimess www.alltforsjon.se
04.03.2017 Drake kontsert www.stockholmlive.com
06.–12.03.2017 Tempo - dokumentaalfestival www.tempofestival.se
08.–10.03.2017 Kings of Tennis tenniselegendide võistlus www.kingsoftennis.se
09.03.2017 Avenged Sevenfold kontsert www.stockholmlive.com
11.03.2017 Melodifestivaleni Finaal www.friendsarena.se
10.–12.03.2017 Matka- ja vabaõhu mess www.vildmarksmassan.se
23.03.2017 Tunneli jooks Stockholmis www.lidingoloppet.se
24.–26.03.2017 Aiandusmess www.sthlmtradgardsmassa.se
25.03.2017 Jalgpalli MM kavlifikatsioon Rootsi-Valgevene www.friendsarena.se
29.03.2017 Lukas Graham kontsert www.stockholmlive.com
 

APRILL

   
01.04.2017 Weeping Willows kontsert www.stockholmlive.com
03.–08.04.2017 Laste filmifestival www.stockholmfilmfestival.se
06.–09.04.2017 Põhjamaade aiandusmess www.nordiskatradgardar.se
16.04.2017 Attitude – moe- ja ilumess www.attitudesthlm.com
22.–23.04.2017 Fitnessifestival www.friendsarena.se
22.04.2017 Women's Health poolmaraton www.whhm.se
28.04.2017 Ghost kontsert www.stockholmlive.com
29.04.2017 Stockholmi kultuuriõhtu www.kulturnattstockholm.se
30.04.2017 Volbriöö pidustused www.skansen.se
 

MAI

   
05.05.2017 Depeche Mode kontsert www.friendsarena.se
06.05.2017 Kiss kontsert www.stockholmlive.com
06.05.2017 Mägiratta kross www.lidingoloppet.se
08.05.2017 Ariana Grande kontsert www.friendsarena.se
13.05.2017 10 km jooks ümber Kungsholmeni www.kungsholmenrunt.se
13.05.2017 Tough Viking seiklusvõistlus www.toughviking.se
17.05.2017 Shawn Mendes kontsert www.stockholmlive.com
20.05.2017 Bruno Mars kontsert www.stockholmlive.com
24.05.2017 UEFA jalgpalli Euroopa liiga finaal www.friendsarena.se
26.–28.05.2017 Stockholmi saarestike turismimess www.skargardsmassan.se
27.–28.05.2017 ÖtillÖ Utö jooksu-ja ujumisvõislus www.otilloswimrun.com
 

JUUNI

   
01.–06.06.2017 Stockholmi restoranide nädal www.smakapastockholm.se
03.06.2017 Koomik Gabriel "Fluffy" Iglesiase show www.stockholmlive.com
01.–06.06.2017 Stockholm Early Music Festival www.semf.se
03.06.2017 ASICS Stockholmi Maraton www.stockholmmarathon.se
06.06.2017 Little Mix kontsert www.stockholmlive.com
06.06.2017 Rootsi riiklik rahvuspüha www.6juni.se
09.06.2017 Radiohead kontsert www.stockholmlive.com
09.06.2017 Jalgpalli MM kavlifikatsioon Rootsi-Prantsusmaa www.friendsarena.se
10.06.2017 Stockholmi jooksu- ja ujumisvõislus www.stockholmswimrun.com
09.–10.06.2017 Summerburst muusikafestival www.summerburst.se
23.–25.06.2017 Traditsioonilised kesksuve pidustused www.skansen.se
 
Rohkem infot Stockholmi ürituste kohta leiate www.visitstockholm.com.